Sokół spartański

Sokół spartański

Autor: Conn Iggulden

Czasami bitwę rozstrzyga jeden cios.

W starożytnym świecie jedna armia budziła największy respekt wśród wrogów. Oto jej historia.

Rok 401 p.n.e. Król perski Artakserkses rządzi imperium rozpościerającym się od Morza Egejskiego po północne Indie. Jego władza jest absolutna.

Kiedy Cyrus Młodszy. brat wielkiego króla. chce sięgnąć po koronę. u jego boku stają elitarne oddziały Spartan. których dziadowie i ojcowie polegli pod Termopilami i ginęli w wojnach peloponeskich.

Jednak bitwę można wygrać – lub przegrać – jednym ciosem. Książę Cyrus przegrywa. A kiedy opada kurz. grupa Spartan zostaje zdana na własny los w sercu wrogiego imperium. Daleko od domu. otoczeni przez nieprzyjaciół. powierzają swój los młodemu żołnierzowi. Ksenofontowi. uczniowi Sokratesa. Ich długa droga do domu przejdzie do historii jako „marsz dziesięciu tysięcy”.

Pisarstwo Conna Igguldena sprawia. że postaci z odległej przeszłości ożywają i stają się nam bliskie. a ich losy angażują nas tak. jakby rozgrywały się współcześnie. na naszych oczach. Sokół spartański to jedna z najlepszych historycznych epopei przygodowych. doskonale opisuje okrucieństwo dawnych czasów. bohaterstwo i dziką żądzę krwi.

Iggulden stanowi klasę dla samego siebie. jeśli chodzi o epicką powieść historyczną. – „Daily Mirror”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 37.9


ISBN

: Wydawnictwo

Format

12.9: https://woblink.com/ebook_czasopisma/miesiecznik-znak-nr-786-kosciol-bez-jezusa-autor-zbiorowy-200836

Cena:


Powrót

Autor: Kathryn Croft

Bestsellerowa autorka Nie pozwól mu odejść zachwyca nowym. przyprawiającym o dreszcze i zawał serca thrillerem!

Dwa lata temu Farrah Conway porzuciła męża i półroczną córeczkę. Teraz znowu chce wrócić do ich życia. Ale czasu nie da się cofnąć. a jej rodzina nauczyła się żyć bez niej. I nie chce mieć nic wspólnego z kobietą. która odtrąciła własne dziecko.

Dla wyrodnych matek nie ma przebaczenia.

Farrah chce jednak odzyskać córkę i nic jej nie powstrzyma. Nawet były mąż i jego nowa partnerka. którzy zrobią wszystko. by chronić małą Kaylę. Zwłaszcza że Farrah już raz ją skrzywdziła.

Ale za złe decyzje dorosłych najwyższą cenę już wkrótce zapłaci niewinna Kayla. Bo czasem nie można po prostu wrócić.

Wydawnictwo:

Cena:


1

:

:

Cena:


Wiosna zaginionych

Autor: Anna Kańtoch

Krystyna. emerytowana policjantka. jako młoda dziewczyna straciła w tajemniczych okolicznościach brata: w 1963 roku piątka studentów wyruszyła w Tatry. troje z nich zostało odnalezionych martwych. jeden – brat Krystyny – zaginął bez wieści. Wrócił tylko Jacek.

Teraz. po ponad pięćdziesięciu latach. Krystyna niespodziewanie widzi go w osiedlowym sklepie w katowickim Janowie. Okazuje się. że Jacek pod zmienionym nazwiskiem mieszka w tej samej dzielnicy. Krystyna postanawia zmusić go. żeby wyznał. co wydarzyło się w górach – późnym wieczorem wybiera się do jego domu z nożem w plecaku. Gdy jednak wchodzi do willi. znajduje zwłoki Jacka. 

Świadoma. że jeśli jej obecność na miejscu zbrodni wyjdzie na jaw. będzie pierwszą podejrzaną. zaczyna wykorzystywać kontakty z przeszłości i prowa

:

Cena:


Uwięziona

Autor: Marcel Proust

Uwięziona to piąty tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta W poszukiwaniu straconego czasu. uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. (Pierwsza część nosi tytuł W stronę Swanna. druga W cieniu zakwitających dziewcząt. trzecia Strona Guermantes. czwarta Sodoma o Gomora). Piękno niektórych zdań tych powieści zapiera dech w piersiach. Zawdzięczamy to również niesłychanej maestrii tłumaczenia Tadeusza Boya-Żeleńskiego.   Głównym tematem Uwięzionej jest miłość Marcela i Albertyny. Ale miłość ta to udręka. Marcel wie. że Albertyna do miłosnych uciech lubi wybierać kobiety. dlatego stara się jej wszelkie takie kontakty uniemożliwić. Sam snuje plany zerwania. ale nie może pogodzić się z myślą. że Albertyna mogłaby go opuścić. Ta miłość to wieczne podchody. niesnaski. intrygi…

Wydawnictwo: MG

Cena: 29.9mechanizmy minecraft, moj ojciec pablo escobar, ewa siwicka, józef majewski, czas przeszły lee child, gry heloł nejbor, grynberg poufne, ove logmansbo połów, wojciech lipoński, gra na wielu bębenkach pdf, zona mobi, niemiecki w pracy pdf, zielnik pdf, aneta liberacka, słownik wyrazów obcyhc, czas niewolników białek, książki na ebooka za darmo…