Sylwek Cmentarnik

Sylwek Cmentarnik

Autor: Eliza Orzeszkowa

„Sylwek Cmentarnik” to powieść autorstwa Elizy Orzeszkowej. jednej z najważniejszych pisarek polskich. epoki pozytywizmu. 

Głównym bohaterem utworu jest Sylwek. porzucony przez matkę w niemowlęctwie. a wychowany w domu stróżów cmentarnych i dlatego nazywany Cmentarnikiem. Któregoś dnia chłopak dowiaduje się. kto jest jego ojcem. i postanawia się zemścić za swój pełen cierpienia i biedy los.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 19.49


Winnetou TOM I

Autor: Karol May

„Winnetou – Tom I” to pierwsza z trzech części powieści przygodowej Karola Maya.

Jest to najpopularniejsza powieść tego autora. uważana za klasykę literatury dziecięco-młodzieżowej. Była tłumaczona na wiele języków. a bohaterami tej powieści. są dzielny Apacz Winnetou i jego biały przyjaciel Old Shatterhand.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Tumfacek i Zbieg z Okoliczności

Autor: Jakub Garstka

Może zastanawialiście się kiedyś. kto sprawia. że nie potraficie znaleźć skarpetki do pary. budzą was w środku nocy stuki dobiegające z szafy albo jakaś rzecz (dajmy na to niebieska blaszana konewka) nie stoi rano tam. gdzie postawiliście ją wieczorem?

Tumfacek. Ścinek. Ółek. Szczętutka. Kopinka i bracia Mifkowie to między innymi oni są za to odpowiedzialni. Nigdy o nich nie słyszeliście? Jeszcze tylko powiedzcie. że nie wierzycie w ich istnienie. to pęknę ze śmiechu. Hmm… w takim razie nadarza się okazja. żeby poznać mieszkańców niedalekiej Okolicy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada

Cena: 24.9książki tess gerritsen, historia wiek xx, polityka gospodarcza winiarski, przemiana franz kafka, kocia kołyska pdf, lucinda riley siedem sióstr cykl, witaj karolciu pdf, pensjonat leśna ostoja, przedsiębiorstwo globalne, tyrmand filip, w stronę swanna pdf, ugrupowania, stan duchowny, effekt 1 podręcznik, medaliony opracowanie…