Koniec świata. umyj okna

Koniec świata. umyj okna

Autor: Jelonek Agnieszka

Alicję zaczynają dręczyć ataki paniki. Wkrótce lęk całkowicie opanowuje jej życie. Nie rozumie. co się z nią dzieje; ma niepijącego męża. wystarczająco dobrą pracę i wspierającą rodzinę. Skąd zatem biorą się te stany? Alicja ukrywa swój koszmar. próbując żyć „normalnie”. w końcu jednak traci grunt pod nogami. a kto nie ma kontroli nad życiem. ten przestaje widzieć w nim sens. Szukając przyczyn zaburzeń. Alicja zaczyna dostrzegać to. co wcześniej umykało niezauważone.

Alicja ma napady paniki. Skondensowanego lęku uderzającego znikąd. w różnych okolicznościach. tak potężnego. że człowiek wymiotuje. dostaje biegunki. nawiedzają go na przemian fale gorąca i przeraźliwego zimna. Reszta czasu upływa na lęku przed następnym atakiem. więc skutek jest taki. że człowi

15: https://woblink.com/ebook/uwiesc-ochroniarza-katarzyna-kubera-190695u

Cena:


Policja. Harry Hole (#10)

Autor: Jo Nesbø

Czy to zwykły zbieg okoliczności. że oficer policji zostaje znaleziony martwy w miejscu dawno popełnionej zbrodni. którą badał. ale jej nie wyjaśnił? Gdy w następnych miesiącach taki sam los spotyka kolejnych dwóch funkcjonariuszy. schemat postępowania mordercy staje się równie oczywisty. co potworny: brutalnym zabójstwom policjantów odpowiadają nierozwiązane zbrodnie z przeszłości. W miejscu przestępstw brakuje jakichkolwiek śladów. a wydział zabójstw właśnie stracił najlepszego śledczego.

W tym samym czasie w szpitalu leży w śpiączce ciężko ranny mężczyzna. Pilnuje go sztab policjantów. a jego tożsamość jest objęta ścisłą tajemnicą.

Jo Nesbo po raz kolejny dostarcza diabelnie przebiegłej historii o bezmiarze ludzkiego zła. Gra w kotka i myszkę dotyczy nie tylko ofiar i policji. ale także samego czytelnika.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 27.99


Fizyka smutku

Autor: Georgi Gospodinow

Laureat Nagrody im. Jana Michalskiego

Powieść. dzięki której Georgi Gospodinow znalazł się w gronie najciekawszych pisarzy współczesnej Europy

Jest najpewniej rok 1925. Dwunastoletni chłopiec po raz pierwszy sam trafia na jarmark. W spoconej dłoni trzyma piątaka. którego dał mu ojciec. Wszystkie pieniądze oddaje przy wejściu do jednego z namiotów. by zobaczyć stwora. którego naganiacz nazywa Minotaurem. Przez kolejnych sześć miesięcy chłopiec nie jest w stanie wykrztusić słowa…

Tak zaczyna się historia przez którą – niczym mitycznym labiryntem – bohater prowadzi czytelnika. zmieniając czasy i perspektywy swojej opowieści. Dzieje wielopokoleniowej rodziny wpisują się w niej w losy Europy Środkowo-Wschodniej. a nad wszystkim metaforycznie unosi się postać greckiego Minotaura.

Fizyka smutku wciąga czytelnika siłą opowieści. przemyślaną konstrukcją i empatią. z jaką autor traktuje zarówno swoich bohaterów. jak i mitologicznego potwora.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Wszystkie lajki Marczuka

Autor: Paweł Beręsewicz

Ziela i Konia łączy szorstka. męska przyjaźń – do czasu. kiedy Koniu podstawia kumplowi mocno śmierdząca świnię. Poszło o Ankę. która teraz nie chce nawet spojrzeć na niewinnego. Zielu postanawia się zemścić. Niestety. Anka nadal nie chce z nim rozmawiać. za to sprawą zaczyna interesować się dyro Gorlicki oraz kilkaset tysięcy ludzi na Facebooku. Kiedy Zielu decyduje się przyznać do rewanżowego szwindla. okazuje się. że jest troszkę za późno na sypanie głowy popiołem. a za drzwiami gabinetu dyrektora czeka już na niego delegacja z Kuratorium Oświaty.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 16.9cel za horyzontem, opieka okołooperacyjna, harry potter i zakon feniksa (powieść), anioły i demony pdf, koniec pisu, jerzy koch, alfabet litery drukowane, ebooki pdf, pacjentka mobi chomikuj, dawid ickea, paul eckman, kocham rawe pl, prawo o ustroju sądów powszechnych skrypt, dostojewski idiota, 74 pułk piechoty, planeta lema…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin