Mysie bajeczki

Mysie bajeczki

Autor: Arnold Lobel

Pokochaliście codzienne zmagania Żabka i Ropucha? Podobnym uczuciem zapałacie do Taty Myszy i gromadki jego synów.

Przepełnione prostą życiową mądrością. przepięknie ilustrowane książeczki Arnolda Lobela. należące do klasyki amerykańskiej literatury dla najmłodszych. również w Polsce podbiły serca tysięcy małych czytelników. Do dobrze znanych im już Żabka. Ropucha. wielbłądzicy baletnicy i zakochanego strusia dołączają teraz uroczy mysi bohaterowie.

Tata Mysz lubi spokojne wieczory. Przebrał się już w szlafrok. założył kapcie i odpoczywa. obserwując padający za oknem śnieg. Ale jego siedmiu synków jeszcze nie śpi. Wiercą się w łóżku. chichoczą i domagają się bajki na dobranoc. Tata Mysz postanawia opowiedzieć po jednej dla każdego mysiego smyka. Studnia życzeń. opowieść o Bardzo Wysokiej Myszy i Bardzo Niskiej Myszy. o brudasku. który postanowił się wykąpać… – miło zasypiać przy Mysich bajeczkach.

W ramach serii już niebawem ukażą się także Mysie przysmaki. oczywiście w tłumaczeniu Wojciecha Manna. który kilka lat temu zaprzyjaźnił się z Żabkiem i Ropuchem. a i mysiego tatę darzy szacunkiem i podziwem: „Jako ojciec jednego syna mogę sobie tylko wyobrazić wielokrotność wyzwań i obowiązków”.

Arnold Lobel (1933–1987) – amerykański pisarz. autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych serii należą Żabek i Ropuch (Frog and Toad) oraz Mysie bajeczki (Mouse Tales) i Mysie przysmaki (Mouse Soup). które niebawem ukażą się nakładem WL. Jest laureatem Medalu Randolpha Caldecotta – za najlepszą książkę ilustrowaną roku (Fables. 1981). W finale nagrody Randolpha Caldecotta znalazły się również jego tomy Żabek i Ropuch. Przyjaźń i Hildilid’s Night. Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad. wystawiony na Broadwayu w 2003 roku.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 22


Ilya Frank

:

:

Cena:czasy angielskie pdf, hanna kubiak, dom z dwiema wieżami, elisabeth revol przeżyć, nioh 2 poradnik, noelka audiobook, ten dzień ebook za darmo, słownik wyrazów potocznych, czerwony kapitan showmax, barry schwartz paradoks wyboru, grzegorz węgrzyn, historia wewnętrzna, ranczo książka, kaczmarzyk marek, riverdale informator licealisty, biologia ewolucja sprawdzian, akunin nie żegnam się, mariusz kowalewski…