Samotność

Samotność

Autor: Jozef Karika

Samotność – największa obawa ludzkości. Czai się w kątach. wyczekuje. Zawsze gotowa do ataku.

Nocna przejażdżka pociągiem wydawała się dobrym sposobem na ucieczkę przed samotnością. Górski krajobraz za oknem. monotonny stukot kół. I pewien pasażer w żółtej kurtce… Czy rzeczywiście uda się uciec?

Nagroda dla najlepszego opowiadania grozy na Słowacji!

Mistrz słowackiego horroru znów w szczytowej formie!

Wydawnictwo: Stara Szkoła

Cena: 0


Zapiski dla zabicia czasu

Autor: Yoshida Kenko

Klasyka japońskiej literatury konfesyjnej. Autor. żyjący na przełomie XIII i XIV wieku poeta. twórca wierszy z gatunku tanka. w młodym wieku wstąpił na służbę na cesarskim dworze. by po kilku latach zostać buddyjskim mnichem. Zamieszkał w odosobnieniu i do końca żył w samotności. zapisując swoje myśli. obserwacje. wspomnienia. Zawarł w nich całe bogactwo spostrzeżeń – od opisu rozmaitych zwyczajów czy uprawianych w ówczesnej Japonii form artystycznych po ponadczasowe uwagi dotyczące ludzkiej natury. przyrody czy przemijania. Co ciekawe. jego zapiski cechuje nie tylko wielka uroda języka. ale też niemałe poczucie humoru. W lekturę zbioru wprowadza tekst tłumacza. Henryka Lipszyca.

„Pozbawione owej melancholijnej urody byłoby nasze życie. gdybyśmy mieli nigdy nie zniknąć tak. jak znika rosa na równinie Adashino. albo nie ulecieć. jak ulatują dymy znad szczytu Toribeyamy. tylko trzymali się bez końca tego żywota. Cały czar życia w tym właśnie. że jest nietrwałe. Zaoszczędzilibyśmy sobie wiele kłopotu. gdybyśmy zeszli z tego świata najpóźniej przed czterdziestką. Gdy przekroczymy ten wiek. zapragniemy. niepomni swej szpetnej postaci. spotykać się z ludźmi. zechcemy u kresu naszych dni hołubić wnuczęta i prosić los o długie życie. aby upewnić się. jak się urządziły. Pogłębi się nasze przywiązanie do spraw doczesnych. aż w końcu – najżałośniejsze. co może się stać – utracimy stopniowo zdolność odczuwania urody świata”.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 35


Przypadki Robinsona Kruzoe

Autor: Daniel Defoe

‚Przypadki Robinsona Kruzoe’ to powieść Daniela Defoe opowiadająca o młodym marynarzu. który trafia na bezludną wyspę.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 5.99


ISBN

9788366613096: Wydawnictwo

Format

40: https://woblink.com/ebook/najprawdziwsza-fikcja-kunicka-chudzikowska-bianka-186304u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/185665/epub

1:

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/185632/epub

1:

:

Cena:czarne narcyzy ebook, bogdan mróz, małgorzata stolarczyk, dyplomatyczna, krasicki monachomachia, małgorzata szczurek, jarosław bzoma pdf, jakub porada książki, agata lewandowska, aplikacja sędziowska i prokuratorska, zespół aspergera pdf, gorzej być nie może książka, taniec na gruzach, dietetyka sportowa książka, ostrze zdrajcy pdf, helena szewczyk, ubg, pojęcie starości w literaturze…