Struktura iki

Struktura iki

Autor: Shuzo Kuki

Jedna z najważniejszych książek poświęconych estetyce japońskiej. opublikowana po raz pierwszy w 1930 roku. Brawurowa próba uchwycenia i opisu specyficznej. istniejącej tylko w Japonii kategorii estetycznej. której nie sposób oddać za pomocą pojedynczych znanych w Europie pojęć. Pisząc o iki. autor analizuje bardzo wiele aspektów życia – od uczuciowości i mentalności po sztukę. estetykę wnętrz. architekturę i stroje.

Esej na temat iki można również czytać jako traktat o przekładalności języków i kultur – a lektura precyzyjnego. wyczulonego na każdy niuans tłumaczenia Henryka Lipszyca czyni z tej lektury wielką przyjemność.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 35


Les Aventures d’Arsène Lupin

Autor: Maurice Leblanc

Arsene Lupin – le charmant héros des romans policiers de l’écrivain français Maurice Leblanc. Lupin révele des crimes enchevetrés. vole habilement des bijoux. laissant la police dans le froid. Lupin – choquant. rusé. mais rien de plus. Nous comprenons qu’il y aura un crime. que Lupin le commet. il n’est pas toujours vrai de savoir comment il peut le faire. Il entre en concurrence avec le détective. essayant de se cacher de lui.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 24.9


Chleb. Domowa piekarnia

Autor: Kucharski Piotr

Ręczne wyrabianie chleba to doskonały sposób na pozbycie się stresu. wyładowanie emocji. uspokojenie. zwolnienie tempa dnia codziennego. Bo chleb nie lubi pośpiechu. A ciepły bochenek z chrupiącą skórką jest nagrodą dla cierpliwych.

‚Chleb. Domowa piekarnia’ to nie tylko książka kucharska. prezentująca ponad 70 przepisów na różnego rodzaju chleby i bułki na zakwasie. pieczywo drożdżowe. słodkie przysmaki i potrawy. które można z chlebem podawać. To także piękna historia rodzinnej tradycji. pełna ciepła opowieść o fascynacji piekarnictwem oraz miłości do chleba.

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 36.9


Achilleis

Autor: Stanisław Wyspiański

„Achilleis” to oparty na motywach Iliady dramat Stanisława Wyspiańskiego. powstały w 1903 roku.

Fabuła koncentruje się wokół oblężenia i upadku Troi. konstrukcja jest luźna. oparta na szybkiej zmianie planów i ostro kontrastujących pod względem nastroju scen. Utwór stanowi wyraz kontynuacji młodzieńczych zainteresowań Wyspiańskiego starożytnością.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Zacznę od nowa

Autor: Dominika Smoleń

Sądziła. że jej życie jest całkiem dobre. dopóki z dnia na dzień nie rozsypało się jak domek z kart. Każdego ranka po przebudzeniu zaczęła sięgać po alkohol…

„Zacznę od nowa” to przejmująca historia młodej. wrażliwej kobiety. którą los wystawił na ciężką próbę. By zapomnieć i przestać czuć – zaczęła pić. Szybko uzależniła się od stanu upojenia. ponieważ na chwilę wyciszał ból serca i dawał złudne poczucie bezpieczeństwa. Na szczęście byli przy niej przyjaciele. którzy pomogli walczyć z nałogiem. Wszystko jednak się zmieniło. gdy ich zabrakło. a życie po raz kolejny pokazało. jak bardzo potrafi być niesprawiedliwe. Ile razy trzeba upaść. by w końcu zaznać szczęścia?

Ta książka złamie ci serce. a potem poskleja je na nowo! Porywająca. intensywna i szczera aż do bólu. Prawdziwa emocjonalna petarda!

Polecam!

Dominika Róg-Górecka.

recenzjenawidelcu.pl

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9mity skandynawskie pdf, gorzej byc nie moze, najlepsze miasto świata, mleko i miód pdf za darmo, kanal dystrybucji, eve jagger jackson chomikuj, przeznaczeni katarzyna grochola, charlie i fabryka czekolady książka, oligofazja, grzeszny zdobywca pdf, analiza finansowa literatura, friendzoned, istota człowieczeństwa, bezgrzeszne lata, jej wysokość gęś, gorączka ciboli, książki kryminalne ranking, alfabet pdf, iwona stelmach…