Tragedia na Przełęczy Diatłowa

Tragedia na Przełęczy Diatłowa

Autor: Lugen Alice

Pod koniec stycznia 1959 roku grupa turystów. głównie studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej. postanowiła uczcić kolejny zjazd KPZR zdobyciem góry Otorten w Uralu Północnym. Wyprawa zakończyła się tragicznie i w wyjątkowo zdumiewających okolicznościach. Obozujący na zboczu turyści rozcięli swój namiot. wybiegli w uralską noc. rozpalili ognisko. Nikt nie przeżył nocy – niektórzy zmarli z powodu hipotermii. u innych znaleziono liczne urazy. ślady krwotoku z nosa. sporych rozmiarów sińce na twarzy. złamania. Do dziś nikt nie wyjaśnił tej sprawy. a samo śledztwo z 1959 roku było równie zagadkowe. jak tragedia. Prokurator zamknął je nagle. a w sprawozdaniu napisał. że przyczyną śmierci turystów była „potężna siła”.

Dziś w Rosji badaniem tej sprawy zajmuje się kilkanaście tysięcy osób. w tym Fundacja Pamięci Grupy Diatłowa. Napisano na ten temat kilkanaście książek. nakręcono filmy dokumentalne. opublikowano tysiące artykułów. Co roku w rocznicę wydarzenia na Uniwersytecie Uralskim odbywa się konferencja poświęcona pamięci ofiar.

Tajemnicza śmierć dziewięciorga turystów i niespodziewanie zakończone dochodzenie to idealny punkt wyjścia do snucia teorii spiskowych. Ale Alice Lugen poszła w zupełnie inną stronę. Historia wyprawy służy jej do opowiedzenia o biurokratycznym chaosie. zimnowojennej histerii i zakulisowych politycznych rozgrywkach. Zamiast horroru z paranormalnym tłem dostajemy biurokratyczny thriller. który nie przypadkiem przywołuje na myśl głośny serial o tragedii w Czarnobylu.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 20.74


Moje serce w dwóch światach

Autor: Jojo Moyes

Josh ma spojrzenie zupełnie jak Will. Ten sam uśmiech. ten sam kolor włosów. Lou zaniemówiła. kiedy zobaczyła go po raz pierwszy. Czy to możliwe. że istnieje mężczyzna aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości. która. jak się zdawało. bezpowrotnie odeszła?

Nowy Jork. miasto drapaczy chmur. urokliwych restauracji. rozświetlonych alei i ludzi w ciągłym biegu. Miasto. które spełnia marzenia. Lou przyjeżdża tam. by nauczyć się nowych rzeczy. Wie. jak wiele kilometrów dzieli ją od Londynu. w którym mieszka Sam. jej nowy chłopak. Wie. że świeży związek może nie przetrwać próby odległości. Właśnie wtedy poznaje Josha. Jasne staje się. że każda decyzja. którą podejmie. całkowicie zmieni jej życie.

Jojo Moyes powraca do swoich ukochanych bohaterów

ZANIM SIĘ POJAW

Wydawnictwo: Powergraph

Cena: 20


14.9

https://woblink.com/ebook/hetmani-i-dowodcy-i-rzeczpospolitej-jakub-jedrzejski-181724u: https://woblink.com/product-publication/download/181724/epub

:

Cena:


Serce gangstera

Autor: Anna Wolf

‚ – Ile jestem warta? Spójrz mi w oczy i powiedz to – rozkazuję mu chłodnym tonem. na który Nick się wzdryga.

– Milion – odpowiada przez zaciśnięte zęby’.

Dwudziestodwuletnia Chloe McCoy nigdy się nie spodziewała. że jej brat Nick wpadnie na tak egoistyczny pomysł. Pokazał groźnemu gangsterowi pewne zdjęcie. sugerując. że to właśnie ona mogłaby być zabezpieczeniem spłaty karcianych długów.

I mimo iż Nick próbował później wyprostować niefortunny zbieg okoliczności. twierdząc. że to samochód. a nie ona. miał gwarantować spłatę długu. Aleksiej Tarasow już ułożył sobie w głowie plan. Szalony plan.

Z mężczyznami takimi jak Tarasow nie można pogrywać. Kiedy gangster jego pokroju zobaczy coś. co mu się spodoba. zrobi wszystko. żeby to mieć.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.74


ISBN

9788363842819: Wydawnictwo

Format

15.5: https://woblink.com/ebook/zabojczy-pocisk-olga-rudnicka-jakub-malecki-ryszard-cwirlej-marta-guzowska-lukasz-orbitowski-wojciech-chmielarz-remigiusz-mroz-katarzyna-puzynska-joanna-opiat-bojarska-magdalena-knedler-tomasz-sekielski-robert-malecki-malg

Cena:roma ligocka książki, wszystko jest względne 14 mrocznych opowieści, walter russell, orinoko (powieść), esencjonalista, totem inteligencki, wojciech ziółek, etyka zawodu psychologa pdf, le mans 66 chomikuj, basia i lato pod psem, ten obcy ebook, brzydkie słowa, tokimeki. magia sprzątania w praktyce pdf, nora roberts nowości, książka paranormal, ks piotr pawlukiewicz książki, audiobooki erotyczne, fredro bajka o królewnie i trzech braciach, czas nielegałów pdf, brazylia peru, złączeni honorem chomikuj…