O kotach

O kotach

Autor: Charles Bukowski

Surowe. a zarazem czułe i zabawne spojrzenie na relacje między kotami i ludźmi jednego z najważniejszych amerykańskich pisarzy.

„Kot to piękny diabeł”.

Koty poruszały czułą strunę w nieprzystępnej duszy Bukowskiego. Były dla niego tajemniczymi czującymi istotami. skrywającymi coś pierwotnego i majestatycznego. zdolnymi jednym palącym spojrzeniem przeniknąć człowieka na wskroś. Bukowski uważał koty za wyjątkową emanację natury. nieuchwytnych posłańców piękna i miłości.

Zbiór „O kotach” to wynik zadumy Bukowskiego nad jego ukochanymi zwierzętami. ich wytrzymałością i żywotnością. Oddaje im hołd jako wojownikom i łowcom. budzącym grozę i szacunek. gdy trzymają w łapach cały otaczający je świat. „Kot jest wyłącznie SOBĄ. emanacją nieustępliwych sił natury.”

W tomie tym znajdziemy utwory zabawne. poruszające. surowe. pełne czułości. Bukowski uwiecznia je. gdy domagają się uwagi i jedzenia. polują. dostojnie przechadzają się po klawiaturze jego maszyny do pisania. delikatnie budzą. wbijając pazury w twarz.

Ale nie zapomina też o ich oddaniu i przywiązaniu. łagodności i opiekuńczości. o niezwykłej zdolności do inspirowania.

Przejmujący. ale pozbawiony pretensjonalności zbiór „O kotach” jest nowym spojrzeniem na tego wyjątkowego pisarza i jego sposób widzenia świata. tym razem z perspektywy zwierząt. które uważał za najdoskonalszych nauczycieli życia.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 16


Czas burz

Autor: Charlotte Link

Jest rok 1914. Świat stoi u progu wielkiej wojny. a Niemcy szykują się do konfliktu zbrojnego.

Osiemnastoletnia Felicja wiedzie spokojne życie w rodzinnym majątku w Prusach Wschodnich. Dumna i uparta dziewczyna nie interesuje się światem polityki. do którego mimowolnie wprowadza ją jej przyjaciel Maksym. Między młodymi rodzi się uczucie. ale chłopak marzy. by poświęcić swoje życie dla socjalistycznych ideałów. Dlatego odrzuca Felicję i opuszcza Prusy. aż w końcu trafia do ogarniętej rewolucją Rosji.

Rozczarowana dziewczyna wychodzi za przystojnego przedsiębiorcę z Monachium. Alexa Lombarda. Ten trudny człowiek kocha swoją żonę. ale silne osobowości małżonków nie pozwalają im się porozumieć. Gdy wojenne koleje losu znowu stawiają na drodze Felicji Maksyma. ta – targana emocjami i da

:

Cena:


ISBN

9788375157130: Wydawnictwo

Format

18.19: https://woblink.com/ebook/sekretne-zycie-drzew-peter-wohlleben-23561u

Cena:


Północna zmiana

Autor: Hanna Greń

Rok 1980. Inga Piątkowska staje u progu dorosłego życia z niemałym bagażem doświadczeń. Choć od samobójstwa jej przyjaciela minął rok. wciąż nie może się pogodzić ze stratą. Mimo licznych teorii. tajemnica śmierci Maćka pozostaje niewyjaśniona. 

Inga próbuje otrząsnąć się z poczucia winy i poukładać swoje życie na nowo. W czasie wyjazdu służbowego młoda kobieta poznaje Brinka Speedmana. Kanadyjczyk przyjechał do Polski. aby odwiedzić nieznaną dotąd rodzinę i odnaleźć cenną pamiątkę po pradziadku. Co ciekawe. od pierwszego spotkania z Ingą mężczyzna nie może się pozbyć wrażenia. że dziewczyna wygląda dziwnie znajomo.

Gdy Speedman znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Inga zostaje uwikłana w sprawę jego zaginięcia. 

Od tej pory każda z trudem zdobywana wskazówka

15.95: https://woblink.com/ebook/zwiazani-umowa-kamila-wisniewska-206747u

Cena:



amnesia mroczny obłęd poradnik, sztuka kochania pierwsze wydanie, ebooki za darmo, fanny hill, korupcja pdf, autor harry potter, listek kolorowanka, zusak, wielka księga robali, najpiękniejszy ogródek borsuka, dieta biblijna, filozofia romantyzmu, minecraft zaginione dzienniki, king to pdf, piorun angel payne pdf, otchłań robert j. szmidt, katarzyna nowakowska skandal, darmowe pdf książki, wojciech haman, chłopi drzewo genealogiczne…