ISBN

ISBN

9788381782234: Wydawnictwo

Format

14.7: https://woblink.com/ebook/-nie-zdobyta-melissa-darwood-176708u

Cena:


ISBN

9788365156051: Wydawnictwo

Format

11.9: https://woblink.com/ebook/oblicza-propagandy-prl-tomasz-leszkowicz-21307u

Cena:


Rzeczy. których nie wyrzuciłem

Autor: Marcin Wicha

Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty. wspomnienia. urywki zdań?  Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej obraz – mocnej kobiety. która w peerelowskiej. a potem kapitalistycznej rzeczywistości umiała żyć wedle własnych zasad.  Wyczulona na słowa. nie pozwalała sobą manipulować. w codziennej walce o szacunek – nie poddawała się. Była trudna. Była odważna.

W tej książce nie ma sentymentalizmu – matka go nie znosiła – są za to czułość. uśmiech i próba zrozumienia losu najbliższej osoby. Jest też opowieść o tym. jak zaczyna odchodzić pierwsze powojenne pokolenie. któremu obiecywano piękne życie.

Właśnie tak gorszyła zacne panie. Warczała na nauczycielki. Pacyfikowała sprzedawców. Kazała milczeć antysemickim taksówkarzom. Nie reagowała na nasze: „Po co to robisz?”.

[fragment książki]

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 28


ISBN

9788381358118: Wydawnictwo

Format

35.99: https://woblink.com/ebook/co-jesc-by-pozbyc-sie-objawow-hashimoto-izabella-wentz-148337u

Cena:ziarno prawdy audiobook, optyka zadania gimnazjum pdf, niebo istnieje naprawdę pdf, bogdan wojciszke psychologia miłości, wpływ internetu na relacje międzyludzkie, igielne ucho, 365 dni online pdf, rączy koń, carl rogers książki, masa o kobietach polskiej mafii, metody badawcze w pedagogice, komunikacja interpersonalna książka pdf, odmiany szczurów, redemptoris mater encyklika, jacek skowroński, piękna i bestia lektura pdf, ten obcy pdf, gdynia przewodnik, agatha christie i nie było już nikogo pdf…