Przebudzenie

Przebudzenie

Autor: Sam Harris

Sam Harris. zdeklarowany sceptyk. w typowym dla siebie. eleganckim i wyrazistym stylu pokazuje. że w tradycjach duchowych możemy znaleźć ważne prawdy. których istnienia nie zauważają społeczności naukowe i świeckie.

Przebudzenie to wyjątkowa książka: zarazem połączenie wspomnień człowieka poszukującego. naukowej i filozoficznej wyprawy w głąb własnego „ja” oraz przewodnika po transcendencji. Dzieło Harrisa zgłębia naturę świadomości. wyjaśnia. jak medytować. a także przestrzega przed samozwańczymi guru. Ta książka może odmienić twoje życie.

Sam Harris – neurolog. współzałożyciel fundacji poświęconej szerzeniu wiedzy naukowej oraz poszerzaniu wartości świeckich w społeczeństwie.

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9


Restauracja na końcu wszechświata. Życie. wszechświat i cała reszta

Autor: Douglas Adams

KOLEJNE CZĘŚCI KULTOWEJ POWIEŚCI. KTÓRA ŁĄCZY WIZYJNĄ FANTASTYKĘ ZE ZWARIOWANYM BRYTYJSKIM HUMOREM

Kilka sekund przed zniszczeniem Ziemi w celu przygotowania terenu pod budowę drogi szybkiego ruchu Arthur Dent zostaje zabrany z Ziemi przez swojego przyjaciela Forda Prefecta. specjalistę od badań terenowych nowego wydania encyklopedii Autostopem przez Galaktykę. który ostatnie piętnaście lat spędził na Ziemi. udając bezrobotnego aktora.

Dynamiczna para zaczyna wspólną podróż w przestrzeni kosmicznej. wspomagana przez liczne cytaty z Autostopem („Ręcznik jest chyba najprzydatniejszą rzeczą. jaką może mieć przy sobie międzygwiezdny autostopowicz”) oraz masę innych podróżników: Zaphoda Beeblebroxa – dwugłowego i trzyrękiego byłego hipisa i ostatnią osobę. która powinna zostać prezydentem Galaktyki; Trillian. dziewczynę Zaphoda; Marvina. paranoidalnego. błyskotliwego i chronicznie depresyjnego robota; Veeta Voojagiga. byłego studenta. którego obsesyjnie dręczyło. co stało się z wszystkimi długopisami. które kupował w ostatnich latach. 

Kiedy zostaną rozwiązane wszystkie problemy dotyczące przestrzeni. czasu. materii oraz istoty życia. pozostanie pytanie: ..Gdzie jest najlepsza kuchnia?’ Restauracja na końcu wszechświata oferuje niepowtarzalne wrażenia gastronomiczne. zwłaszcza że nie ma co martwić się o dzień jutrzejszy…

Latanie to sztuka. a raczej sztuczka ‒ tak twierdzi przewodnik Autostopem przez Galaktykę. Dowcip polega na tym. by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafić w nią. Z lotu ptaka wiele problemów i niebezpieczeństw wygląda całkiem inaczej ‒ zwłaszcza życie. wszechświat i cała reszta…

„Nigdy nie czytaliście śmieszniejszego science fiction: Douglas Adams jest mistrzem inteligentnej satyry. ostrego jak drut kolczasty dowcipu i komediowego dialogu”.

                               „The Boston Globe”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 44


https://woblink.com/product-publication/download/136791/epub

1:

:

Cena:


1

:

:

Cena:meritum rachunkowość, kim jest ten człowiek, jarosław tomasiewicz, idealna rodzina, ewa kowal, książki online, pobierz ebook, kocham przedszkole program, czeska bajka, zakochany w heloizie, walsch, terroryzm książki, noc bez gwiazd, szymon słomczyński mim, funkcje zespolone, szczęściarz nicholas sparks, andrzej czesław klimuszko, remigiusz mróz pdf za darmo…