Opowieści nadzwyczajne

Opowieści nadzwyczajne

Autor: Edgar Allan Poe

‚Opowieści nadzwyczajne’ to zbiór opowiadań Edgara Allana Poe w tłumaczeniu Bolesława Leśmiana. W skład tego zbioru wchodzą między innymi takie dzieła Poe jak: ‚Czarny kot’. ‚Djabeł na wieży’. ‚Studnia i wahadło’ czy ‚Hop-frog’.

Edgar Allan Poe to wybitny przedstawiciel romantyzmu w literaturze amerykańskiej. W jego twórczości dominują wątki fantastyki oraz horroru. Twórczością Poego i jego wyjątkową wyobraźnią. inspirowali się artyści na całym świecie. zarówno poeci. literaci jak i filmowcy.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Nawracanie Judasza

Autor: Stefan Żeromski

‚Nawracanie Judasza’ to pierwsza część trylogii Stefana Żeromskiego ‚Walka z Szatanem’.

Trylogia ta składa się z następujących utworów ‚Nawracanie Judasza’. ‚Zamieć’ oraz ‚Charitas’. Obejmuje ona panoramę życia Polaków w okresie przedwojennym i w latach I wojny światowej.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 14.49andrzej jaskulski, urszula zbrzeźniak, grzeszna miłość, na tafli, oficyna wolters kluwer business, zbigniew czendlik, tropiciel śladów, prawda leży pośrodku, kolejne 365 dni książka, rodzaje strategii marketingowych, jarosław kita, wazo, pierwsze prawo magii pdf, sftr tabela, konnica kawaleria, paulina świst przekręt pdf, jak jeść słodycze i nie tyć, trening funkcjonalny książka, janet evanovich książki…