Tłumacz z Darfuru

Tłumacz z Darfuru

Autor: Daoud Hari

Wspomnienia opowiedziane Dennisowi Michaelowi Burke’owi i Megan M. McKenna

Po tym jak w roku 2003 roku Arabowie. wspierani przez rząd Sudanu. zaczęli regularnie napadać i mordować mieszkańców niearabskich wiosek. Daoud Hari uciekł do Czadu. Tam zmienił nazwisko i został tłumaczem oraz przewodnikiem dziennikarzy chcących dostać się do ogarniętego wojną Sudanu. Ale współpraca z zagranicznymi reporterami narażała go na realne niebezpieczeństwo. W 2006 roku razem z nagrodzonym Pulitzerem dziennikarzem Paulem Salopkiem oraz ich kierowcą został porwany i skazany przez sudański sąd za szpiegostwo. O sprawiedliwy proces i uwolnienie tłumacza oraz jego towarzyszy zabiegali międzynarodowi przywódcy. przedstawiciele dyplomacji i gwiazdy showbiznesu.

„Tłumacz z Darfuru” to przerażające świadectwo terroru. trudna. ale ważna opowieść o nienawiści narodowościowej. To także nieustannie powracające pytania o źródło tych wydarzeń.

Daoud Hari zdecydował się opisać tę historię. żeby opowiedzieć światu o tragedii w Sudanie i pomóc tym. dla których jest jeszcze szansa na ratunek.

„Daoud Hari widział piekło na własne oczy. W Sudanie spotkał ludzi. w których sercach nie było już nadziei – odebrały ją im naloty rządowych samolotów oraz bezwzględni dżandżawidzi terroryzujący wsie. A jednak próbuje przywrócić im nadzieję. Opowiada o ich tragedii światu – wnikliwie. jasno. z empatią i szacunkiem.” Konrad Gadera. Konflikty.pl

„Hari często pomimo okropności potrafi mówić łagodnie i miękko […]. Instynkt przetrwania pomaga mu żyć dalej i się doskonalić.” „Newsweek”

„„Tłumacz z Darfuru” to prawdopodobnie największa „mała” książka w historii. Na zaledwie dwustu stronach prostej. przejrzystej opowieści Hari opisuje ludobójstwo w Darfurze lepiej. wyraźniej i bardziej przejmująco niż autorzy wielu reporterskich i akademickich książek.” „The Washington Post Book World”

„Nasz bohater (a niewielu narratorów bardziej zasługuje na to miano) opisuje swoje przygody prostym. lecz barwnym językiem. […] Optymistyczne nastawienie Hariego i jego wiara w ludzką dobroć – mimo że uzbrojeni po zęby ludzie wiele razy starali się tę wiarę zachwiać – ubarwiają książkę. która mogłaby być bardzo ponura.” „Entertainment Weekly”

„Zdarza się. że piękno wyrasta z najokropniejszych okoliczności – tak też jest z tą książką. […] Ona w niezwykły sposób pozwala zrozumieć. jak cenne jest życie.” „GO Magazine”

„Książka Daouda Hariego to niezwykły zapis ludzkiej siły i moralności. […] wstrząsająca. a zarazem pełna nadziei relacja o ludobójstwie w Sudanie. opowiedziana przez jednego z odważnych mieszkańców. który umożliwił upartym dziennikarzom zaalarmowanie świata o potwornościach. jakie się tam rozgrywają.” „Kirkus Review”

„Daoud pisze pięknie i prosto. ukazując siłę człowieka zaangażowanego w opowiadaną historię.” „Booklist”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


ISBN

9788324038480: Wydawnictwo

Format

46.9: https://woblink.com/ebook/potega-kiedy-michael-breus-27583u

Cena:


Chińczyk

Autor: Aleksander Majewski

Jeszcze żaden polski gangster nie odważył się na tak szczerą spowiedź. W tej historii nie ma jednak fałszywej skruchy. a ocena faktów jest pozostawiona czytelnikom. Duet Maringe-Majewski unika taniego moralizatorstwa i kreślenia czarno-białej rzeczywistości. Książka wybebesza emocjonalnie.

„Byłem polskim królem narkotyków. Czułem się panem życia. Od śmierci umywałem ręce”.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 26.99


:

:

Cena:kastor miłoszewski, egipt haram halal, amoris laetitia pdf, wyf, w kręgu upiorów i wilkołaków, narzeczona na dłużej pdf, antykwariat pod błękitnym lustrem, cj daugherty książki, game of thrones ebook, baśń o trzech braciach i królewnie, rodzinne sekrety, gdzieś indziej czy gdzie indziej, dawid ozdoba książka, cyberpunk 1982-2020…