Wiek empatii. Jak natura uczy nas życzliwości

Wiek empatii. Jak natura uczy nas życzliwości

Autor: Frans de Waal

Jak głęboko siegają korzenie ludzkiej życzliwości? Czy w świecie zwierząt odnajdziemy współczucie. empatię i uczciwość?

Nie wierzcie tym. którzy mówią. że musimy walczyć o przetrwanie. bo taka jest natura. Wiele zwierząt przeżywa nie poprzez eliminowanie innych i przywłaszczanie sobie wszystkich zasobów. lecz poprzez współpracę i dzielenie się. Potrzebna jest więc całkowita rewolucja w tym. jak postrzegamy naturę ludzką. Zbyt wielu ekonomistów i polityków modeluje społeczeństwo ludzkie jako wieczną walkę. jaka ich zdaniem występuje w przyrodzie. a która jest tak naprawdę czczym wymysłem. Zachowują się jak magik. który najpierw podrzuca swoje założenia ideologiczne do kapelusza natury. aby następnie wyciągnąć je triumfalnie za uszy. demonstrując nam. jak bardzo świat przyrody zgadza się z ich poglądami. To sztuczka. na którą zbyt długo dawaliśmy się złapać. Jest jasne. że w świecie występuje konkurencja. jednak ludzie nie mogą żyć. jeśli ograniczą się tylko do niej.

Frans de Waal

Frans de Waal. pionier badań nad naczelnymi. odnajduje w szympansach jaśniejszą stronę naszego gatunku. zwłaszcza naszą zdolność do empatii. W ciągu lat prowadzenia badań zgromadził imponujący zasób dowodów na to. że nasza zdolność do identyfikowania się z innymi – co pozwala na współczucie i życzliwość – ma głębokie korzenie ewolucyjne. – „The Wall Street Journal”

De Waal zgromadził oszałamiającą ilość badań pokazujących. że zwierzęta posiadają wiele cech. które określamy zwykle jako „ludzkie”. Cytuje najnowsze artykuły opisujące zachowania zwierząt. podważające przekonanie o ‚wyższości ludzkiego sposobu myślenia’ i stawiające zwierzęta pod pewnymi względami na równo z ludźmi. – „Publisher’s Weekly”

To znakomita książka. celebrująca lepszą stronę naszej natury. – „Kirkus”

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


ISBN

9788375155914: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/ja-nie-lecze-ja-uzdrawiam-katarzyna-janiszewska-145388u

Cena:


Miłość znajdzie drogę

Autor: Maisey Yates

Charlotte Adair i Rafe Costa bardzo się kochali. ale ojciec nakazał Charlote poślubić swojego wspólnika. W tym samym dniu Rafe wyjechał. Nie dowiedział się. że Charlotte nie zamierzała wyjść za mąż i uciekła z domu. Po śmierci ojca odnalazła Rafe’a. jednak w jego życiu wiele się zmieniło. Po wypadku stracił wzrok. a choć stał się milionerem. zapomniał. co to znaczy kochać…

 

Ostatnia część miniserii.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Mądrość wilków. O tym. jak myślą i troszczą się o siebie. Zdumiewające fakty o zwierzęciu. które jest nam bliższe. niż się wydaje

Autor: Elli H. Radinger

Kochaj rodzinę. troszcz się o tych. których powierzono twojej opiece. nigdy się nie poddawaj. nigdy nie zaniechaj zabawy – oto wilcze zasady. Wilki z pełną empatią troszczą się o starych i chorych. z miłością wychowują dzieci. a w zabawie potrafią zapomnieć o wszystkim. Myślą. marzą. planują. inteligentnie porozumiewają się ze sobą i są bardziej podobne do nas niż może nam się wydawać.

Elli H. Radinger opowiada frapujące historie. które jak w soczewce ilustrują tak cenne cechy i wartości jak oddanie rodzinie. zaufanie do bliskich. cierpliwość. zdolności przywódcze. czujność. radzenie sobie z porażkami lub śmiercią. Odsłania zdumiewające i do tej pory nieznane fakty z życia wilków i pokazuje. że wilki byłyby lepszymi ludźmi niż my.

„Jedna z najmądrzejszych i pełnych zrozumienia książek o naturze. jakie czytałem – w następnym życiu chciałbym być wilkiem!”

Peter Wohlleben. autor bestsellerów Sekretne życie drzew. Duchowe życie zwierząt i Nieznane więzi natury.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 31.99


Ocean odrzuconych. Tom II

Autor: Magdalena Knedler

Kończy się pierwsza wojna światowa. wraz z nią dobiega końca epoka monarchii Habsburgów. ale mieszkańcy Wiednia pozostają pełni nadziei na lepsze jutro. Miasto powoli podnosi się z nędzy. a Charlotte i jej ciotka Wilhelmina energicznie przystępują do odbudowy dawnego barwnego życia. Jednak kiedy wydaje się. że świat już powstał z gruzów. nad Europą zaczyna krążyć widmo rozprzestrzeniającego się nazizmu…

Magdalena Knedler z wprawą oprowadza czytelnika po świecie. którego już nie ma. Tętniące życiem europejskie stolice. arcydzieła muzyki. malarstwa i literatury. postaci znane z kart wielkiej historii… A to wszystko w cieniu tragicznych wydarzeń. które zmuszą tysiące ludzi do podjęcia najtrudniejszych w życiu decyzji.

Niezwykła atmosf

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788394189624: Wydawnictwo

Format

18: https://woblink.com/ebook/ognisty-pyl-adrianna-bielowiec-146829u

Cena:


1

:

:

Cena:ćwiczenia z mikroekonomii, fukuyama koniec historii pdf, oswoić lęk pdf, gry rebelianci, my fajnopolacy, doktor jekyll i pan hyde pdf, houellebecq serotonina, sprawdzian z polskiego klasa 2, aktywność gospodarcza, nesbo nóż chomikuj, do panny, kalicińska katarzyna, dieta nie życia, e komiksy, filozofia wychowania…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin