Ostatni kontynent

Ostatni kontynent

Autor: Terry Pratchett

Coś zaginęło na Niewidocznym Uniwersytecie – najbardziej prestiżowej (tzn. jedynej) instytucji naukowej w Ankh-Morpork. Brakuje profesora – ale grupa poszukiwawcza jest w drodze! Zespół starszych magów podąży jego tropem. dokądkolwiek by prowadził. nawet na drugi koniec Dysku. gdzie Ostatni Kontynent. Czteriksy. wciąż jest w stadium budowy.

Wyobraźcie sobie magiczną krainę. gdzie deszcz jest tylko mitem. gdzie to. co zwykłe. jest niezwykłe. a przeszłość i teraźniejszość biegną ramię w ramię.

Przeżyjcie grozę spotkania z Szalonym Krasnoludem. Wojownikiem Szos. Śmiercią. jednym czy drugim Stwórcą i przerażającym Pasztecikowym Pływakiem…

Wczujcie się w tę pasję. kiedy mieszkańcy Ostatniego Kontynentu odkrywają. co się dzieje. kiedy pada deszcz. a rzeki wypełniają się wodą (na przykład trzeba odwołać regaty)…

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield. zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste. że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”. a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – ‚Kolor magii’. Po ukazaniu się w 1986 roku książek ‚Blask fantastyczny’ i ‚Mort’ Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek. jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


Portret

Autor: Nikołaj Gogol

Andriej Pietrowicz Chartkov jest młodym. utalentowanym. ale ubogim artystą. Pewnego dnia dokonuje dziwnej decyzji. inwestycji. która w teorii nie ma żadnego sensu – zakupuje obraz. tak bardzo magiczny i realistyczny. warty każdych pieniędzy. nawet tych ostatnich… Dzięki któremu zmieni się dosłownie wszystko. Jednak za jaką cenę?

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


ISBN

9788366719262: Wydawnictwo

Format

18.9: https://woblink.com/ebook/na-skalnym-podhalu-kazimierz-przerwa-tetmajer-204924u

Cena:


ISBN

9788366719231: Wydawnictwo

Format

17.85: https://woblink.com/ebook/kartki-z-notesu-broszkiewicz-jerzy-204166u

Cena:


Włoskie miniatury

Autor: Adam Szczuciński

Książka poświęcona współczesnym podróżom do Włoch (Wenecja. Florencja. Rzym. Neapol i Sycylia). Hiszpanii i Tunezji. Zawiera opis wędrówek. spotkań z ludźmi. sztuką i literaturą. Pokazuje. jak odnajdywać ślady przeszłości w dzisiejszym krajobrazie Włoch. Talent autora sprawia. że słyszymy żywy głos jego wielkich poprzedników i zgiełk śródziemnomorskiej codzienności.

„Pisanie o Włoszech. o włoskich podróżach jest zdawaniem samemu sobie relacji z tego. co w życiu ważne. istotne. piękne. Robieniem notatek. szkicem do rysunku. Zapiskami na marginesach cudzych dzieł. (…)

Wyspa Burano słynie z wyrobu koronek. W dodatku każdy dom w miasteczku pomalowano na inny kolor. Mają tam jeszcze krzywą wieżę. Jest też targ rybny – gdy przychodzę. jest już pusty. Pozostał tylko zapach.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Obrazki romantyzmu

Autor: Krystyna Poklewska

Książka Krystyny Poklewskiej. uznanej badaczki epoki romantyzmu. zwłaszcza twórczości Aleksandra Fredry oraz dziewiętnastowiecznej Galicji. jest kolejnym świadectwem Jej wieloletnich i głębokich fascynacji rodzimym romantyzmem._x000D_ Na publikację składa się wybór tekstów powstałych w latach 1989–2013. w większości uprzednio publikowanych w czasopismach i monografiach zbiorowych. Są to interpretacyjne studia i szkice dotyczące zarówno najważniejszych dzieł polskiej literatury romantycznej. ujmowanych często w kontekście europejskim. jak i równie ciekawych. choć mniej znanych tekstów. Autorka wnikliwie analizuje utwory liryczne. epickie. dramatyczne. publicystyczne oraz prozę dokumentu osobistego. co – przy wielkiej różnorodności problematyki podejmowanej w zbiorze – tworzy interesującą panoramę dorobku rodzimego romantyzmu. postaw i fascynacji jego twórców. Wartość i oryginalność przedstawionych studiów wiąże się z prezentacją indywidualnego punktu widzenia. często polemicznego wobec ugruntowanych literaturoznawczych opinii.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 21.95


Basia. Opowieści Miśka Zdziśka

Autor: Zofia Stanecka

Misiek Zdzisiek to najlepszy kumpel Basi na dobre i na złe. Ale ten miś w kolorze miodu nie jest zwyczajnym pluszakiem. Wiedzie życie pełne przygód – czasem zabawnych. czasem mrożących krew w żyłach. Walczy z łóżkowym potworem i ratuje Małpkę. która ciągle wpada w tarapaty. Czasem sam bywa w opałach. jak wtedy gdy rozpruł sobie pupę. Nigdy jednak nie traci humoru. bo ma wokół siebie oddanych przyjaciół. I ukochaną Basię. rzecz jasna!

Wydawnictwo: HarperKids

Cena: 29.99


Bez nici Ariadny

Autor: Marcin Pawlik

Mężczyzna zmagający się z nieudanym małżeństwem i kryzysem wieku średniego. grupa znajomych topiąca swoje smutki w alkoholu. człowiek stojący przed najważniejszą życiową decyzją i skazaniec. który pragnie odkupić swoje winy… W opowiadaniach Marcina Pawlika współczesny człowiek może przejrzeć się niczym w zwierciadle. Lęk o przyszłość. dojmująca samotność. potrzeba bliskości i chęć odnalezienia czegoś. co wypełni pustkę codzienności. towarzyszą bohaterom na każdym kroku. Czy istnieje drogowskaz. który ułatwi wybór najlepszej drogi? Etyka? Miłość? Bóg? Każdy musi odpowiedzieć na to pytanie sam…

Tak. bo wie pan. ciążę tym. którzy się ukrywają. Sami ze sobą. Gdy świat nas nie zna. a my potrzebujemy zrozumienia. I szukamy go czasem. prosząc o nie… tak jak pan

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 24wędrówka dusz pdf, 365 dni lipińska pdf, dyrdymarki, camilla lackberg ofiara losu, duchowni o duchownych, internetowa wypożyczalnia książek, mac edukacja omnibus, troskliwa książka, co to riposta, remigiusz mróz chyłka tom 7, ptaki pdf, właśnie dziś, roy schoeman, jerzy mellibruda książki, emisja głosu książka, biblioteka internetowa darmowa, język niemiecki ćwiczenia online dla początkujących, akcja główki, maria molicka, nana powieść…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin