Noc listopadowa

Noc listopadowa

Autor: Stanisław Wyspiański

„Noc listopadowa” to dramat autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Jest to trzeci z kolei utwór tego autora. po „Warszawiance” i „Lelewelu”. poruszający tematykę powstania listopadowego.

Utwór przedstawia obraz pierwszych godzin powstania listopadowego (wydarzenia nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku). odważnego zrywu podchorążych i jego przebieg. Akcja dramatu toczy się. z wyjątkiem przeniesionych do śródmieścia Warszawy scen V. VI i VII. w Łazienkach lub w ich bliskim sąsiedztwie.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Święty dnia ostatniego

Autor: Karol May

„Święty dnia ostatniego” to pierwszy tom z 11-tomowego cyklu przygodowego „Szatan i Judasz”. autorstwa Karola Maya.

Winnetou – szlachetny indiański wódz. wraz z innymi znanymi i lubianymi bohaterami z powieści Karola Maya. odbywa szalone podróże. przeżywa ekscytujące przygody i podejmuje ryzyko w walce z otaczającymi go wrogami.

W skład cyklu „Szatan i Judasz” wchodzą:

TOM I – ŚWIĘTY DNIA OSTATNIEGO

TOM II – YUMA SHETAR

TOM III – THE PLAYER

TOM IV – KLĘSKA SZATANA

TOM V – WINNETOU W AFRYCE

TOM VI – DŻEBEL MAGRAHAM

TOM VII – DOLINA ŚMIERCI

TOM VIII – U STÓP PUEBLA

TOM IX – JASNA SKAŁA

TOM X – OCALONE MILIONY

TOM XI – ŚMIERĆ JUDASZA

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 14.4


Wybranka szejka

Autor: Dani Collins

Podczas wesela swojego brata księżniczka Galila poznaje mężczyznę. który tak bardzo się jej podoba. że traci głowę i całuje go na oczach zebranych gości. Nazajutrz brat Galili. by uniknąć skandalu i uratować dobre imię siostry. ogłasza. że szejk Karim i Galila od dawna planowali się zaręczyć. Galila jednak nie chce. by decydowano o jej przyszłości. nie pytając jej o zdanie. i zamierza pokrzyżować te plany…

 

Czwarta część miniserii ukaże się w czerwcu.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Sex/Star

Autor: BB Easton

JAK MIŁOŚĆ. TO Z KSIĘCIEM Z BAJKI. ALE SEKS TYLKO Z GWIAZDĄ ROCKA.

Po dwóch zawodach miłosnych w życiu BB pojawia się prawdziwy książę z bajki –romantyczny. delikatny. ale też męski i nieziemsko przystojny muzyk. Hans.

BB czuje. że trafiła na swoją bratnią duszę w boskim ciele. Hans rozpieszcza ją romantycznymi słowami. namiętnym seksem i fantastyczną atmosferą koncertów. To artystyczna dusza. która chodzi z głową w chmurach i marzy o wielkiej karierze. W ich życiu pojawia się coraz więcej fanek. imprez. wyjazdów i używek. a książę z bajki okazuje się dużym dzieckiem.

BB zaczyna dojrzewać do tego. że w życiu potrzebuje od mężczyzny czegoś więcej niż tylko romantycznych wyznań i seksu w bajkowej scenerii. Nabiera pewności siebie i ze zbuntowanej nastolatki zmienia się

:

Cena:magiczne drzewo olbrzym streszczenie audiobook, susan cain ciszej proszę pdf, mikrobiologia książka, techniki masażu klasycznego pdf, józef jankowski, czas to skarb, stephen king martwa strefa, andrzej frycz modrzewski o poprawie rzeczypospolitej, dwa dni w paryżu, matematyka klasa 3 ćwiczenia do druku, chmielarz farma lalek, ebooki promocje, amelie nothomb, jana vermeera, elementy logiki matematycznej, książki o filozofii, kapelusz pani wrony pdf, połączeni laurelin paige, ebook download, błękitna pustynia, filozofia japońska, zrozumiem, harv eker bogaty albo biedny…