Odwet

Odwet

Autor: Vincent V. Severski

Kontynuacja powieści „Zamęt”.

Waldemar Zenonik. oficer polskiego wywiadu. ginie w Algierze. wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Ślady wskazują na Al-Kaidę.

W tym samym czasie w Baku inny oficer wywiadu. Robert Kunicki. spotyka się z Jewgienijem Morozowem – dziennikarzem i rosyjskim szpiegiem. Wkrótce po rozmowie umiera na atak serca.

Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka – zbliżają się wybory parlamentarne.

Sekcja Romana Leskiego otrzymuje zadanie specjalne – prześwietlenie bohatera z Iraku. Olgierda Rubeckiego. który startuje w wyborach i zagraża partii rządzącej. Okazuje się. że w sprawach Rubeckiego i oficerów pojawiają się te same nazwiska.

Członkowie tajnej komórki Agencji Wywiadu znowu w akcji!

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 39.99


Przyszło nam tu żyć

Autor: Jelena Kostiuczenko

W cieniu wielkiej polityki. wojen. fortun zdobywanych z dnia na dzień. z daleka od obiektywów kamer i świateł reflektorów jest inna Rosja. To kraj. w którym w opuszczonym moskiewskim szpitalu koczuje grupa nastolatków – stalkerów. diggerów. samobójców. strażników i upiorów. W walącym się hotelu robotniczym mieszka kilkanaście rodzin. które od lat czekają na lokale zastępcze – pisali w tej sprawie już nawet do papieża. W przydrożnym baraku kilkanaście kobiet zaspokaja potrzeby kierowców. policjantów. polityków…

Jelena Kostiuczenko nie pisze zza biurka. nie boi się zabrudzić rąk. nie waha się stawiać trudnych pytań. Odwiedza ćpuńską melinę. w której żyje małżeństwo uzależnione od dezomorfiny. czyli popularnego w Rosji „krokodyla”. Udając stażystkę. jeździ na patrole z drogówką i obserwuje. jak inspektorzy wyciągają od kierowców łapówki. W Biesłanie pyta. o czym śnią rodzice dzieci. które zginęły podczas akcji antyterrorystów. Pisze o tym wprost i bez stylistycznych ozdobników. Jej książka jest nie tylko o Rosji. To diagnoza źle działającego świata. w którym zanikają więzi międzyludzkie. solidarność i mechanizmy wzajemnego wsparcia. W którym państwo nie chroni słabych. W którym zamiast prawa. jest pięść. Świata. w którym „przyszło nam żyć”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.75


Z miłości? To współczuję.

Autor: Agata Romaniuk

Z miłości? To współczuję to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach. którzy ukrywają namiętność pod diszdaszami i abajami. ale potajemnie korzystają z Tindera. O tym. że w umowę przedślubną warto wpisać zarówno złotą kolię. jak i finansowanie studiów medycznych. O kraju. w którym kobiety muszą się zaszyć przed ślubem. żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu. w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością. a zakochani mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Sa’ida z prośbą o błogosławieństwo.

Agata Romaniuk z dużą wnikliwością i wrażliwością przygląda się współczesnemu Omanowi. którym rządzi wiekowy. bezdzietny sułtan. Państwu. w którym od męża można dostać walizkę złota lub w twarz. Nie ponosząc

:

Cena:


ISBN

9788366517592: Wydawnictwo

Format

21.95: https://woblink.com/ebook/wierzylismy-jak-nikt-sebastian-musielak-rebecca-makkai-185372u

Cena:szkoła animacji, harleqin, grzegorz kasdepke co to znaczy, jak rysować minecraft, hanna mamzer, zły król holly black pdf, wojna o pieniądz ebook, medaliony czytaj online, paulo coelho 11 minut, dobranocki do czytania, styl poetycki, otoczeni przez idiotów pdf, rosenfeldt, na szczycie haner, chrissie wellington, age of empires rise of rome, socjologia kultury, pluczki, ziemskie anioły, mój mąż żyd, wszechświat cię wspiera, ania z zielonego wzgórza (pdf)…