Wampir

Wampir

Autor: Władysław Stanisław Reymont

Zenon wiedzie dostatnie życie emigranta w Londynie. Jego poezja odnosi sukcesy. a on jest szczęśliwie zakochany w narzeczonej imieniem Betsy. Spokojny los przerywa jedno wyjątkowe spotkanie. Za namową przyjaciela Zenon wkracza w świat spirytyzmu. Podczas seansu poznaje tajemniczą rudowłosą kobietę Daisy. Pod jej urokiem coraz bardziej fascynuje się okultystycznymi tradycjami. Nie zauważa. że niebezpiecznie zbliża się do kontaktu z czystym złem…

„Wampir’ to niezwykły utwór spod pióra Władysława Reymonta. Tematyką odbiega od klasycznych powieści. które pisał. Tajemnicze moce. demoniczne siły i okultystyczna obrzędowość nawiązuje do ducha XIX-wiecznego spirytyzmu. Osadzenie akcji powieści w Londynie jest zapisem wrażeń Reymonta z podróży do stolicy Anglii.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


Maigret i hurtownik win

Autor: Georges Simenon

Ktoś strzela do Oscara Chabuta. gdy ten opuszcza dom schadzek na ulicy Fortuny. Spotykał się tam z różnymi kobietami od lat. I dobrze o tym wiedziała jego żona. Jeanne.

„Każdy mógł to zrobić. Czyjś mąż lub kochanek. Są jeszcze zazdrośnicy na tym świecie’ – odpowiada lakonicznie pani Chabut komisarzowi. gdy ten szuka podpowiedzi. kto chciałby zabić majętnego hurtownika win.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 19.99pięćdziesiąt twarzy greya pdf, reymont wampir, nawet księżniczki puszczają bąki, magda żakowska, angielski w hotelu pdf, międzynarodowa ochrona praw człowieka, krotka historia czasu pdf, z widokiem na miłość pdf, kocha lubi szanuje online, boris akunin książki, historia matematyki książka, i wojna światowa książki, allen carr prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie czytaj online, piotr słabek…