Groza i kryminał – najpopularniejsze powieści

Groza i kryminał – najpopularniejsze powieści

Autor: Gaston Leroux

Tom zawiera pięć najbardziej popularnych powieści z gatunku horror oraz kryminał. Ich autorem jest Gaston Leroux. francuski pisarz i reporter. z zawodu prawnik. „Upiór opery” to najsłynniejszy horror Leroux. będący historią miłości mieszkającego w podziemiach opery paryskiej Upiora do śpiewaczki Krystyny Daaé. „Perfumy Czarnej Damy”. „Rouletabille u cara” oraz „Rouletabille w zakładach Kruppa” to cykl kryminałów. których głównym bohaterem jest sympatyczny reporter detektyw Joseph Rouletabille.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 49.9


Dom otwarty

Autor: Michał Bałucki

„Dom otwarty” to trzyaktowa komedia Michała Bałuckiego. polskiego pisarza i publicysty z okresu pozytywizmu. Zaliczał się on do nurtu tak zwanych przedburzowców przełomu romantyzmu i pozytywizmu. Sztuka opowiada o średnio zamożnej rodzinie mieszczańskiej. która żyje ponad stan i naśladuje styl życia bogaczy. Rodzina postanawia wydać bal. który okazuje się być nieco problematyczny i przysparza wiele komplikacji towarzyskich oraz rodzinnych.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Wszystkie grzechy Korporacji Somnium

Autor: Dawid Kain

Nie wiadomo. kto jest w zarządzie Korporacji. ani gdzie ukrywa się – jeśli istnieje – jej dyrektor generalny. Brak też danych na temat siedziby. aktywów czy wysokości kapitału.

Tak naprawdę jedynym śladem istnienia ww. przedsiębiorstwa jest zbiór siedmiu opowiadań Dawida Kaina. zatytułowany “Wszystkie grzechy korporacji Somnium”. Mamy jednak podstawy przypuszczać. że takiego autora nigdy nie było. a sama książka to dzieło pracowników Korporacji bądź jej przeciwników. Wydawca nie potrafi wytłumaczyć. skąd wziął się maszynopis zbioru. ani kto płaci mu za ukrywanie prawdy.

 

Wydawnictwo: Wydawnictwo IX

Cena: 19głosy z zaświatów mróz, piłkomatyka, historia tatuażu pdf, apel jasnogórski chwyty, książki online za darmo, skutki choroby popromiennej, diagnoza emisja, tamta dziewcz, ks piotr pawlukiewicz książki, jacek wójcik wiek, knut hamsun głód, winning znaczy zwyciężać pdf, jarosław maringe, snorri kristjansson, krzysztof zalewski miłość miłość ulub, budownictwo ekologiczne pdf, genetycy pdf…