Fantom bólu. Reportaże wszystkie

Fantom bólu. Reportaże wszystkie

Autor: Hanna Krall

Zebrane w jednym tomie wszystkie reportaże Hanny Krall. opowiadające o losie. Zagładzie i pamięci.

Fantom bólu to publikacja  wyjątkowa: kultowe teksty mistrzyni reportażu. która „zapisuje świat” w niepowtarzalnym stylu.  W skład jej wielkiej księgi opowieści. czyli  ponad tysiącstronicowego tomu. wchodzą: Zdążyć przed Panem Bogiem. Sublokatorka. Okna. Hipnoza. Taniec na cudzym weselu. Dowody na istnienie. Tam już nie ma żadnej rzeki. To ty jesteś Daniel. Wyjątkowo długa linia. Król kier znów na wylocie. Różowe strusie pióra i Biała Maria  – z najnowszą. dopisaną specjalnie do tej edycji. częścią zatytułowaną Podwójne życie Władysława Sokoła.

‚Hanna Krall w swoich tekstach ocala nie tylko nazwiska. miejsca i historie. ocala też pojedyncze gesty.  Jak fotograf wydobywa jakiś drobiazg na pierwszy plan. a tło pozostawia w nieostrości. tak ona w jednym akapicie uwypukla coś. co inni może by zbagatelizowali.

Kall jest też odważna. W przegadanym świecie  proponuje małomówność”. Ze wstępu Mariusza Szczygła

Edycja Fantomu bólu… łączy  się z ważną rocznicą.  2017 rok to  40. rocznica publikacji Zdążyć przed Panem Bogiem – ten kanoniczny i przełomowy dla kariery pisarskiej Hanny Krall reportaż pojawił się po raz pierwszy w 1977 roku nakładem właśnie Wydawnictwa Literackiego.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 50.9


ISBN

9788376867038: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/spetani-przeznaczeniem-veronica-roth-126052u

Cena:


Tornado. Świat według Ciumka

Autor: Izabella Frączyk

Z niemałą przyjemnością oddaję w Wasze ręce publikację o przygodach mojego psa. od którego wszystko się zaczęło… Gdyby nie Tornado i jego niecodzienne wybryki. zapewne nigdy nie zajęłabym się pisaniem na poważnie. Możecie wierzyć lub nie. ale wszystko. co znajdziecie w felietonach to najprawdziwsza prawda. Cóż. trzeba przyznać. że w młodości miał psina fantazję.

Ale Ciumek wcale nie gorszy! Od pierwszego dnia. adoptowane czarne kocisko dostarczyło nam wielu emocji i wrażeń. dlatego też cykl „Świat według Ciumka”. to jego osobiste przygody oraz kocie przemyślenia.

Izabella Frączyk

Zbiór opowiadań pisarki Izabelli Frączyk o przygodach jej ukochanych zwierząt: przygarniętego w ostatnim dniu wakacji psa TORNADO i nieprzeciętnego kota CIUMKA. który na świat ludzi patrzy z kocim dystansem. Pełne zabawnych sytuacji wprawią w doskonały nastrój każdego czytelnika!

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 5.99krew na śniegu jo nesbo, parafrazy angielski ćwiczenia, święte księgi judaizmu, książki na czytnik za darmo, darmowe książki pdf do ściągnięcia, erin hunter wojownicy, bieguni mobi chomikuj, militarium fredro, o miłości i innych demonach, moj szef, bochenek anatomia tom 1 pdf, paulina świst sitwa pdf, ja robot asimov, alexandra david neel, ustawa o rachunkowości 2019 pdf, mobi banking, kinetyka reakcji enzymatycznej, powieść joanny bator, denise hunter chomikuj, skąd przyszedł pies, córki wawelu lubimy czytać…