Ballada ptaków i węży

Ballada ptaków i węży

Autor: Suzanne Collins

Ballada ptaków i węży – nowa. czwarta powieść. która ukazuje się w bestsellerowym cyklu Suzanne Collins Igrzyska śmierci i stanowi prequel znanych nam wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata. do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk! Czy powieść Ballada ptaków i węży przyniesie odpowiedź na wiele pytań. które zadawaliśmy sobie podczas lektury trylogii?

Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy. jaką jest rola mentora. i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego. czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.

Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego. najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja. którą podejmie Snow. może prowadzić do sukcesu lub porażki. triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie. ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad. gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 31.43


ISBN

9788378896234: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/battle-cry-of-freedom-historia-wojny-secesyjnej-james-m-mcpherson-174871u

Cena:


What the F

Autor: Benjamin K. Bergen

Jak to możliwe. że pacjenci po zawale. utraciwszy zdolność mówienia. wciąż krzyczą Szlag!. gdy są zdenerwowani? Jak to się stało. że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion? Dlaczego gówno jest wulgarne. a kupka tylko dziecinna? I dlaczego. chcąc kogoś obrazić. prostujemy środkowy palec?

Niemal wszyscy przeklinamy – po zbyt wielu drinkach. kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można „wypikać”. zastąpić gwiazdką. ocenzurować – lecz są tak pociągające. że nie potrafimy przestać ich używać.

Benjamin Bergen. językoznawca i kognitywista. tłumaczy co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje. że „brzydkie” słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć. wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi. że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.

Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne. What the F jest obowiązkową lekturą dla wszystkich. którzy chcą się dowiedzieć jak i dlaczego przeklinamy.

Fascynująca podróż na styku etymologii. neuronauk i kultury„Discover”

Bergenowi udaje się nas przekonać. że warto docenić społeczną rolę „brzydkichsłów „Science”

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9magia olewania pdf, gospodarka wodno elektrolitowa, miuosh książka, święte księgi islamu, hannibal klęska, rodzina angielski ćwiczenia pdf, kultura ameryki łacińskiej, tomasz niziński, cesarstwo popiołów, cultura animi, pęknięcie kości promieniowej, biografie odtajnione, noce i dnie online, andrzej nieuważny, ksiazki które warto przeczytać, wolf love, jan krzek, albert einstein bóg a nauka, harry potter ksiązki, zdania okolicznikowe czasu, maria sima, o dojrzewaniu dla dziewczyn…