ISBN

ISBN

9788381031493: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/wszystkie-pory-uczuc-jesien-magdalena-majcher-32067u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/21142/epub

1:

:

Cena:


Raki pustelniki

Autor: Anne B. Ragde

‚Raki pustelniki’ to kontynuacja losów rodziny Neshov. którą czytelnik poznał w bestsellerowej powieści ‚Ziemia kłamstw’.

Po burzliwych wydarzeniach. które mieliśmy okazję śledzić w ‚Ziemi kłamstw’. rodzina Neshov staje przed nowymi dylematami. Po śmierci matki Tor nadal prowadzi rodzinne gospodarstwo w Byneset niesiędaleko Trondheim. Jego córka. Torunn. cieszy się z tego. że w końcu odzyskała kontakt z ojcem. ale ma swoje życie w Oslo i nie potrafi zdecydować się na przeprowadzkę na rodzinną farmę. Margido. właściciel niewielkiego domu pogrzebowego. próbuje w końcu ułożyć sobie życie osobiste. ale pojawiają się na tej drodze pewne przeszkody. Najmłodszy z braci. Erlend. razem ze swoim partnerem również stają w obliczu ważnych wyborów.

Ragde napisała powieść. w której stawia do góry nogami życie swoich bohaterów. Czy więzy krwi okażą się wystarczające. aby rodzinie udało się przetrwać razem niełatwe chwile? Jak silna jest więź między ludźmi. którzy tak naprawdę ledwo się znają? Czym jest dla siebie rodzina – podporą czy obciążeniem?

Tytuł książki nawiązuje do jednej z figurek ze zbiorów Erlenda. Rak pustelnik rodzi się nagi. pozbawiony ochrony przed światem. Musi znaleźć muszlę. która stanie się dla niego osłoną i domem. Gdy urośnie. wyrusza na poszukiwanie kolejnego schronienia…

Książka zdobyła The Norwegian Booksellers Prize (2005) oraz The Norwegian Readers Prize (2005). Razem z ‚Ziemią kłamstw’ została sprzedana w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy.

Framenty recenzji:

‚Piękna. choć czasem soczyście nieprzyzwoita. zabawna. a jednocześnie smutna książka… Raki pustelniki Ragde dadzą ci okazję do uśmiechu. czas na refleksję i z pewnością wzbudzą chęć na ciąg dalszy!’

Berit Kobro. VG

‚Piękna. choć czasem soczyście nieprzyzwoita. zabawna. a jednocześnie smutna książka… Raki pustelniki Ragde dadzą ci okazję do uśmiechu. czas na refleksję i z pewnością wzbudzą chęć na ciąg dalszy!’

Berit Kobro. VG

‚Ci. którym spodobała się poprzednia książka. pokochają również i tę. Ragde jest jak zawsze absolutnie i wyjątkowo precyzyjna w tworzeniu scenografii’.

Bjorn Gabrielsen

‚Ragde nie dopuszcza. aby akcja zdominowała urok książki. Przeciwnie. ma właśnie taką umiejętność zauważania zjawisk. która odróżnia wybitnego powieściopisarza od przeciętnego. Zaraz po przeczytaniu ostatniej strony czytelnik jest gotów na ciąg dalszy’.

Mie Hindle. Stavanger Aftenblad

‚Mocna. wzbudzająca prawdziwe emocje saga rodzinna. Ragde napisała powieść zachwycającą. niesamowitą. a zarazem pouczającą i pełną współczucia’.

‚Andresseavisen’ 

‚Powieść Anne B. Ragde zdobyła nie tylko rzesze czytelników. ale też uznanie krytyki i jurorów prestiżowych nagród. Ragde napisała wspaniałą wielowątkową powieść o postępującym rozpadzie dysfunkcjonalnej rodziny i nieudolnych próbach walki z chorymi emocjami. Dowiodła. że „popularna saga norweska” wcale nie musi być określeniem pejoratywnym.’

Grzegorz Wysocki. „Tygodnik Powszechny”

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 29.9


W polskiej dżungli

Autor: Ferdynand Antoni Ossendowski

Powieść przygodowa Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. której akcja rozgrywa się w okresie międzywojennym. Czworo młodych turystów rusza na Polesie. aby przeżyć wakacyjną przygodę. Ciekawi ich piękno poleskiej natury. a także dokonujący się tam postęp cywilizacyjny. Polesie zaskoczy ich jednak jako kraina dzika. pełna niebezpieczeństw i ludzi o dziwnych zwyczajach – istna polska dżungla.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


https://woblink.com/product-publication/download/154351/epub

1:

:

Cena:l.a. casey kane pl pdf, remigiusz mróz nieodnaleziona pdf, bliskość kristen proby chomikuj, dominik ziarkowski, ravi historia pewnej miłości, chyłka zaginięcie pdf, michael connelly książki, harry potter i zakon feniksa ebook, maria skłodowska curie biografia, papież a ile on ma dywizji, metodologia badań w pielęgniarstwie, dzikie pragnienie, książki na ebooka, intensywna terapia i medycyna ratunkowa, wypożyczalnia internetowa, przedwiośnie bohaterowie krótko, marsjanie i wenusjanki, łochowski twitter, swoiste źródła prawa, immortaliści, dzikie pragnienie pdf…