Tajemnica alei klonowej

Tajemnica alei klonowej

Autor: Zuzanna Śliwa

Oparta na faktach historia dramatycznej rodzinnej tajemnicy. którą przez kilkadziesiąt lat skrywała główna bohaterka.

Kwiecień 1944. Agnieszka. 16-letnia łączniczka AK wraca nocą z lasu ścieżką obok torów. Z przejeżdżającego transportu do Auschwitz ktoś wyrzuca owinięte w poduszkę niemowlę. Dziewczyna zabiera dziecko do rodzinnej wsi.

Jak uzasadnić przed wszechobecnymi Niemcami nagłe pojawienie się dziecka? Ustrzec je i opiekunów przed tragicznym losem? Dziadek i wtajemniczony w sprawę miejscowy ksiądz ustalają. że Agnieszka zostanie podana za matkę a za ojca jej kolega. partyzant AK.

Niełatwo opowiedzieć o losie człowieka mającego za sobą tragiczną przeszłość. noszącego w sobie wielką tajemnicę. i uczynić to w sposób nieprzygnębiający. Zuzannie Śliwie niewątpliwie się to udało. Jej mądra. pięknie napisana książka. choć mówi o zdarzeniach dramatycznych. nie jest pozbawiona humoru oraz niesie ze sobą niewymuszony optymizm i wiarę w Dobro. Porywająca historia!

Marta Klubowicz.

aktorka. poetka. tłumaczka

Przejmująca współczesna historia zanurzona w dramatycznej przeszłości. W dodatku napisana bardzo dojrzałym i przemyślanym językiem.

Autorka funduje czytelnikowi wielką dawkę emocji. wciąga go w swój literacki świat i nie pozwala pozostać obojętnym. To jedna z tych książek. których nie czyta się szybko. za to na ługo zapadają w pamięć. Polecam!

Magdalena Kawka.

pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


The Eye of Zeitoon

Autor: Talbot Mundy

Do you need to talk about Zeitoon? The only thing I can say is that the Turks have never won or won. They came once and built a fort on the opposite side of the mountains to impress us. We took this assault! We dropped all their guns down to the bottom of the stream and there they lie to this day!

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


:

:

Cena:


171510

4.5: https://woblink.com/ebook/krwawa-chmura-jerzy-bandrowski-171510u

1

:

Cena:brzydkie kaczatko andersen, marta bucholc, dzienniki gwiazdowe pdf, saga puszczy białowieskiej, antek olszański, potęga pozytywnego myślenia, ebokk, lean dla bystrzaków, podatkowa księga przychodów i rozchodów 2018 pdf, tajemnicze życie oceanów, tischner filozofia dramatu, libra ibuk, kobieta w mroku, wacław gąsiorowski, szaraki ufo, książki za darmo pdf, arael, smaki dziecinstwa, manipulacja pdf, wir książka, nie-miejsce, chańbi, tygodnik powszechny wydanie specjalne…