Nagrobek biskupa Jana Konarskiego w katedrze na Wawelu

Nagrobek biskupa Jana Konarskiego w katedrze na Wawelu

Autor: Marcin Fabiański

Ufundowany przez biskupa Jana Konarskiego (zm. 1525) w katedrze wawelskiej nagrobek własny to najstarszy w Polsce wyrzeźbiony przez Włochów pomnik z figurą zmarłego. Nie został jednak dotąd systematycznie zbadany. Dlatego niniejsza książka wypełnia dotkliwą lukę w badaniach sztuki XVI wieku w Polsce. Czytelnik dowiaduje się najpierw o zasługach ordynariusza na polu fundacji artystycznych. Podobnie jak królowa Elżbieta Rakuszanka w kaplicy Jana Olbrachta. Konarski ograniczył się do gruntownej modernizacji średniowiecznej kaplicy. którą wyposażył w sprzęty liturgiczne. nastawę ołtarzową. rzeźbę nagrobną i inne dzieła. Nie próbował natomiast rywalizować ze wspaniałością wznoszonego obok mauzoleum króla Zygmunta. Starał się jednak przyćmić pomniki innych dygnitarzy. sta

4.49: https://woblink.com/ebook/on-boleslaw-prus-197793u

Cena:


Mortal Shell – poradnik do gry

Autor: Dawid Lubczyński

Poniższy poradnik do Mortal Shell zawiera kompletny zbiór informacji o debiutanckiej grze studia Cold Symmetry typu soulslike. Znajdziesz tutaj podstawowe informacje. które pomogą ci pomyślnie ukończyć tytuł i zagłębić się w mrocznym świecie fantasy. Poradnik został podzielony na cztery części.

Pierwszą z nich stanowi opis przejścia produkcji. Znajdziesz tutaj opisy wszystkich lokacji w grze. Oprócz tego. ten dział poradnika zawiera omówienie walk ze wszystkimi bossami. jakich spotkasz w grze.

Na drugą część poradnika składają się odpowiedzi na pytania. które mogą pojawić się w czasie gry. Dowiesz się stąd między innymi jak leczyć swoją postać. jak zwiększać zaznajomienie przedmiotów. czym są Shells oraz jak ulepszać bronie.

Trzecią cześć solucji stanowi opis mecha

4.49: https://woblink.com/ebook/srodek-przeciwko-pijanstwu-anton-czechow-201278u

Cena:


Autor

Ryszard Doński:

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Universitas

Format: PDF

12

1:

Cena:


ISBN

9788395700316: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/byc-kobieta-bogdan-wawrzynczyk-201987u

Cena:izomeria związków kompleksowych, pax książka pdf, maly ksiaze ebook, bartłomiej boral, zatrute pioro, niemiecki dla pielęgniarek pdf, nawałnica mieczy audiobook, fallen crest na zawsze pdf, stary człowiek i morze epub, widzenie księdza piotra pdf, książki do czytania online romanse, choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, okruchy dnia pdf, powrót mumii, arturo pérez-reverte książki, freddie mercury i ja pdf, szkolny słownik motywów literackich pdf, anna powierza jak schudnąć gdy dieta nie działa, przerwana misja, kultura pamięci…