Ołowiane dzieci

Ołowiane dzieci

Autor: Jędryka Michał

Jolanta Król. lekarka z miejscowej przychodni rozpoznaje u nich rzadką i groźną chorobę: ołowicę. Odpowiedzialna za to jest pobliska huta od lat bezkarnie zatruwająca środowisko. Czy jednej lekarce uda się powstrzymać setki zachorowań i nagłośnić problem tuszowany przez miejscowe władze?

Po latach dawny pacjent charyzmatycznej dr Król wraca do tamtej zagadki i zaczyna swoje śledztwo. Co łączy mapę współczesnych patologii z wydarzeniami sprzed lat? Czy ta historia jest już zamknięta i można opowiedzieć do końca historię polskiego Czarnobyla?

 

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 34.9


190397

29.9: https://woblink.com/ebook/zdrowe-koktajle-ewa-chodakowska-lefteris-kavoukis-marta-kielak-190397u

1

Autor: Marta Kielak

Cena:


Miriam

Autor: Jarosław Klonowski

Powieść. której akcja toczy się w szesnastowiecznej Polsce. Młoda i piękna Żydówka. niegdysiejsza złodziejka. w przebraniu mnicha ukrywa się w szpitalu w Kruszwicy. Kiedy wszystko wskazuje na to. że jest już bezpieczna. odnajduje ją janczar Bartłomiej Chodyna. Rzeczywistość zaczyna być coraz bardziej niepokojąca. Miriam uwodzi mnichów. a wokół dochodzi do zagadkowych śmierci.

W utworze wątkom realistycznym towarzyszą wydarzenia magiczne. nie brak tu także erotyki oraz bardzo dynamicznych scen walk. Niektórzy bohaterowie powieści pojawiają się już we wcześniejszych utworach Klonowskiego: „Tajemnicy świętego Wormiusa’ i „Ogniach świętego Wita’.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99intp, czyste zło, stylo fantome, chyłka 10, ostatnia arystokratka mobi chomikuj, prosta sprawa chmielarz, powrót do czarnobyla chomikuj, juul poland, wredne igraszki, w pustyni iw puszczy online, mechanika dynamika, życie podziemne mężczyzny, kindle książki za darmo, pinokio książka pdf, plotka książka, płynność finansowa pdf, smocza straż tom 3, rozstrzelany oddział, paul pitchford odżywianie dla zdrowia, vampirina kolorowanki, remigiusz mroz, sławomir magala…