Spektakl

Spektakl

Autor: Wójcik Kinga

Kiedy rodzice szesnastoletniej Diany spędzają urlop nad morzem. dziewczyna wiesza się w swoim pokoju. Przed śmiercią wygłasza zagadkowy monolog i transmituje swoją śmierć w internecie niczym makabryczny happening. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują. gdy po samobójstwie ciało Diany… znika. a jej pokój wygląda. jakby nic się w nim nie wydarzyło. Wkrótce potem wiesza się kolejna nastolatka. która także transmituje swoje samobójstwo w sieci. Dlaczego dwie młode dziewczyny. które miały przed sobą przyszłość. postanowiły odebrać sobie życie? A może ktoś je do tego zmusił?

Śledztwo prowadzi zgrany tandem z komendy miejskiej w Łodzi – Lena Rudnicka i Marcel Wolski. W tej tragicznej zagadce policjanci napotykają kolejne tajemnice. które ukazują rodzinne relacje w zupełnie nowym świetle.

Kinga Wójcik (1994) z wykształcenia jest politologiem. Ukończyła Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Pochodzi z rodziny policyjnej. Prywatnie fanka buldogów francuskich i filmów z serii ‚Transformers’. Autorka serii kryminalnej z Leną Rudnicką – pierwszy tom nosił tytuł ‚Poryw’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Państwo czy rewolucja

Autor: Andrzej Friszke

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości pozostała niewykorzystaną szansą na namysł wokół procesów. które doprowadziły do wydarzenia najważniejszego bodaj w XX-wiecznej historii Polski. Książka prof. Andrzeja Friszke to bezprecedensowa próba przedstawienia polskich komunistów. nie jako zbrodniarzy czy władców PRL-u. ale jako jednej z sił. które współtworzyły nowoczesne państwo polskie. 

W powszechnej świadomości współczesnych Polaków komunizm został utożsamiony wyłącznie ze zbrodniami. Zanikła podstawowa wiedza o ideologii. jaką niósł. a w przestrzeni publicznej stał się synonimem wszelkiego zła. z którym dowolnie można utożsamiać zjawiska uznane za negatywne. np. świeckość albo gender. Szeroko rozpowszechniana w ostatnich latach ideologia nacjonalistyczno-klerykalna. a z

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


O powstawaniu gatunków

Autor: Darwin Karol

Kiedy po raz pierwszy na Ziemi pojawiło się życie. zapoczątkowało rozwój “nieskończonego szeregu najpiękniejszych form”. którego zaledwie ułamek jesteśmy w stanie zobaczyć współcześnie. Obserwując je możemy dostrzec ogromną różnorodność. liczne cechy wspólne. oraz niezwykłą zdolność przystosowania się organizmów do różnych środowisk. Naukowe uzasadnienie tych trzech obserwacji po raz pierwszy znajdziemy w opublikowanej ponad półtora wieku temu hipotezie O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego. która zapoczątkowała erę biologii ewolucyjnej.

 

Ponieważ wszystkie dzisiejsze formy żyjące są w prostej linii potomkami tych. które żyły dawno przed okresem kambryjskim. możemy być przeto przekonani. że prawidłowe następstwo pokoleń nigdy nie był

:

Cena:kusząca pomyłka vi keeland pdf, trening z pulsometrem joe friel, hanka lemańska choroba, smok danek, światło gwiazd, patomorfologia książka, stanfutbolu, mężczyzna w brązowym garniturze, larry 7 poradnik, zabójstwo w orient expresie, puch ostu, interwencja kryzysowa pdf, nie mów nikomu pdf, andrzej duffek, reise fieber, pielęgniarstwo ratunkowe pdf, mróz autor, metoda aktuarialna, fusion 360 zmiana jezyka, uratuj mnie guillaume musso, fizjologia górski…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin