Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce. które warto zobaczyć. Część 2

Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce. które warto zobaczyć. Część 2

Autor: praca zbiorowa pod redakcją Piotra Bejrowskiego

Wszystkie te miejsca zasługują na bliższe poznanie i odwiedziny już w najbliższym czasie. 

Rzeczpospolita nie zawsze była jednolita etnicznie. a jej granice ulegały licznym zmianom. Nasze ziemie zamieszkane były przez mniejszości. a także inne narody. wyznające różne wyznania. Tysiąc lat historii. setki zabytków pamiętających dawno minione czasy. Zwiedzając nasz kraj. warto znać i rozumieć kontekst historyczny. jakże różny dla poszczególnych regionów.

W którym polskim regionie zamieszkali Kurpie? A w którym Bojkowie? Na którym rynku stał pomnik Stalina? Co się stało z jedynym dziełem Rubensa w naszych zbiorach? Na którym wielkopolskim zamku straszy „biała dama”? Ile budynków

15.5: https://woblink.com/ebook/zakrety-losu-tom-2-braterstwo-krwi-agnieszka-lingas-loniewska-142140u

Cena:


Kontratyp

Autor: Remigiusz Mróz

Przedstawiamy 8 tom cyklu z Joanną Chyłką! Prawniczka ma do rozwiązania kolejną trudną zagadkę.

W drodze na Annapurnę. jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie. ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem. poskręcane liny. ale nie trafiają na żaden inny ślad po grupie.

Kilka tygodni później jedyna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej. po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju. gdzie ma odpowiadać za zabójstwo – okazuje się bowiem. że aby przeżyć w górach. doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy.

Co wydarzyło się w drodze na Annapurnę? I skąd śledczy mają dowody obciążające kobietę? Oprócz znalezienia odpowiedzi na te pytania. Joanna Chyłka musi zmier

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 21.69


Prawda zapisana w popiołach. Tom 1: Milczenie aniołów

Autor: Joanna Jax

Opowieść o zwykłych ludziach. którzy po wojnie próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Różne przeżycia i inne spojrzenie na sytuację w Polsce sprawiają. że nawet przy rodzinnych stołach dochodzi do konfliktów i zadrażnień. Bohaterowie znani z ‚Zemsty i przebaczenia’ oraz ‚Zanim nadejdzie jutro’ tym razem zmagają się z szarą egzystencją lat pięćdziesiątych i demonami przeszłości. które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Szymek Wielopolski. Mateusz Rosiński. a także Nela Domosławska. Nadia Niechowska i Kuba Staśko to tylko niektóre postaci. znane z poprzednich sag. które spotkacie na kartach tej powieści.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 15.35


ISBN

9788378355533: Wydawnictwo

Format

13.7: https://woblink.com/ebook/zemsta-i-przebaczenie-tom-1-joanna-jax-25875u

Cena:


Bezmatek

Autor: Mira Marcinów

W brawurowej prozie Miry Marcinów wszystko jest dzikie i dziwne. a najdziwniejsza jest śmierć. której miało nie być. Bo na świecie są tylko dwie okoliczności końca: ktoś zmarł śmiercią tragiczną lub po długich cierpieniach. W tej książce jest inaczej. Są lata dziewięćdziesiąte i te teraz. są małe dziewczynki i młode matki. Marcinów próbuje znaleźć nowy język na opisanie straty i ze skrajnej intymności robi literaturę: transową. mocną. dowcipną. a jednocześnie drżącą. okrutnie szczerą. pełną czułości i tęsknoty nie wiadomo za czym. choć wiadomo. że tej pustki wypełnić się nie da.

„Bezmatek” to brutalna opowieść o pragnieniu życia i ucieczce od umierania oraz historia wielkiej. szalonej i zachłannej miłości. jaka może wydarzyć się tylko między matką a córką.

attr/a/1/_name: attr/a/1/__cdata/0

Cena: _price


Jelita wiedzą lepiej

Autor: Michael Mosley

Odpowiedni zestaw bakterii w przewodzie pokarmowym jest niezbędny do zachowania zdrowia. Tymczasem niewłaściwa dieta i nadużywanie antybiotyków niszczą naszą wewnętrzną florę bakteryjną. doprowadzając do współczesnych plag – alergii. nietolerancji pokarmowych i otyłości.

Podczas podróży przez jelito (dosłownie!) z doktorem Michaelem Mosleyem dowiesz się:

• jak diety oddziałują na bakterie jelitowe. wagę i poziom cukru we krwi.

• dlaczego ludzie różnie reagują na te same pokarmy.

• w jaki sposób jelita wpływają na osobowość i nastrój człowieka.

• jak dobrać właściwe pre- i probiotyki.

• co jeść. by uniknąć otyłości.

W książce znajdziesz także dwufazowy program odnowy mikroflory jelitowej oraz przepisy n

17.94: https://woblink.com/ebook/glosy-z-zaswiatow-remigiusz-mroz-177591u

Cena:


Kochaj najlepiej. jak potrafisz!

Autor: Stefanie Stahl

Nieważne. czy już jesteś z kimś. czy dopiero o tym myślisz – książka. którą masz przed sobą. uświadomi ci. jak wiele może zyskać twoja relacja z najbliższą osobą dzięki twojemu nastawieniu i jak znaczący wpływ na twoje uczucia i emocje ma ukształtowana w dzieciństwie emocjonalność i wrażliwość.

Stefanie Stahl. niemiecka psycholożka. terapeutka i autorka bestsellerowej książki „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”. postanowiła tym razem wziąć na warsztat relacje i przekonać cię. że masz potencjał. by stworzyć udany związek. To. jaki będzie. zależy od ciebie.

Dzięki temu poradnikowi osiągniesz wymarzony cel!

Nie wahaj się. kochaj najlepiej. jak potrafisz!

Stefanie Stahl – niemiecka psycho

18.19: https://woblink.com/ebook/sekretne-zycie-drzew-peter-wohlleben-23561u

Cena:historia ogrodów majdecki, joanna żak, katarzyna michalak pdf, druga twarz tlenu pdf, złe serce pdf chomikuj, świat idei, stefania horak, ajahn brahn, perwersyjny bogacz pdf docer, wnt wydawnictwo, kryminały książki ranking 2018, katarzyna ostaszewska, gramatyka angielski pdf, obóz świętych audiobook, jo nesbo królestwo, ciekawe ebooki, krzysztof ślusarek psycholog, kto zabił jezusa, barbara jabłońska, rhys bowen…