Nadchodzi poranek. Aleppo. Syria. Naprawić dom. uleczyć serce

Nadchodzi poranek. Aleppo. Syria. Naprawić dom. uleczyć serce

Autor: Ibrahim Alsabagh

22 grudnia 2016 roku. Po nasileniu się walk i istnym gradzie pocisków. który zdaje się nie mieć końca. nagle odgłosy wojny milkną. Aleppo zostaje ogłoszone „miastem wolnym”. Wydaje się to snem: można znów zacząć chodzić bez lęku po ulicach miasta. Czy wojna rzeczywiście się skończyła? Sen trwa krótko. To prawda. najostrzejsze walki przeniosły się gdzie indziej. ale miasto leży w gruzach. a ludzie są wyczerpani…”

W tym miejscu ojciec Ibrahim. franciszkanin i proboszcz z Aleppo. podejmuje wątek swej opowieści. O ile w poprzedniej książce „Tuż przed świtem” opowiedział o życiu pod oblężeniem. z ciągłym zagrożeniem ze strony pocisków i snajperów. o tyle teraz wprowadza nas w wielkie dzieło odbudowy. Do odbudowania są liczne domy. kościoły i meczety. ale przede wszystkim trzeba odbudować osobę. Ran jest wiele: jedne widać wyraźnie na każdym rogu ulicy. inne pozostają ukryte w sercach osób i w relacjach społecznych na każdym poziomie.

„Przyszłość przesłonięta jest gęstymi chmurami. Wiemy. że wojna jest długa. Ale jesteśmy pewni zwycięstwa życia nad śmiercią. miłości nad nienawiścią. Nasze serce pozostaje otwarte. Czujemy się odpowiedzialni za bycie mostem pojednania. przebaczenia. pokoju”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 34.9


Siniaki. Historie zranionych kobiet

Autor: Laura Romano

Książka napisana ‚po kobiecemu’ o zranionych kobietach ‚Uważam szczerze. że istnieje tylko jedna różnica między ludźmi. którzy codziennie odnajdują swoje znaczenie i wartość własnego życia i je budują. nigdy się nie poddając. oraz tymi. którzy się gubią i angażują zawzięcie w ‚sztukę’ wyrządzania sobie krzywdy. Tą różnicą jest świadomość. że było się wystarczająco kochanym’.

Szesnaście kobiet. szesnaście historii opowiadanych niemal w pierwszej osobie. bez ogródek. ponieważ cierpienie i zło. które powoduje sińce na ciele i duszy. musi być koniecznie opowiedziane. I dopiero gdy zostanie wysłuchane. może prowadzić do przemiany i uzdrowienia.

LAURA ROMANO. urodziła się w Como. uzyskała magisterium w zakresie metodyki nauczania przedmiot

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 15.9


1

:

:

Cena:


Dlaczego Duchamp nie czesał się z przedziałkiem?

Autor: Anna Markowska

Marcel Duchamp (1887–1968) „naprawdę zranił wiele osób” – zauważył kiedyś Pontus Hultén. Niespodziewanie – a może właśnie dlatego – Duchamp stał się najbardziej wpływowym artystą XX wieku. Jego procedury (często wymagające ascezy) wyrażalne są w czasownikach: miniaturyzować. umykać. podróżować. stawać-się-niedostrzegalnym. Jego atrybuty – wyrażalne w rzeczownikach – to m.in.: walizka. szachownica. pocięty czepek kąpielowy. dym z cygara. Funkcje jego dzieł to z kolei m.in. analiza statusu quo. multiplikacja oraz wchodzenie w relacje (także jako pośrednik w sprzedaży cudzych dzieł). bo właśnie tworzenie oddolnych sieci. alternatywy sztywnych hierarchii instytucjonalnych było jego domeną jako „szarej eminencji”. Jeśli ktoś dzisiaj narzeka na k

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Babcia w pustyni i w puszczy

Autor: Basia Meder

Po krótkiej przerwie w Malawi. spowodowanej malarią. babcia Basia wyruszyła w dalszą wędrówkę po Afryce . Wciąż z dala od utartych szlaków. jedząc to. co tubylcy. podróżując tak jak oni: w zatłoczonym autobusie lub konwoju ciężarówek ze

strażnikiem trzymającym rękę na karabinie. W Rwandzie spotkała rodzinę górskich goryli. w Etiopii obchodziła Boże Narodzenie. w Egipcie zachwycała się pustynią. w Mali padła ofiarą brutalnego napadu…

Wydawałoby się. że to zdarzenie definitywnie zakończyło jej podróż. Jednak babcia realizuje swoje marzenia z uporem i optymizmem – w 2010 roku wróciła do Afryki. do Maroka. którego nie udało jej się odwiedzić podczas wcześniejszej podróży. O tym wszystkim opowie czytelnikowi ..Babcia w pustyni i w puszczy”.

Wojciech Cejrowski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 29imbirowa miłość, sztuka myślenia, portret doriana graya pdf, akademia pana kleksa mp3, marketing sportowy – teoria i praktyka pdf, seksowny kłamca, mikrobiom książka, legendy archeonu, idealna zona, magdalena półtorak, jezyk egipski, radiołączność kolejowa, siedem śmierci evelyn hardcastle pdf, matasek pdf…