Najważniejszy

Najważniejszy

Autor: Magdalena Majcher

Poruszająca opowieść o rodzicielstwie. niespełnionej miłości i sile rodzinnych więzów.

Martyna jest młoda. samotna mama czteroletniej dziewczynki. Jej kolejne związki z mężczyznami kończą się porażka. Kobieta nie potrafi zrozumieć. dlaczego tak się dzieje.

Nie potrafi . a może nie chce? 

Jest ktoś. kto bardzo chciałby zbliżyć się do Martyny i wytłumaczyć. dlaczego w przeszłości ją opuścił. ale Martyna ma w sobie za dużo żalu i nie umie wybaczyć. Powoli jednak zaczyna dopuszczać do siebie myśl. ze może to właśnie w skomplikowanych relacjach z najważniejszym w jej życiu mężczyzna tkwi zródło wszystkich problemów i niepowodzeń.

Co wyniknie ze spotkania zagubionej kobiety. czteroletniego dziecka i mężczyzny. który wciąż nie potrafi zapomnieć o n

Wydawnictwo: Agnieszka Dydycz

Cena: 29.9


https://woblink.com/product-publication/download/199180/epub

1:

:

Cena:


Dawne rządy a Rewolucja

Autor: Alexis de Tocqueville

Zawarte w niej treści tworzą podwaliny współczesnej politologii i socjologii. Co ważne. większość spostrzeżeń Tocqueville’a została potwierdzona przez współczesną naukę.

Osią rozważań Tocqueville’a są pytania o przyczyny wybuchu Rewolucji Francuskiej i jej skutki. Autor pokazuje. że rewolucja nie tyle tworzy nowy ustrój. ile wydobywa na jaw i utrwala rozwiązania społeczne i instytucjonalne. które istniały już przed nią. Argumentuje. że ciągłość wygrywa tu z retoryką gwałtownej przemiany. z ideologią postępu i oświecenia. Pokazuje. że wielki marsz ku równości może prowadzić w kierunku wręcz przeciwnym.

Alexis de Tocqueville (1805-1859) był jednym z najważniejszych myślicieli w XIX wieku. Był zwolennikiem demokracji. ale dostrzegał też jej licz

35.9: https://woblink.com/ebook/nas-dwoje-katarzyna-bienkowska-miller-holly-197504u

Cena: Miller Holly


Bo trzeba żyć. Rodzina

Autor: Szymańska Ewa

Kończy się II wojna światowa. pozostawiając po sobie ruiny domów. tęsknotę i ból po stracie najbliższych. Rozpoczyna się gehenna codziennego życia pod rządami rosyjskich wyzwolicieli. Rodzina Apolonii próbuje przetrwać powojenny chaos i terror nowej władzy.

Gabrynia nie potrafi się odnaleźć w rodzinnym domu w Olendach. wraca więc do Łukowa. Mija dzień za dniem i dziewczyna powoli przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości. Współtworzy bibliotekę z ocalałych z wojennej pożogi książek. Marzy o miłości. rodzinie. dzieciach… Czy spotka właściwego mężczyznę?

Bo trzeba żyć jest powieścią o rodzinie. tożsamości i prawdziwej miłości. Fabuła tej sagi rodzinnej rozgrywa się na Podlasiu. a jej tło stanowią wielkie wydarzenia pierwszej połowy XX wieku – od wybuchu pierwszej woj

:

Cena:


Boska obecność. O względności tekstu i rytuału w teatrze kabuki

Autor: Rutkowska Iga

Japoński teatr kabuki. przedstawiony w unikalnej pod każdym względem książce Igi Rutkowskiej. należy do skarbów światowego dziedzictwa kultury. Barwny. żywy. gwiazdorski. niegdyś bawił mieszczan i uliczną gawiedź. dziś – choć jest uznawany za formę klasyczną – nie stracił na swym kolorycie i sile oddziaływania. I taka też jest ta książka. Jej Autorka – z wykształcenia japonistka i antropolożka. co samo w sobie jest niespotykanym dotąd w Polsce naukowym melanżem. z pasji – badaczka. którą teatr kabuki oczarował i porwał – wprowadza nas w skomplikowany historycznie i genologicznie świat kabuki w sposób nie tylko metodyczny i niezmiernie fachowy. ale nad wyraz interesujący. Lata badań terenowych. szczególnie widowisk kabuki ze wsi Kuro

:

Cena:


ISBN

9788382010237: Wydawnictwo

Format

23: https://woblink.com/ebook/kocham-cie-mimo-wszystko-malgorzata-lis-188223u

Cena:


1

:

:

Cena:wojciech bęben, mlyny boze, nasze olśnienie pdf, piotr patykiewicz, więcej niż my pdf, jęki rozkoszy mp3, katriona, poważna sprawa, niebo złote ci otworzę baczyński, anatomia głowy, wiedźmin książka do kolorowania, otoczeni przez idiotów pdf, przesłanie od przybyszów z kosmosu pdf, dracula stoker, sea of thieves poradnik, krótka rozprawa naukowa, dla jej dobra, wojciech noszczyk, artur halasz, wietrzne katedry, józef myjak, inventor fusion, czerwone zwoje magii pdf, szczęście przy kominku, fałszywa pobożność, playboy za sterami docer…