Bitwa o Narwik

Bitwa o Narwik

Autor: Jaklin Asbjorn

Pierwsza klęska Hitlera w czasie II wojny światowej opowiedziana dzień po dniu

 

8 kwietnia 1940 roku. ORP Orzeł patrolujący norweskie wody przybrzeżne torpeduje i zatapia transportowiec Rio de Janeiro. przewożący ukryty desant niemiecki. Rozpoczyna się hitlerowska operacja Weserübung – inwazja na Danię i Norwegię. Wojna wkracza w nową fazę. Jej efektem będzie upadek Francji i podbicie niemal całego kontynentu przez armię Hitlera.

Teraz jednak nikt nie spodziewa się takiego obrotu spraw. Alianci zamierzają walczyć o norweskie porty. z których nieustannie płyną dostawy szwedzkiej stali. niezbędne dla niemieckiego przemysłu wojennego.

Intensywne walki morskie. surowe warunki mroźnej norweskiej wiosny. chaos wśród wojsk alianckich i bezwzględna taktyka Niemców doprowadzają do impasu. Ósm

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33.9


ISBN

9788324070114: Wydawnictwo

Format

24.59: https://woblink.com/ebook/poza-schematem-malcolm-gladwell-146801u

Cena: 22.32


Zadra

Autor: Robert Małecki

Są kości i ślady. które rzucają nowe światło na tajemnicze zaginięcie pary studentów. Jednak zmowa milczenia trwa od lat.

Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły. komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego zaginięcia pary studentów sprzed szesnastu laty.

Im głębiej i dokładniej Gross będzie szukał. z tym większym trudem przyjdzie mu przedzierać się przez gąszcz traumatycznych wspomnień skłóconych ze sobą członków rodzin dwojga zaginionych. Prawda o tamtych zdarzeniach okaże się wstrząsająca.

Zadra to mroczna opowieść o niszczącej sile miłości. ale też o śmierci. która przedwcześnie zabierając bliskich. strąca w otchłań samotności. 

Wydawnictwo: Czwarta

Cena:


Kongres futurologiczny

Autor: Stanisław Lem

W jednej ze swych najbardziej karkołomnych i brawurowych wypraw Ijon Tichy przedziera się przez kolejne warstwy halucynacji w poszukiwaniu rzeczywistości. Futurystyczna wizja przeludnionej Ziemi. zamienionej w farmakologiczny Eden. jest pesymistyczna i zarazem szalenie zabawna. ‚Kongres futurologiczny’. często wskazywany jako pierwowzór Matrixa braci Wachowskich. doczekał się również w 2013 roku filmowej adaptacji. dokonanej przez Ariego Folmana.

Wydawnictwo: Cyfrant

Cena: 10.95baśnie japońskie pdf, dobry rok książka, laura martin, michał pasterski insight, magia sprzątania audiobook chomikuj, miedzianka historia znikania, tomas halik książki, pilipiuk raport z północy, biologia na czasie 1 sprawdziany pdf, chłopcy z placu broni audiobook tadeusz olszański, za niebieskimi drzwiami download, adam przechrzta demony wojny, rosyjska księżniczka monika skabara, artykuły naukowe online za darmo, cecha osobowości, świat do przeczytania, piotr kłodkowski, andrzej szyjewski, fizyka w życiu codziennym, sztuka kochania michalina wisłocka pdf, wykluczenie społeczne pdf, andrzej szyjewski, zachowania etyczne…