Kobieta ze szkła

Kobieta ze szkła

Autor: Caroline Lea

Surowa. mroźna i bezlitosna Islandia nigdy nie była tak blisko…

Trzymająca w napięciu powieść o poświęceniu z miłości. obezwładniającym lęku i sekretach. których nikt nie chce wyjawić.

1686 rok. niewielka osada w przeszywającej chłodem Islandii. Rósa po nagłej śmierci ojca. miejscowego biskupa. musi znaleźć sposób. by zdobyć pieniądze. które pomogą przetrwać zimę jej i jej chorej matce. Mimo że serce kobiety zaczyna bić mocniej w towarzystwie przyjaciela z dzieciństwa. podejmuje decyzję o wyjściu za mąż za bogatego i starszego od niej Jóna Eiríkssona. który ma zapewnić jej godny byt.

Jak będzie wyglądać nowe życie Rósy w odległym i nieprzystępnym Stykkishólmur?

Dlaczego pierwsza żona Jóna Eiríkssona nie żyje?

Co kryje się w zamkniętym pomieszczeniu na strychu. wydając niepokojące odgłosy każdej nocy?

Czy samotność i mroczne tajemnice doprowadzą Rósę do szaleństwa?

Ta pełna niespodziewanych zwrotów akcji książka zachwyci fanki Miniaturzystki Jessie Burton!

Na jej szyi wisiał skórzany rzemień ze szklaną figurką. którą podarował jej tego ranka Jón. Była zimna jak lód i uformowana w kształt kobiety o drobnych. złożonych w zadumie dłoniach i potulnie spuszczonym wzroku. Na widok prezentu Rósa zaniemówiła. Szkło było rzadkie i kosztowne. a ona nigdy dotąd nie posiadała przedmiotu. który służyłby wyłącznie ozdobie.

„Kupiłem to od duńskiego handlarza – wyjaśnił Jón. – Piękna. Delikatna i skromna. – Dotknął jej policzka. a gorące palce niemal ją sparzyły. – Od razu pomyślałem o tobie”.

Nieruchoma kobieta ze szkła. Idealna. ale jakże krucha…

Caroline Lea Kobieta ze szkła

Caroline Lea — urodziła się i dorastała w Jersey w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Uniwersytet Warwick. gdzie aktualnie prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania. Kobieta ze szkła jest jej drugą powieścią. W kręgu zainteresowań pisarki leży badanie relacji w niewielkich społecznościach. ale też to. jak historia kształtuje nasze wierzenia i zachowania.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Der Weihnachtsabend

Autor: Charles Dickens

Der Weihnachtsabend ist das meistgelesene und beliebteste Weihnachtsmärchen. Die Christmas Books gehören zu den meistgelesenen Werken von Charles Dickens. Was wäre Weihnachten ohne Charles Dickens? Die Erzählung über den geizigen alten Ebenezer Scrooge. der in der Weihnachtsnacht Besuch vom Geist seines verstorbenen Teilhabers und von drei weiteren Geistern erhält und danach sein Leben ändert.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Burze w mózgu

Autor: O’Sullivan Suzanne

Kolejna książka autorki bestsellera Wszystko jest w twojej głowie

Zagadkowe objawy choroby u pacjentów powodują. że lekarze muszą włożyć wiele trudu. by ustalić. co się za nimi kryje. Burze w mózgu przedstawiają takie niecodzienne historie: mężczyzna widzi przebiegające przez pokój postaci z kreskówki. pewna dziewczyna ma wrażenie. jakby świat zmieniał się w scenerię z Alicji w Krainie Czarów. Jeszcze inna. gdy tylko pomyśli. że chce wykonać jakiś ruch. staje się bezwładna niczym szmaciana lalka. 

Suzanne O’Sullivan. neurolożka z wieloletnim stażem. dowodzi. że często kluczem do wyjaśnienia niezwykłych objawów jest mózg. To nasz najbardziej skomplikowany narząd. kontrolujący cały organizm. wciąż skrywający przed nami wiele tajemni

:

Cena:clibanarii, jarr, tego kwiatu to pół światu, anatomia człowieka pdf, policja szczytno, ibuk libra logowanie, co to są artykuły henrykowskie, gliniarz pdf, geografia po prostu, renata szczepanik, trzy razy ty pdf, queen nieznana historia, romans pdf, maria komornicka wiersze, pomnik cesarzowej achai tom 3 pdf, podstawy elektrotechniki bolkowski pdf, kinga gąska, drogowskazy, projekt królowa…