SIEDEM PRAKTYK SZCZĘŚCIA

SIEDEM PRAKTYK SZCZĘŚCIA

Autor: Rick Hanson

Człowiek od zawsze poszukiwał sposobu na osiągnięcie szczęścia i realizację pełni swojego potencjału. Ta przełomowa. a zarazem niezwykle praktyczna i życiowa książka przypomina. że szczęście wcale nie zależy od zewnętrznych okoliczności – to stan umysłu. który możemy osiągnąć. i wybór. którego możemy dokonać. Jak to zrobić?

Rick Hanson krok po kroku prowadzi nas przez siedem uniwersalnych praktyk. które pomagają osiągnąć głębokie i trwałe poczucie szczęścia. Opiera się przy tym na wynikach najnowszych badań z zakresu neuronauki i sięga po ponadczasowe idee starożytnej mądrości Wschodu – to połączenie określił mianem neurodharmy.

Hanson zaleca. byśmy trenowali umysł i koncentrowali się na dobrych wydarzeniach. gdyż to pozwala trwale zmienić struktury neuronalne mózgu. W wyniku ewolucji nasz mózg jest nastawiony na skanowanie otoczenia w poszukiwaniu złych wiadomości. bolesnych przeżyć i zagrożeń. Nadmiernie się na nich skupia. przesadnie na nie reaguje. a co więcej – przechowuje je w pamięci niezwykle długo. Kiedyś pozwalało to ludziom przewidywać niebezpieczeństwa i przetrwać. dziś głównie szkodzi. jest źródłem cierpienia i konfliktów. Jak przerwać takie błędne koło? Negatywne nastawienie mózgu możemy kompensować. otwierając się na to. co pozytywne i korzystne. oraz to chłonąc. W tym pomagają bardzo proste praktyki i ćwiczenia. Trenując umysł w ten sposób. budujemy równowagę emocjonalną. rezyliencję. uważność. życzliwość. wdzięczność i wewnętrzne zadowolenie. Czego więcej potrzeba do szczęścia?

CO ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE

 • Dawkę solidnej wiedzy na temat mózgu i jego pozytywnej plastyczności.
 • Ćwiczenia i medytacje o potwierdzonej naukowo skuteczności. służące budowaniu konkretnych kompetencji.
 • Praktyczne wskazówki dotyczące rozwijania podstawowych zasobów umysłowych w codziennym życiu.
 • Przystępne metody służące pokonaniu negatywnego nastawienia i natrętnych myśli.
 • Jasny język i łatwą w odbiorze treść.

Rick Hanson napisał wyczerpujący przewodnik. w którym łączy teorię z ćwiczeniami i medytacjami. osobistym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Ta cechująca się przejrzystym stylem. pełna życzliwości książka stanowi nieocenione źródło wiedzy i narzędzie do codziennej pracy nad poczuciem szczęścia.

CO CI DA JEJ LEKTURA

 • Uwolnisz się od tego. co bolesne i krzywdzące.
 • Osiągniesz równowagę emocjonalną i spokój umysłu.
 • Nauczysz się koncentrować na tym. co ważne i potrzebne.
 • Staniesz się życzliwy i serdeczny wobec innych.
 • Zaczniesz akceptować to. czego doświadczasz.
 • Osiągniesz wyżyny swojego potencjału.
 • Zwiększysz swoją rezyliencję.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 59.9


Trolle Putina

Autor: Aro Jessikka

Trzymające w napięciu reporterskie śledztwo o współczesnych metodach prowadzenia wojny informacyjnej.

Rosja toczy w internecie wojnę przeciwko cywilom. Każda krytyczna opinia to głos wroga. Nie przebiera się w środkach ani nie zwraca uwagi na granice prawa. gdy wrogów chce się uciszyć. W książce zostały szczegółowo przedstawione inspirowane i aprobowane przez Kreml nagonki. które przeprowadzono ostatnimi laty w Polsce. Finlandii i wielu innych krajach. Punktem głównym są wymierzone w prywatne osoby ponadpaństwowe akcje. niekiedy wyczerpujące definicję przestępstwa. Dokładnie udokumentowane historie pokazują. że Rosja Putina bez najmniejszych skrupułów eliminuje przeciwników przy pomocy internetowego szpiegostwa. trolli w mediach społecznościowych. fake newsów. cyberprzestępczości. gróźb śmie

27: https://woblink.com/ebook/comedy-queen-patrycja-wloczyk-jenny-jagerfeld-197647u

Cena:


SPEED bez granic w cyfrowym świecie

Autor: dr ALEKSANDER PONIEWIERSKI

SPEED bez granic w cyfrowym świecie

W ciągu ostatnich 250 lat zaszły zmiany. które przeobraziły życie ludzkości. Nigdy wcześniej nie nastąpił tak dynamiczny rozwój. W tym czasie zmieniło się absolutnie wszystko: nasza praca. życie prywatne. relacje z innymi. a także nasze zachowania czy szybkość z jaką się uczymy.

Rozwój najważniejszych dziedzin życia napędzają innowacje. Podnoszą do potęgi wydajność człowieka w każdej aktywności. Nowe wynalazki znajdują zastosowanie ponieważ zaspokajają coraz szerszy wachlarz naszych potrzeb. Niektóre wręcz wprost je kreują. To sprawia. że kolejne etapy rozwoju ludzkości następują coraz szybciej.

To właśnie nazywamy zjawiskiem SPEED. Miało ono swój p

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Gorące lato

Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska

Gorące lato. plaża. szum fal. chłodne bryzgi morskiej wody. opalone ciała. nastrój wakacyjnego odprężenia… Najpierw ukradkowe. potem coraz śmielsze spojrzenia. uśmiechy… Przyspieszone oddechy. muśnięcie. dotyk dłoni. pocałunek… Wakacyjny romans. wakacyjna przygoda. wakacyjna namiętność. Namiętne historie. które mogły wydarzyć się naprawdę. które znowu mogą się wydarzyć – kto wie. może już się wydarzyły?

Paulina Świst. Anna Wolf. Anna Langner. Agnieszka Lingas-Łoniewska. Alicja Sinicka. Agata Suchocka. Agnieszka Siepielska. Anna Szafrańska. Marta W. Staniszewska. J.B. Grajda

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 31.9


Dzika karta

Autor: Michał Cholewa

Ludzkość po Dniu nadal mierzy się z zagładą dotychczasowego porządku.

Największe zagrożenie. Sztuczne Inteligencje. mają jednak dużą konkurencję w postaci zwalczających się armii.

Na drodze do zwycięstwa Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych staje Imperium. którego wojska okazują się równie bezwzględne jak bezduszne maszyny.

W kolejnej powieści z cyklu Algorytm Wojny Dowództwo Operacji Specjalnych we współpracy z Hex Machiną walczy na wielu frontach. będąc zarazem tylko jednym z elementów wielkiej kosmicznej bitwy.

Czy trudne decyzje. przed jakimi staje Marcin Wierzbowski. pozwolą ocalić ludzkie oblicze świata?

 

Cykl ALGORYTM WOJNY

1. Gambit

2. Punkt cięcia

3. Forta4. Inwit

5. Sente6. Dzika karta

Echa – zbiór opowiadań

Wydawnictwo: Harde Wydawnictwo

Cena: 42.99


Moje życie jest moje

Autor: Remigiusz Ryziński

Jak wygląda w Polsce seks bez tabu? Od dominacji i swingu. przez kina porno i kluby go-go. po zmysłowe rytuały shibari. „Moje życie jest moje” to opowieść o wolności i pożądaniu wykraczających poza granice konwenansu. Mocna. intymna i szczera. wprowadzająca w doświadczenie ciała i seksu. który pochłania. zawłaszcza. a czasem niszczy. Historia o tym. kim chcielibyśmy być lub kim w swoich najskrytszych marzeniach i fantazjach naprawdę jesteśmy.

Bohaterki i bohaterowie Ryzińskiego pokazują. jak w odważnym seksie objawia się to. co najbardziej ludzkie: namiętność. egocentryzm. zachłanność. a także żarliwa. niekiedy bolesna miłość. I że wyzwolenie seksualne bywa najważniejszym wyzwoleniem życiowym.

Nie ma przecież jednego scenariusza na życie. Jest za to wiele o nim opowieści. Najciekawsze z nich to takie. w których opowiadający mówi: „Moje życie jest moje”. Albo: „Mój seks to ja”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 23.99


Wydawnictwo

Wydawnictwo Albatros: Format

160645

https://woblink.com/product-publication/download/160645/epub: 1

Cena:transdukcja psychologia, iniemamocni 2 peb, skazy na pancerzach. czarne karty epopei żołnierzy wyklętych, tylko mnie pogłaszcz, przemoc seksualna wobec dziecka, rubacha metodologia, dziewczyny do wynajęcia, anna tischner, sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli, codename panzers zimna wojna, woblink.pl, hołyst kryminologia pdf, karolcia rozdział 3…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin