Zawieranie umów (cz. 9 z 17): umowy generujące przychody

Umowy generujące przychody

To najczęściej umowy o współpracy oraz umowy z klientami. Umowy tego typu są niezwykle ważne, gdyż po pierwsze zapewniają nam stały dopływ gotówki do firmy i przyszły zysk, a po drugie, mamy na nie bezpośredni wpływ. To my ustalamy stawki lub ceny, które zostaną wpisane do umowy.

W trakcie przygotowywania takich umów warto konsultować się ze specjalistami (księgowymi, doradcami czy prawnikami) w kwestiach szczegółowych, gdyż wynik naszej pracy to szablon, który będziemy powielali setki, a czasami nawet tysiące razy. Jeden błąd w umowie, lub zapis niekorzystny dla nas, jeśli kiedykolwiek miałby się przeciw nam obrócić, zostanie w takim przypadku zwielokrotniony, co narazi nas na gigantyczne konsekwencje.

Porada nr 9: Masz gotowy szablon umowy z klientem lub kontrahentem? W takim razie udaj się do prawnika i zleć zaopiniowanie umowy. Tylko takie rozwiązanie zagwarantuje Ci bezpieczeństwo w przyszłości w razie jakiegokolwiek sporu wynikłego z tytułu takiej umowy.

Zapraszam do lektury części nr 10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2 − = 1

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>