Opowieść o początku. Wielka historia wszystkiego

Opowieść o początku. Wielka historia wszystkiego

Autor: Christian David

Urzekająca historia wszechświata – od zarania dziejów po odległe krańce przyszłości.

Większość historyków badając najmniejsze okruchy dziejów. podkreśla konkretne daty. osoby i dokumenty. Jakby jednak wyglądało badanie całości historii. od Wielkiego Wybuchu po dzień dzisiejszy. a nawet daleką przyszłość? W jaki sposób uwzględnienie w tych badaniach pełnej rozciągłości czasu zmieniłoby sposób. w jaki postrzegamy wszechświat. ziemię i nasze istnienie?

Takie właśnie pytania postawił sobie David Christian. tworząc niezwykle ekscytujące nowe podejście do zrozumienia tego. gdzie już byliśmy. w jakim miejscu obecnie jesteśmy i dokąd zmierzamy. W Opowieści o początku Christian zabiera czytelników w szaloną podróż przez całe 13.8 miliarda lat. które każe nam właśnie uznać za „historię”. Koncentrując się na definiowaniu konkretnych wydarzeń (progów). wyraźnych trendów i głębokich kwestii dotyczących naszego pochodzenia. Christian rzuca światło na ukryte wątki. które wiążą to wszystko w jedną całość – począwszy od powstania naszej planety poprzez narodziny rolnictwa. po ewentualną wojnę nuklearną i nie tylko.

Dzięki wnikliwemu wejrzeniu w kwestie pochodzenia wszechświata. początków życia. pojawienia się ludzi i tego. co przyniesie przyszłość. Opowieść o początku odważnie przekształca pojęcie naszego miejsca w kosmosie.

„Od dawna jestem fanem Davida Christiana. który w swoją Opowieść o początku wspaniale wplata dowody i spostrzeżenia z wielu dyscyplin naukowych i historycznych tworząc spójny. przystępny opis dziejów”.

Bill Gates

„W Opowieści o początku David Christian odnalazł niebywały sposób na wykorzystanie historii do uporządkowania ogółu dostępnej wiedzy o świecie. co jest nie lada osiągnięciem”.

Carlo Rovelli. autor Siedmiu krótkich lekcji fizyki i Tajemnicy czasu

„Najbardziej uderzający przykład interdyscyplinarnej wiedzy naukowej. jaki znam’.

Fareed Zakaria. CNN

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Introwertyczna mama

Autor: Jamie C. Martin

Potrzebujesz czasu na wyciszenie się po każdej wizycie w sali zabaw? Ogarnia cię poczucie ulgi. gdy wspólne wyjście z innymi rodzicami zostaje odwołane? Jeśli tak. prawdopodobnie jesteś introwertyczną mamą. Czy to źle? Wręcz przeciwnie!

Kiedy zgiełk życia rodzinnego nie współgra z twoją cichą osobowością. to całkiem naturalne. że pojawiają się frustracja. poczucie winy i przeciążenie. W książce Introwertyczna mama Jamie C. Martin zdejmuje ten ciężar z twoich barków. przypominając. że twoja stabilność i siła są właśnie tym. czego najbardziej potrzebuje wasza rodzina w dzisiejszym chaotycznym świecie. I przekonuje. że spokojny temperament to cecha. dzięki której możesz być wyjątkową mamą dla swoich dzieci.

W czasach. kiedy głośniej i więcej 13.65: https://woblink.com/ebook/dawne-rzady-a-rewolucja-alexis-de-tocqueville-205099u

Cena:


ISBN

9788366654716: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/racer-katy-evans-195951u

Cena:a41 centurion, babcia rabuś david walliams, kurdybacha historia wychowania pdf, hoffmanowej, kubus fatalista i jego pan, zajas krzysztof, muzeum osobliwości, wędrówka dusz pdf, stawka większa niż życie online za darmo, biochemia podręcznik, pamiętnik ze starego domu, daj się pokochać dziewczyno, zródła prawa, ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach streszczenie, 1 miłosc, jan bosko wizje, nęcka orzechowski szymura psychologia poznawcza pdf, teoria dyskursu, mozg psychopaty, kultura terapeutyczna, zoologia dla uczelni rolniczych…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin