Dlaczego ekonomia przetrwania?

Część ekonomistów jest zdania, że ekonomia jest nauką o przetrwaniu. Finansowym, społecznym, obyczajowym, kulturowym. Tak, pieniądz zmienił świat doszczętnie, jakikolwiek temat poruszyć, natykamy się na zagadnienia związane z finansami.

Finansami zarządzamy jednak kiepsko, nie tylko my, Polacy, to problem ogólnoświatowy. Podejmujemy pochopne decyzje finansowe pod presją nachalnej, perswazyjnej reklamy banków i innych instytucji, które zawsze dbają tylko o własny zysk, nie o nasze dobro. Jednak istnieje wiele sposobów, by poprawić nasze finanse za pomocą niekiedy bardzo prostych strategii. Stąd pomysł na książkę Ekonomia Przetrwania, którą w 2010 roku wydałem w wydawnictwie Złote Myśli.

W 22. rozdziałach zamieściłem tam zasady podejmowania właściwych decyzji finansowych. Ale książka w obecnych czasach to za mało, by zmienić świat. Teraz czas na bloga i bezpośredni kontakt z Wami. Co mnie niezmiernie cieszy i mobilizuje do wytężonej pracy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− 3 = 6

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>