Sekrety Lwowa

Sekrety Lwowa

Autor: Smirnow Jurij

Lwów jest jeden na świecie – tak przed wojną śpiewali Szczepko i Tońko. O znaczeniu Lwowa w historii Polski nie trzeba nikomu przypominać. Od stuleci mieszkali w nim Polacy. Ukraińcy. Ormianie i Żydzi. dopiero po 1945 roku pojawili się tu Rosjanie.

Jurij Smirnow – dziennikarz ukazującego się na Ukrainie polskiego dwutygodnika „Kurier Galicyjski” oraz przewodnik po Lwowie – ujawnia sekrety Lwowa. Dzięki jego znajomości miasta podczas lektury czytelnik może się poczuć jak prawdziwy odkrywca.

Jaką tajemnicę kryje obraz Matki Bożej Łaskawej z Archikatedry Lwowskiej? Co łączy Cmentarz Orląt we Lwowie z Grobem Nieznanego Żołnierza? Jak zawiłe były dzieje Panoramy Racławickiej? Czy powstałaby Księga szkocka. gdyby nie zacięcie lwowskich matematyków. niemających nic wspólnego ze Szkocją? To zaledwie ułamek pytań. na które Autor odpowiada w tej książce.

Lwów to niezwykłe miasto. które przyciągało niebanalnych ludzi. W jego zaułkach można było spotkać wybitnego lekarza i księdza – Henryka Mosinga czy gwiazdę polskiego filmu i kabaretu – Eugeniusza Bodo. Dzieciństwo i młodość spędził w nim jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy. którego powieści zostały przetłumaczone na 41 języków. wizjoner przyszłości – Stanisław Lem. Nie zabrakło także lwowskich batiarów. groźnych przestępców. a nawet agentów…

Lwów czaruje i przyciąga turystów. a wiele jego. niekiedy mrocznych. tajemnic mimo upływu lat nadal pozostaje zagadką. Zapraszamy w wyjątkową podróż do Miasta Zawsze Wiernego.

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński

Cena: 34.9


https://woblink.com/product-publication/download/198694/epub

1:

:

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788726235760: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/przygody-hucka-finna-mark-twain-198866u

Cena:


EPUB.MOBI

198705: 3.99

https://woblink.com/product-publication/download/198705/epub

:

Cena:


Hotel z piekła rodem

Autor: Robert O.

Chrzciny. wesela. narkotyki. libacje. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Przerażająco prawdziwe opowieści z piekła rodem. opowiedziane z perspektywy pewnego dyrektora. który ze względu na sytuację rodzinną zmuszony jest do zamieszkania na pewien czas w zarządzanym przez siebie hotelu. gdzieś pod Warszawą.

Impreza firmowa dużej korporacji?

Zemsta prostytutek?

Wielki pożar?

Jak wiele może się wydarzyć podczas jednego weekendu i co może pójść nie tak?

Ten fabularyzowany zapis z życia dyrektora hotelu i jego pracowników. to niezbity dowód na to. że powyżej 250 kilometrów od domu to nadal zdrada. że nigdy nie warto denerwować Pań Pokojowych i że łatwo pozbywamy się wstydu. gdy „nikt” nie patrzy…

Mocna lektura. przy której można popłakać się ze śmiechu

29.9: https://woblink.com/ebook/gorace-dochodzenie-l-h-cosway-197737u

Cena:metodyka edukacji polonistycznej, dzieje grzechu pdf, autorka książek o muminkach, wojciech tochman żona, techniki informacyjno-komunikacyjne, psychiatria jarema, emil zola germinal, o wilku który miał humory, michał strogow, etyka adwokacka, historia myśli ekonomicznej pdf, kajko i kokosz szkoła latania ebook, john flanagan drużyna, starość pdf, w paryżu dzieci nie grymaszą, wojciech cyrul, siostrzyczki z elurii, wnuki, inni ludzie masłowska, problem filozoficzny…