Ostatni skok

Ostatni skok

Autor: Małgorzata Rogala

By odkryć prawdę. najpierw trzeba pokonać strach i swoje własne słabości.

Na targach jubilerskich w Warszawie Igor Bielewicz. akrobata cyrkowy i złodziej kosztowności. wykorzystując sytuację na parkingu przed halą. kradnie jubilerowi przenośny sejf z biżuterią.

Świadkiem rabunku jest świeżo upieczona policjantka Zofia Maciejka. która rzuca się w pogoń za sprawcą. ale gubi jego ślad.

Podczas pokazu akrobatycznego w cyrku. w którym pracuje Bielewicz. dochodzi do wypadku. Poszkodowana zostaje Nadia – partnerka Bielewicza. Gdy gasną cyrkowe światła. rozpoczyna się prawdziwe życie.

Dwa lata później drogi bohaterów znów się krzyżują. Kto stoi za brutalną napaścią na właścicielkę znanej firmy jubilerskiej? Czy wydarzenia mają związek z tymi sprzed dwóch lat? Jak potoczyły s

19.99: https://woblink.com/ebook/pani-bovary-flaubert-gustaw-202160u

Cena:


Diabeł na dzwonnicy

Autor: Marek Ławrynowicz

Historia pochodzących z kresów rodów. opowieść. która rozpoczyna się wraz z wybuchem pierwszej wojny światowej i dobiega kresu już po zakończeniu drugiej. Pełne harmonii życie mieszkańców Wilna zostaje przerwane tragicznymi wydarzeniami historycznymi. w konsekwencji których będą musieli opuścić swoje miasto. Niepozbawiona elementów groteski powieść została nagrodzona przez Fundację „Wyzwania’ i wyróżnienie PTWK. a także Biblioteki im. Raczyńskich w Poznaniu.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Bezpieka pogranicza

Autor: Lech Kowalski

O bezpiece cywilnej. znanej jako UB (Urząd Bezpieczeństwa) i SB (Służba Bezpieczeństwa) – słyszał każdy Polak. Zwiad WOP był kolejną bezpieką. tym razem w strukturach Ludowego Wojska Polskiego (LWP). tuż obok zbrodniczej Informacji Wojskowej (IW) i jej następczyni Wojskowej Służby Wewnętrznej (WSW).

POGRANICZE W OGNIU ** POWOJENNE GRANICE POLSKI ** FORMOWANIE WOJSK OCHRONY POGRANICZA ** UTRWALACZE WŁADZY LUDOWEJ ** ZWIAD WOP – ELITA BEZPIECZNIACKA EDUKACJA POGRANICZNIKÓW ** USZCZELNIANIE GRANIC ** INWAZJA NA CZECHOSŁOWACJĘ ** STAN WOJENNY

Bezpieczniackie służby cywilne zostały po roku 1989 poddane weryfikacji. natomiast wojskowe zwartym szykiem. spokojnie i bez strat. przemaszerowały ku nowej – jak sądziliśmy. niepodległej – już rzeczywistości.

Niniejsza monografia obejmująca lata 1945-1989. wiedzie od kołyski bezpieczniackiej po resortową emeryturę. wszechstronnie dokumentując działalność WOP Polski Ludowej. Ukazuje zasady funkcjonowania formacji. przedstawia kadrę dowódczą i motywy jej postępowania. ułatwiając zrozumienie pozornie niezwiązanych ze sobą mechanizmów transformacji po roku 1989.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 34.99


Czekolada

Autor: Joanne Harris

Jubileuszowe wydanie z okazji 20-lecia publikacji ‚Czekolady’.

Do małej mieściny na francuskiej prowincji. gdzie czas się zatrzymał. przyjeżdża tajemnicza młoda i piękna kobieta z córeczką. Mieszkańcy Lansquenet ze zdumieniem obserwują. jak Vianne z Anouk odnawiają starą piekarnię na rynku. by urządzić tam sklep z czekoladą. W dniu otwarcia właścicielka ofiarowuje zaglądającym do niej ciekawskim gatunek słodyczy. który każdy z nich lubi najbardziej. jak gdyby znała ich najskrytsze myśli i pragnienia. Czyżby ta dziwna kobieta była czarownicą? Dla wielu mieszkańców miasteczka przyjazd Vianne jest prawdziwym darem losu. ale są i tacy. którzy zrobią wszystko. by opuściła Lansquenet. Zbliża się Wielkanoc i Vianne zamierza urządzić dla dzieci ‚festiwal czekolady’. lecz jej wrogowie za wszelką cenę chcą jej w tym przeszkodzić…

‚Czekolada’ to pierwszy tom cyklu z Vianne Rocher.

Joanne Harris – córka Francuzki i Anglika. urodziła się w 1964 roku w Yorkshire w Anglii. gdzie do tej pory mieszka razem z mężem i córką o egzotycznym imieniu Anouchka. Zanim całkowicie poświęciła się pisaniu. próbowała swoich sił w wielu dziedzinach: była zielarką. gwiazdą rocka. księgową i nauczycielką języka francuskiego. Po dwunastu latach nauczania w szkole męskiej w Leeds. doszła do wniosku. że skoro to wytrzymała. to już ze wszystkim sobie poradzi.

Jej pierwszą powieść (‚Nasienie zła’) opublikowano w 1989 roku. ale prawdziwy sukces odniosła dopiero dzięki ‚Czekoladzie’ (1999 r.) zekranizowanej w 2000 roku przez Lasse Hallströma (w rolach głównych wystąpili Juliette Binoche. Johny Depp. Alfred Molina).

Talent pisarski Joanna Harris został doceniony przez władze Uniwersytetu Huddersfield i Uniwersytetu Sheffield. które nadały jej doktorat honoris causa.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


1

:

:

Cena:


ISBN

9788382260816: Wydawnictwo

Format

8.49: https://woblink.com/ebook/ania-z-zielonego-wzgorza-lucy-maud-montgomery-201018u

Cena:


Kroniki Archeo. Dom Fauna. Tom 12

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Niesamowite zbiegi okoliczności ponownie połączą rodziny Ostrowskich i Gardnerów w niecodziennej przygodzie. Zwiedzając Włochy. dzieci trafiają na wzmiankę o bezcennym skarbie ukrytym jeszcze starożytności w Pompejach – słynnym mieście zniszczonym w czasie wybuchu Wezuwiusza. Wskazówki ukryte między innymi w mozaikach poprowadzą poszukiwaczy do Domu Fauna…

Czytelnicy. śledząc przygody bohaterów. dowiedzą się równocześnie wielu ciekawych rzeczy o zabytkach i zwyczajach starożytnego Rzymu.

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 19.99najlepsza książka remigiusza mroza, hugo bader skucha, historia muzyki książka, angielski 1000 słów mp3 free download, mikołajek rene goscinny pdf, paweł jasienica polska piastów pdf, michał rusinek pypcie na języku, sienkiewicz ciekawostki, współczesne teorie i nurty wychowania pdf, bestiariusz słowiański 2, kaprys milionera, pdf książka, m jak dżem, jak prowadzić ben collins pdf, psychologia konfliktów, kuchnia dla biegaczy, hajzer droga słonia…