Dzieci

Dzieci

Autor: Bolesław Prus

„Dzieci” to powieść autorstwa Bolesława Prusa. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury pozytywizmu i współtwórcy realizmu.

“Pan Świrski Wincenty miał lat około siedemdziesięciu. Był to człowiek wysoki. szczupły. zawsze wyprostowany. zapięty na wszystkie guziki. Nosił śpiczastą napoleonkę. śpiczaste wąsy i szpakowatą czuprynę. Mało mówił. prawie nigdy nie śmiał się. wszystkich traktował zgóry i surowo. Za młodych lat wojował pod Garibaldim. potem był krótko w powstaniu. a w 1870 roku służył w wolnych strzelcach francuskich. gdzie zdobył legję honorową. Podczas wieloletniej nieobecności w kraju jego rodzina mówiła. że podróżuje. Gdy zaś około roku 1880 wrócił do domu i opłacił należność za paszporty. bez żadnych przeszkód objął majątek po rodzicach. a u

6.49: https://woblink.com/ebook/janko-muzykant-oraz-sachem-henryk-sienkiewicz-200824u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 197869

https://woblink.com/ebook/plotkara-wejscie-carlsow-cecily-von-ziegesar-197869u

:

Cena:


Tajemnicze butki

Autor: Janina Porazinska

Mała Donia bardzo chciałaby dowiedzieć się. jak wyglądały początki państwa Polskiego. Dzięki tajemniczym butkom może spełnić każde wyśnione marzenie. Tym sposobem przenosi się do starodawnego grodu Kraka i rozpoczyna podroż w świat rzeczywistości dawnych Słowian.

Opowieść o dziewczynce pomoże dzieciom zrozumieć. jak wyglądało życie naszych przodków. Mali czytelnicy poznają legendę o smoku wawelskim. a także o królowej Wandzie. Baśń przepełniona jest duchem patriotyzmu. który buduje w dzieciach przywiązanie do Ojczyzny. Lektura „Tajemniczych butków’ to doskonałe dopełnienie lekcji o rodzimej historii.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 5.99


Księżna de Clèves

Autor: George Lamy

Panna de Chartres pierwszy raz pojawia się na dworze Henryka II. Olśniewająca uroda szesnastolatki sprawia. że o jej względy zabiegają hrabia de Guise i książę de Clèves. Dziewczyna mimo że nie żywi uczuć do żadnego z mężczyzn. decyduje się poślubić księcia. Na prośbę matki obiecuje szanować męża i zachować uczciwość małżeńską.

Nieoczekiwanie dla niej samej zakochuje się jednak ze wzajemnością w księciu de Nemours. Czy namiętne uczucie weźmie górę nad rozsądkiem i honorem?

„Księżna de Clèves’ uważana jest za prototyp francuskiej powieści psychologicznej i do dziś pozostaje jednym z najbardziej cenionych utworów literatury francuskiej.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


B.Bomb

Autor: Kozłowska Marta

Pustynny włóczęga Malik al-Suri najmuje się u mędrca Kadiego do szpiegowania wrażych wojsk niosących „bezpieczeństwo i stabilizację”. Tymczasem generał Melville. humanista i esteta. przygotowuje się do przyjęcia międzynarodowego kontyngentu w bazie wojskowej „Babilon”. a swojski wojak Seba osiąga gotowość bojową grając w ping-ponga. Dwie kultury przyglądają się sobie. podczas gdy John Rambo walczy niestrudzenie w telewizorach świata…

Marta Kozłowska to nie tylko kuglarka żonglująca wątkami. postaciami i konceptami. ale również prestidigitatorka języka. Demonstruje nam sztuczki oparte na zręczności i szybkości skojarzeń. bizantyjskich enumeracjach. zdaniach giętkich jak arabeski. Mimo kompaktowych rozmiarów książki. B.Bomb imponuje rozmachem geograficznym. antropol

10.5: https://woblink.com/ebook/opowiesc-wigilijna-wydanie-dwujezyczne-z-gratisami-charles-dickens-200851u

Cena:


:

:

Cena:typy osobowości test do druku, vogel preparatyka organiczna, krzyżówki dla dzieci online, biografia elon musk, brida paulo coelho, śledztwo od kuchni, ebook książki, chłodnictwo i klimatyzacja pdf, spalony andrzej iwan, gta 4 solucja, poradnik mechatronika, księgarnie ebook, nie hańbi, kazimierz kutz książki, disciples ii: mroczne proroctwo, benjamin graham inteligentny inwestor, spoleczna gospodarka rynkowa, rekiny wojny trt, kamila czaja, joanna pach-żbikowska, randy gage…