Spisek scenarzystów

Spisek scenarzystów

Autor: Wojciech Nerkowski

Zaskakująca i nieoczywista rozrywka. prawdziwa Superprodukcja!

Kryminalna komedia na najwyższym poziomie!

Producentka serialu kryminalnego. zwana przez współpracowników Palomą. popełnia samobójstwo. Dwójka scenarzystów nie wierzy w oficjalną wersję zdarzeń. Zbyt wiele osób z ekipy filmowej miało motyw. żeby ją zabić. Scenarzyści rozpoczynają prywatne śledztwo. w którym pomaga im znany aktor celebryta. Krok po kroku odsłaniają sieć powiązań w show-businessie. skrzętnie skrywane skandale i namiętności. Rzeczywistość miesza się bohaterom z serialową fikcją. a wszystko pół żartem. pół serio. Policja nie traktuje ich poważnie. do czasu aż w ekipie serialu dochodzi do kolejnego morderstwa.

Czy trójka detektywów amatorów okaże się skuteczniejsza od policji?

31.99: https://woblink.com/ebook/trupia-farma-nowe-sledztwa-bill-bass-jon-jefferson-34861u

Cena: Jon Jefferson


Boska proporcja

Autor: Piotr Borlik

Matka to skarb. a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią.

W zamkniętej dla zwiedzających palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zaaranżowane. w sposób równie makabryczny jak piękny. zwłoki dziewczyny. Człowiek odpowiedzialny za remont obiektu znika. a na miejscu zbrodni jako jeden z pierwszych pojawia się Robert Mazur – zabójca po wyroku będący pod stałą kontrolą terapeuty.

Sprawę bada komisarz gdańskiej policji Agata Stec. której alkohol. kac i pobudka w obcym łóżku nie są obce. Żyje pracą. przeklina i całkiem nieźle radzi sobie w środowisku zdominowanym przez mężczyzn. choć nieustannie. jako przełożona grupy śledczej. musi znosić seksistowskie przytyki. Agata nie przepada za pracą zespołową. a za jedynego przyjaciela uważa starszego brata – znanego ps

39.9: https://woblink.com/ebook/milosc-leczy-rany-katarzyna-bonda-173306u

Cena:


My z Jedwabnego

Autor: Anna Bikont

‚To jest najsmutniejsza książka jaką czytałam napisana przez najbardziej pogodną osobę jaką znam’.

Wisława Szymborska

‚Jedna z najważniejszych i najbardziej dramatycznych książek ostatniej dekady’.

Ryszard Kapuściński

‚Lektura tej książki wywołuje niemal fizyczny ból. nie sposób się od niej oderwać. Anna Bikont z niezwykłą przenikliwością wczuwa się w cierpienie ofiar i daje porażający obraz nienawiści. która latem 1941 r. ogarnęła mieszkańców miasteczka Jedwabne. nienawiści. która pokutuje tam po dziś dzień’.

Marek Edelman

‚Nie dała się zniechęcić: to stało się na cztery lata jej misją. obsesją. manią. jak chcecie to nazwać. Zbierała relacje i dokumenty. badała je krytycznie i porównywała. skrzętnie protokołując każdy krok. każdą rozmowę. odsłaniając cały swój warsztat badawczy i analityczny i nie ukrywając własnych emocji. W ten sposób w kanwę opowieści. zaiste porażających. o zbrodniach w ziemi łomżyńskiej przed sześćdziesięciu laty. o ich historycznym podłożu. o mordercach i o ich ofiarach. wplotła się książka o powstawaniu tej książki. nie mniej poruszająca nasze uczucia i świadomość moralną’.

Jerzy Jedlicki. ‚Zeszyty Literackie’ nr 89 (2005)

‚Setki godzin prześlęczanych w bibliotekach i archiwach. kilometry przejechane po byle jakich prowincjonalnych drogach. dziesiątki rozmów z ofiarami. zbrodniarzami. świadkami. uparte rozplątywanie wątków. poszukiwanie śladów. podejmowanie tropów – Anna Bikont pracowała nad swoją książką blisko cztery lata. choć słowo ‚praca’ nie oddaje ogromu jej zaangażowania. poświęcenia i pasji. Może raczej należałoby powiedzieć ‚żyła’ swoją książką. oddając jej czas. myśli. emocje. Autorka daje nam do ręki bardzo osobisty zapis blisko czteroletnich. heroicznych zmagań z oporną materią przeszłości i pamięci. a też zapis własnej traumy związanej nie tylko z obcowaniem z niegdysiejszym bestialstwem. ale także z jego dzisiejszymi usprawiedliwieniami’.

Joanna Szczęsna. ‚Gazeta Wyborcza’

‚Wynikiem czterech lat z życia Anny Bikont jest książka. w którą wpisani jesteśmy wszyscy. To tytułowe ‚my’ naprawdę robi wrażenie. Mieszczą się w nim zarówno ‚ci Polacy. których sumienie jest poruszone tamtą zbrodnią'(Aleksander Kwaśniewski). jak i ci. których sumienie poruszone nie zostało. Mieszczą się wszyscy żydowscy Polacy i polscy Żydzi. którzy w Jedwabnem mieszkali. zostali zabici lub wyjechali. a także ci. którzy. jak pani Helena Cz.. wciąż tam żyją i całkiem słusznie nie chcą uwierzyć. że wojna skończyła się naprawdę. Z książki Bikont wyłania się więc nareszcie pełny. choć zupełnie nierealny kształt polskiej wspólnoty narodowej. Wspólnoty. która być mogła. ale nigdy nie była’.

Joanna Tokarska-Bakir. ‚Rzeczy mgliste’

My z Jedwabnego chociaż dotyczy wielkiego koszmaru sprzed dziesięcioleci i jednego z najboleśniejszych przewartościowań polskiej samoświadomości. pozostanie książką ważną nawet wtedy. kiedy przycichnie już dyskusja o tragicznym losie żydowskich mieszkańców miasteczka w Łomżyńskiem. To książka o każdej małej społeczności. która poczuła się. nawet wbrew oczywistym faktom. upokorzona i osaczona. o pamięci i niepamięci. o każdej agresywnej obronie szkodliwych mitów. o tym. że straszna przeszłość i straszna wina. chociaż wydają się zapomniane. czyli raz na zawsze wygodnie załatwione. kiedyś z wielką siłą wrócą i będą się wreszcie domagać uczciwego wyznania’.

Marek Radziwon. ‚Gazeta Wyborcza’

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


ISBN

9788380492455: Wydawnictwo

Format

16.45: https://woblink.com/ebook/zielone-migdaly-czyli-po-co-swiatu-kurdowie-pawel-smolens

Cena: 18.65


Vengeful. Mściwi

Autor: V.E. Schwab

Przed wami przesycona supermocami konfrontacja niezwykłych umysłów opanowanych niepohamowaną żądzą zemsty. Bestsellerowa autorka i zwyciężczyni Goodreads Choice Awards. V.E. Schwab. powraca z ekscytującą kontynuacją Nikczemnych.

Marcella Riggins nie potrzebuje nikogo. Po szybkim otrząśnięciu się ze spotkania ze śmiercią nareszcie zyskuje władzę. o której zawsze marzyła. Wykorzystuje swoją nowo nabytą moc. aby rzucić miasto Merit na kolana! Zbierając sprzymierzeńców. nie przepuści okazji. by zniszczyć dwóch najbardziej niesławnych PonadPrzeciętnych – Victora Vale’a i Elia Evera. Wszystko to. by stać się najpotężniejszą kobietą chodzącą po Ziemi. Scena Merit znowu zostanie ustawiona i przygotowana na finałowe. ostateczne i brutalne starcie. Kto przetrwa tę

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 24.9


ISBN

9788366553569: Wydawnictwo

Format

19.75: https://woblink.com/ebook/10-minut-i-38-sekund-na-tym-dziwnym-swiecie-elif-shafak-natalia-wisniewska-196525u

Cena:


Zostań

Autor: Elle Kennedy

Hailey Taylor Emery podejrzewa. że ulubionym klientem w jej firmie – oferującej anonimowo wirtualnych asystentów – jest nikt inny jak gwiazda hokeja. Matt Eriksson.

Sprawdzenie tego w dokumentacji byłoby niezgodne z zasadami. niemniej kobieta jest przekonana. że każdego dnia wymienia wiadomości z mężczyzną. w którym od dawna się podkochuje. Hailey wciąż nie może dojść do siebie po rozwodzie. ale nie przeszkadza jej to w nieszkodliwym flircie przez internet. Przynajmniej do momentu. kiedy musi się spotkać z owym klientem twarzą w twarz. Wtedy zaczyna panikować. 

Matt Eriksson dobrze wie. co znaczy mieć złamane serce. Nie przebolał jeszcze rozpadu swojego małżeństwa i jako jedyny w drużynie odkrył pewną prawdę – hokej i stałe związki to toksyczne połączenie. Mężczyzna niemal nie widuje

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45andromeda nexus, kobiety z bloku 10: eksperymenty medyczne w auschwitz, morderstwo w hotelu kattowitz, lewactwo, królowie przeklęci pdf, prawo własności intelektualnej pdf, kazimierz odnowiciel dokonania, kody kulturowe, architektura uczuć meg adams pdf, pojutrze paulina wilk, rozmowy z psychopatami pdf, teoria rewolucji, audiobook pl, artur żurek, harry potter ksiazka, amerykańskie księżniczki, dziewczyna która wypiła księżyc…