Cygan to Cygan

Cygan to Cygan

Autor: Lidia Ostałowska

Znakomite romskie portrety Lidii Ostałowskiej po kilkunastu latach od pierwszego wydania wciąż nie tracą na aktualności. Niestety. Mimo upływu lat. zaangażowania prywatnych organizacji i międzynarodowych agend sytuacja Romów wciąż pozostaje zła. nierzadko zmieniła się na gorsze. Żadne z postkomunistycznych państw nie wypracowało dobrego modelu współistnienia z mniejszością romską. która – na co dzień niewidoczna – przypomina o sobie niemal wyłącznie w nagłówkach alarmujących newsów: deportacje z Francji. budowa gett na Słowacji. zakaz żebrania w Polsce. Cygan to Cygan pokazuje złożoność środowiska romskiego. na którą nakładają się mentalność gadziów i tożsamość narodowa państw. w których żyją Limalo. Marika. Ziutek. Badzio. Romek i wielu innych. z paszportem polskim. bułgarskim. serbskim. węgierskim…

‚Jakże niezwykły jest świat Cyganów. o którym tak przejmująco opowiada Lidia Ostałowska! Ileż tu przewija się losów najdziwniejszych. ileż zdumiewających historii. Te świetne. napisane z pasją i humanizmem reportaże odsłaniają zagadkową i fascynującą rzeczywistość. w którą książka Ostałowskiej wciąga od pierwszej strony’.

Ryszard Kapuściński

‚Szczerze Państwu polecam niezmiernie ciekawą książkę Lidii Ostałowskiej Cygan to Cygan. Impresje dotyczące tajemniczego narodu. jego trudnej i tragicznej historii warte są przeczytania’.

Jerzy Giedroyc

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 14.25


1

:

:

Cena:


ISBN

9788373923911: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/tango-slawomir-mrozek-3956u

Cena: 15.35


Capo

Autor: Julita Sarnecka

Klara Bishop pracuje jako dziennikarka śledcza w gazecie „New Orleans Globe”. Obecnie przygotowuje artykuł dotyczący rodziny mafijnej Santini. na punkcie której od lat ma obsesję. Kierują nią osobiste pobudki. Jest przekonana. że członkowie tej rodziny mieli coś wspólnego ze śmiercią jej ojca policjanta.

Podczas zbierania materiałów kobieta wpada na trop Vincenta Santini. od lat żyjącego w ukryciu capo dei capi. Mężczyzna dostaje informację. że ktoś może ujawnić jego tożsamość. Teraz planuje dowiedzieć się czegoś więcej o wścibskiej dziennikarce. zanim wyda na nią wyrok. Spotyka się z kobietą. podszywając się pod inwestora.

Oboje nie zdają sobie sprawy. że łączy ich więcej. niż sądzą. a tajemnice z przeszłości uderzą w nich z ogromną siłą.

Wydawnictwo: Wydawn

Cena:exsite pl darmowe ebook download ksiazki 1077017 jakub zulczyk slepnac swiatel, dobry chlopak, niewyjaśnione zjawiska, paulina wilk pojutrze, uruszczak historia państwa i prawa polskiego, zak i luter, michał błaszczyk, cudowna podróż selma lagerlof, znachor pdf, wszystkie wojny lary, piotr niziński, król bez korony, biografie odtajnione, joseph murphy potęga podświadomości audiobook, ostry dyżur, nana powieść, dwagrosze.com, agnieszka izdebska, zagroda zębów, statystyczny drogowskaz, dawkowanie leków u noworodków dzieci i młodzieży, sienkiewicz ciekawostki…