Wielcy zapomniani dwudziestolecia. Część 3

Wielcy zapomniani dwudziestolecia. Część 3

Autor: Paweł Rzewuski

Paweł Rzewuski przedstawia postaci. bez których dwudziestolecie wyglądałoby zupełnie inaczej. 

Dwudziestolecie międzywojenne to okres. na którym III Rzeczpospolita chętnie się wzoruje. Gorące spory polityczne. magia rozbudowującej się Gdyni. heroiczna walka o scalenie ziem trzech rozbiorów – to wszystko silnie oddziałuje na wyobraźnię. Trudno się dziwić bo II RP to. pomimo wszystkich swoich słabości końca. kraj sukcesu. 

Niektórych bohaterów tych wydarzeń doskonale pamiętamy. Demiurdzy polityki – Piłsudski. Dmowski. Witos. Pisarze. o których do dziś uczy się w szkołach: Żeromski. Reymont. Nałkowska. Ale nie tylko oni tworzyli polskie dwudziestolecie. Wielcy politycy mieli swoich współpracowników od nie zawsze czystej

32: https://woblink.com/ebook/zly-krol-holly-black-143996u

Cena:


ISBN

9788324042210: Wydawnictwo

Format

33.99: https://woblink.com/ebook/fakap-dan-lyons-31822u

Cena:


Życie w średniowiecznej wsi

Autor: Frances Gies

Fascynuje Cię średniowiecze?

Zastanawiałeś się kiedyś. jak wyglądało życie w średniowiecznej wsi? Kim byli jej mieszkańcy? Czym się zajmowali? Co jedli? Jak się ubierali? Jak dbali o higienę i czy w ogóle to robili? Jak dokładnie wyglądała ich codzienność? Wszystkie te sekrety odkrywają przed nami znakomici badacze tej epoki Joseph i Frances Gies.

Spotykamy mieszkańców wsi przy pracy i w czasie wiejskich uroczystości. Zasiadamy z nimi przy stole i w kościelnej ławie. Poznajemy czym jest pańszczyzna i jak wyglądały relacje między panem a chłopem. Poznajemy też wieś jako jedno z pierwszych nowoczesnych społeczeństw. które stworzyło podwaliny pod współczesną cywilizację.

Dwoje cenionych historyków po raz kolejny zabiera nas w fantastyczną podróż po

1:

Cena:


ISBN

9788324061877: Wydawnictwo

Format

17.63: https://woblink.com/ebook/bashobora-czlowiek-ktory-wskrzesza-zmarlych-marek-keskrawiec-206691u

Cena:sasza hady, maria odmiana, realizm kapitalistyczny, wielka magia elizabeth gilbert pdf, zaopiekuj się mną camilla en pdf, czynniki mikroekonomiczne, mary roach, łotr trudi canavan, kryzys meskosci, być jak erica, brazylia peru, yans wydanie zbiorcze, japoński przepis na stuletnie życie, jack london książki, wanna z kolumnadą pdf, witkacy szewcy pdf, dorota krzemińska, bogowie i krolowie, dzieci z leszczynowej górki chomikuj, standardy postępowania logopedycznego pdf, minecraft średniowieczny gród, ariowie polacy…