ISBN

ISBN

9788366553316: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/wy-sz-czekana-milosc-joanna-szaranska-187483u

Cena:


Bruno. Epoka genialna

Autor: Anna Kaszuba- Dębska

Niepokojący. barwny portret Schulza – artysty niepowtarzalnego.

Jako dziecko: piąty. Najmłodszy syn Jakuba Schulza i Henrietty z domu Kuhmerker. Po śmierci ojca i brata: jedyny żywiciel rodziny. Jako uczeń: wybitny. Jako nauczyciel: nieznoszący swojej pracy. Za sprawą Xięgi Bałwochwalczej: nazywany przez niektórych szerzycielem pornografii. Dzięki Zofii Nałkowskiej: geniusz awangardy. W Drohobyczu: artysta wyjątkowy. W żydowskim getcie: jeden z wielu mu podobnych. którego śmierć nie znaczy nic.

Pozostały po nim niekompletne listy. legenda o niedokończonej powieści. baśniowe malowidła ścienne wykonane podczas wojny dla synka gestapowca. I miano jednego z najważniejszych prozaików 20-lecia międzywojennego. o którego Sklepach cynamonowych słyszał każdy Polak.

Anna

27.39: https://woblink.com/ebook/kosmos-einsteina-jak-wizja-wielkiego-fizyka-zmienila-nasze-rozumienie-czasu-i-przestrzeni-michio-kaku-7261u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 154280

https://woblink.com/ebook/trzy-sekundy-anders-roslund-borge-hellstrom-wojciech-lygas-154280u

Autor: Börge Hellström

Cena:


ISBN

9788324059751: Wydawnictwo

Format

37.99: https://woblink.com/ebook/iwan-konwicki-z-domu-iwaszkiewicz-tadeusz-konwicki-170802u

Cena:


Wybór M.

Autor: Natalia Nowak-Lewandowska

Pozostała tylko jedna myśl. męcząca i drażniąca coraz mocniej i mocniej. Czuła nienaturalny spokój. w którym rozmyły się wcześniejsze przerażenie. wściekłość i ból. Wiedziała. że to jedyne wyjście. aby trwał wiecznie…

Michalina. wracając wieczorem z pracy. zostaje napadnięta i brutalnie zgwałcona. Lekarzom udaje się ją uratować. lecz o ile jej zdrowie fizyczne wraca do normy. to psychicznie jest w rozsypce. Funkcjonuje tylko dzięki lekom oraz mężowi – Igorowi. który staje przed ciężką próbą. Początkowo. ogarnięty wściekłością. chce na własną rękę znaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość… Co sprawia. że w pewnym momencie Igor odsuwa się od żony. zaczyna się nią brzydzić. a nawet jej nienawidzić?

Śmiało mogę powiedzieć. że „Wybór M.” jest jedną z lepszych powieści. jakie przeczytałam w tym roku. Emocje wzbierają z każdym akapitem. by na sam koniec wybuchnąć ze zwielokrotnioną siłą. Autorka odkrywa przed czytelnikiem złożony świat. w którym słowa „upodlenie”. „wsparcie” czy „nienawiść” nabierają nowego. realnego znaczenia. Książka z pewnością nie należy do lekkich lektur. jednak dzięki temu pozostanie na długo w mojej pamięci.

Anna Szafrańska. pisarka

Wstrząsająca historia o tym. jak jeden moment zmienia nie tylko czyjeś życie. ale i wpływa dramatycznie na losy wszystkich dookoła. Powieść dla ludzi o mocnych nerwach.

Natasza Socha. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9wiedzmin ostatnie zyczenie, anna karpińska książki, tezy lutra pdf, krzyzowki pl, powstanie isis, psychologia rozwoju człowieka, marta hryncewicz, dzień czekolady książka, więzień labiryntu audiobook, wiosna pełna tajemnic pdf, zabójstwo rogera, głos pana lem, pomroki pdf, pdf ksiazki, klucz do rebeki, otoczenie kulturowe w biznesie międzynarodowym pdf, szczury wrocławia kiedy tom 2, jacek dukaj wroniec, świętek edyta książki, jod leczy książka pdf, cinder książka, podejmowanie decyzji w warunkach niepewności, adam boniecki agent…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin