Oblężenie

Oblężenie

Autor: Geraint Jones

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a.

Za Rzym. za towarzyszy broni!

Drugi – po Krwawym lesie – tom przygód legionisty Feliksa-Corvusa

Wojenny weteran prezentuje kolejną doskonałą powieść idealną dla fanów Bernarda Cornwella. Simona Scarrowa. Bena Kane’a i Conna Igguldena. realistyczną historię o filmowym tempie akcji.

Po katastrofalnej klęsce Warusa w Lesie Teutoburskim niedobitki legionistów trafiają do niewoli. a Arminiusz w triumfalnym pochodzie zajmuje kolejne rzymskie forty niemal bez walki. Z wyjątkiem jednego. Fortu Aliso broni garstka gotowych na wszystko żołnierzy. Feliksowi i kilku jego towarzyszom udaje się wyrwać z niewoli i dołączyć do zdeterminowanych obrońców. Rozpoczyna się oblężenie. Realistyczne opisy brutalnych walk. rozpacz i determinacja. krew i pot. wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje. że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.

Brutalna. zuchwała opowieść. której akcja toczy się w zawrotnym tempie. – Anthony Riches. autor cyklu „Cesarstwo’

Geraint Jones nie bierze jeńców w tej sugestywnej opowieści o rzymskich legionistach. którzy w kleszczach wrogów dochodzą do kresu swych fizycznych i psychicznych możliwości. To historia o braterstwie. poświęceniu i upartym trwaniu mimo braku nadziei. – Douglas Jackson. autor m.in. cyklu o Waleriuszu.

Powieść napisana przez prawdziwego weterana wojennego. który poznał smak krwi w bitwie i wartość żołnierskich więzi. Soczysta i mocna. – „Sport”

Każda strona jest przesycona żołnierskim doświadczeniem: są tu lojalność wobec kraju i przyjaciół. niewypowiedziany koszmar wojny. instynkt przetrwania i splątane więzi między towarzyszami broni. – Giles Kristian. autor cyklu „Raven

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 32.9


Życie cię kocha. Lili

Autor: Anna H. Niemczynow

Najbardziej pozytywna historia tego lata! Pamiętajcie. ŻYCIE WAS KOCHA!

Lilianna Berg. każdego poranka otwiera oczy i przyjmuje z radością to. co przyniesie kolejny dzień. Bo każdy dzień jest wyjątkowy. już nigdy się nie powtórzy.

Dziewczyna kolekcjonuje unikatowe. barwne sukienki. które odzwierciedlają jej osobowość. odwagę i gotowość na podejmowanie nowych wyzwań.

Każdego dnia staje przed lustrem. patrzy z radością na swoje oblicze i mówi: Życie Cię kocha. Lili. Trzy proste słowa. które są początkiem wszystkiego.

Mimo utraty rodziców i przeszkód. które napotyka na swojej drodze. dziewczyna unosi wysoko głowę i dziarsko stawia im czoła.

Spotkanie z radosną i kolorową Lili jest jak piękny letni poranek. Wnosi świeżość. energię. łamie utarte schematy

:

Cena:


Honor Lontrusa

Autor: Maciej Przybylski

Jesień roku 1918 była szczególna. W Europie kotłowało się jak w tyglu. a Polska nareszcie. po 123 latach niewoli. miała szansę odzyskać niepodległość. Jeszcze tylko Niemcy trwały na dawnych polskich ziemiach. gniotąc podkutym butem Wielkopolskę i Śląsk.

Z wolna jednak i tutaj budziła się nadzieja. Na ulicach wielkopolskich miast formowały się oddziały Straży Obywatelskiej i drużyny skautów. Ludzie podnosili głowy. gotowi walczyć o wolność…

Dla Antka Góry. trzynastoletniego sieroty i lontrusa wychowywanego przez babcię. ta jesień nie różniła się od poprzednich. Wagaruje. biega z procą po ulicach Gniezna i walczy w bitwach z podobnymi sobie obdartusami. Polityka w ogóle go nie interesuje.

Do czasu.

Pewnego dnia wpada na ślad podejrzanych typów. którzy pod osłoną nocy wchodzą do tuneli pod miastem. Jaki mają cel? Ukrywają skarb? A może to sabotażyści?

Antek nie może wobec tego faktu pozostać obojętnym.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 23.9



factfulness pdf, artur halasz, fenomen poranka chomikuj, ksiązki w pdf, paddington książka, .mobi, zamek z piasku witkiewicz, był sobie pies 2 online pl, dupas, kuracja życia pdf, ebooki promocje, audiobooków, twardoch książki, kochanka księcia pdf, wypracowanie balladyna, bralczyk książki, bankowość spółdzielcza w polsce pdf, freedisc jak pobierać, książka dieta sirt, andrzej duda uga buga, jestem dzieckiem książek, kodeks honorowy boziewicza pdf, stefania horak…