Czasopiśmiennictwo XIX i początków XX wieku jako źródło do historii edukacji

Czasopiśmiennictwo XIX i początków XX wieku jako źródło do historii edukacji

Autor:

Niniejsza publikacja jest pierwszą z trzech książek poświęconych czasopiśmiennictwu traktowanemu jako źródło do dziejów edukacji. Zawiera artykuły. w których zamieszczone zostały rezultaty badań nad wybranymi periodykami XIX i początków XX w. Kolejne dwa tomy dotyczyć będą zawartości czasopism okresu międzywojennego oraz drugiej połowy XX w. _x000D_ Oddawana do rąk czytelników książka jest zbiorem artykułów ukazujących możliwości czerpania wiedzy o przeszłości z różnorodnych wydawnictw ciągłych. Przyczyniają się one do uzupełniania dotychczas wykorzystywanego katalogu periodyków czasopismami. które mogą odegrać ważną rolę w rekonstrukcji dziejów szkolnictwa. oświaty i edukacji. Z pewnością jest to jeszcze dalece niekompletny obraz czasopiśmiennictwa XIX stulecia i początków wieku XX. traktowanego jako materiał źródłowy do badań z historii wychowania. ale pokazuje. jak wielki potencjał tkwi w tego typu publikacjach. stawiając tym samym wyzwania do kontynuowania poszukiwań we wspomnianym kierunku.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 21.6


Bośnia i Hercegowina

Autor:

W kolejnym tomie z serii „Bałkany XX/XXI” zaprezentowano przegląd zagadnień związanych ze współczesną Bośnią i Hercegowiną. Poszczególne rozdziały dotyczą różnych kręgów tematycznych: kultury. literatury. języka i polityki. W zamierzeniu autorów publikacja ma stanowić kompendium wiedzy o federacyjnym kraju. powstałym po krwawym rozpadzie Jugosławii._x000D_ Zebrane studia przybliżają wiedzę o Bośni i Hercegowinie. Badane z perspektywy zewnętrznej zjawiska zachodzące w literaturze Bośni i Hercegowiny. a także kwestie związane z językiem czy uwarunkowaniami polityczno-ekonomicznymi odsłaniają mentalnościowe obciążenie tragiczną wojną ostatniej dekady XX wieku kraju. który w swej strukturze pozostaje niezmiennym pograniczem etnicznym i kulturowym. Z kolei z drugiej strony. z perspektywy wewnętrznej autorów bośniackich. analizy odnoszą się do teraźniejszości i do odległej przeszłości. odkrywając przemilczane bądź reglamentowane w okresie „braterstwa i jedności” federacyjnej Jugosławii tematy osmańskiego dziedzictwa Bośni i Hercegowiny._x000D_ Z recenzji prof. dr hab. Lilii Moroz-Grzelak_x000D_ (Instytut Slawistyki PAN)

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 22.45osho audiobook, seks jakiego nie znacie, teresa michałowska średniowiecze, torben sondergaard, darmowe książki na kindle, daria czarnecka, książki online, odważne dusze pdf, freud kultura jako źródło cierpień, korek czy zakrętka, dycht, kulisy ndranghety, scott cawthon książki, unicestwienie jeff vandermeer, christophe andre, kasdepke bon czy ton, 50 twarzy greya epub, teresa michałowska średniowiecze, bartosiak rzeczpospolita…