Małżeństwo po grecku

Małżeństwo po grecku

Autor: Michelle Smart

Elizabeth Young prowadzi biuro matrymonialne. Nikt nie wie o tym. że dziesięć lat temu była mężatką. lecz mąż. grecki milioner Xander Trakas. porzucił ją wkrótce po ślubie. Teraz Elizabeth nie wierzy już w miłość. a jedynie w racjonalny dobór partnerów. Pewnego dnia zgłasza się do niej jej były mąż. Elizabeth sądzi. że oczekuje od niej pomocy w wyborze żony. dlatego umawia się z nim na spotkanie w Grecji. Xanderowi chodzi jednak o coś zupełnie innego…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Mróz

Autor: Thomas Bernhard

Mróz to książkowy debiut prozatorski Thomasa Bernharda. Wydana w 1963 roku powieść została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem przez krytykę literacką w krajach języka niemieckiego. zdobywając niezwykle pozytywne. a nawet entuzjastyczne recenzje. A dwa lata później przyniosła jej autorowi Nagrodę Literacką Miasta Bremy – pierwszą spośród wielu nagród. jakie Bernhard miał otrzymać za swą twórczość.

Powieść ma konstrukcję dziennika. zapisywanego przez 27 kolejnych. zimowych dni przez narratora – studenta medycyny. Na prośbę lekarza. pod którego kierunkiem odbywał praktykę szpitalną. udał się on do niewielkiej miejscowości położonej w alpejskiej dolinie. aby tam obserwować brata owego lekarza. malarza Straucha. Artysta ten. bliski obłąkania. po zniszczeniu całego swego dorobku i odciąwsz

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 23893

https://woblink.com/ebook/glos-bogow-piotr-w-cholewa-trudi-canavan-23893u

:

Cena:


Autobiografia

Autor: Johan Cruyff

Jedna z najważniejszych książek sportowych ostatnich lat

Autobiografia trenera i piłkarza totalnego

Johan Cruyff na całym świecie znany jest  jako jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii. Trzykrotnie zdobywał Ballon d’Or – nagrodę dla najlepszego piłkarza grającego w Europie. w latach siedemdziesiątych decydował o sile reprezentacji Holandii. współtworząc styl określany mianem „futbolu totalnego”. W 1974 roku podczas pamiętnych także dla Polaków mistrzostw świata poprowadził Holendrów do finału i zdobył Złotą Piłkę jako najlepszy zawodnik całego turnieju. Jego technika. elegancja gry. a także niezwykły talent do reżyserowania zdarzeń na boisku wywarły ogromny wpływ na rozwój dyscypliny i kolejne pokolenia piłkarzy.

Ta książka to opowieść o całej karierze Cruyffa i o jego wizji futbolu. Najdłużej związany był z drużyną Ajaksu Amsterdam. z którą wywalczył 8 tytułów mistrza kraju i trzy europejskie puchary. W 1973 roku przeniósł się do Barcelony i od razu w pierwszym sezonie wygrał La Liga.

Cruyff odmienił również  stronę biznesową futbolu – jako pierwszy piłkarz w historii podpisywał intratne kontrakty reklamowe. a jego umowy z klubami zawierały – znowu po raz pierwszy – wiele punktów dotyczących specjalnych premii finansowych.

Od roku 1984 Johan Cruyff osiągał sukcesy jako trener Ajaksu i Barcelony. To właśnie on powołał do życia drużynę Barçy określaną po dziś dzień jako Dream Team.

W październiku 2015 roku u Johana Cruyffa zdiagnozowano raka płuc. Zmarł 24 marca 2016 roku. Niemal do ostatniej chwili pracował nad tą książką.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 33terroryzm międzynarodowy, pan samochodzik i niewidzialni pdf, skazy na pancerzach. czarne karty epopei żołnierzy wyklętych, psychologia kliniczna sęk pdf, jan kulczyk. biografia niezwykła, joanna klimowicz, wiedźmin 1-8, oblicza epok 1.1 i 1.2, samantha young cofnąć czas pdf, angelika łabuda, projekt inwestycyjny pdf, camilla lackberg zamieć śnieżna i woń migdałów, brejdygant szadź, moje prawa ważna sprawa, perswazje, marek grajek, konrad i, panstwa na t, małecki skaza, gotowe prezentacje po angielsku, dark web co to, obfite piersi pełne biodra, anna janko mała zagłada, kontener bieńczyk, makroekonomia zalega pdf, paweł rzewuski, kańtoch wiara…