Śmiertelna Gałka

Śmiertelna Gałka

Autor: Mark Twain

“Śmiertelna gałka” to wspaniała humoreska amerykańskiego pisarza Marka Twaina którego William Faulkner nazwał „ojcem amerykańskiej literatury”.

„Było to za czasów Oliwera Cromwell’a. Pułkownik Mayfair był najmłodszym oficerem swej rangi w całej armii Rzeczypospolitej. miał bowiem zaledwie trzydzieści lat. Pomimo to. był doświadczonym żołnierzem. bo wojskowe swe życie rozpoczął jako siedmnastoletni chłopak. W wielu bitwach brał udział. i wysokie swe stanowisko zawdzięczał jedynie swej dzielności na polu walki. Teraz jednak czarna zawisła nad nim chmura.”

Fragmenty z książki: Mark Twain. „ŚMIERTELNA GAŁKA”

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Splątane drzewo życia. Nowe. radykalne spojrzenie na historię ewolucji

Autor: David Quammen

Historia życia na naszej planecie w świetle najnowszych odkryć

Co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich około czterech miliardów lat. by życie od swych prymitywnych początków mogło wybujać do tak olśniewającej różnorodności i złożoności. jaką obecnie możemy podziwiać? Jak przypadkowe zdarzenia dały początek stworzeniu tak cudownemu jak człowiek – a także płetwalom błękitnym. tyranozaurom i gigantycznym sekwojom?

W centrum uwagi Davida Quammena znajduje się nowa metoda opowiadania historii życia na Ziemi – przy pomocy filogenetyki molekularnej. Polega ona na odczytywaniu całej historii życia z różnic w cząsteczkach istniejących do dziś w żywych organizmach. Dzięki temu teraz wiemy na przykład. że około ośmiu procent ludzkiego genomu nie pojawiło się w wyniku bezpośredniego dziedziczenia od przodków. lecz w rezultacie infekcji wirusowej.

Kolejne badania dowodzą. że ewolucja jest o wiele bardziej skomplikowanym procesem. niż nam się wydawało. David Quammen wyjaśnia. w jaki sposób najnowsze odkrycia w dziedzinie biologii molekularnej mogą zmienić nasze dotychczasowe rozumienie teorii ewolucji i wpłynąć na nasze życie.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48


ISBN

9788365537805: Wydawnictwo

Format

47.9: https://woblink.com/ebook/przygody-sherlocka-holmesa-czesc-ii-angielski-z-arthurem-conanem-doylem-arthur-conan-doyle-ilya-frank-202203u

Cena: Ilya Frank


https://woblink.com/ebook/pamietnik-adama-w-raju-mark-twain-201265u

https://woblink.com/product-publication/download/201265/epub: 1

:

Cena:


Pilny na tropie. Gwiazda Północy

Autor: Michejda Adam

Niewinny zakład o najdalej wysunięty na północ punkt Polski i włamanie do domu latarnika z Rozewia rozpoczynaja kolejna niezwykła przygode Rafała Pilnego i jego ekipy. Pościgi. tym razem po pięknych bałtyckich klifach. podwodne bitwy i nagłe zwroty akcji. w tym te dosłowne – na jachcie. A w tle walka o napoleoński skarb z zatopionego francuskiego okrętu z bandą Hien pod wodzą… tajemniczego Ptaszyska. Dokąd zaprowadzi naszych bohaterów dwustuletni dziennik pokładowy? Jaka tajemnice kryje Diabelska Skała? I co z tym wszystkim wspólnego ma najbardziej wpływowa Polka początku XIX wieku Maria Walewska? Dołączcie do ekipy Pilnego i przekonajcie się sami! To trzecia. po ‚Skarbie Getta’ i ‚Tajemnicy Canaletta’. część przygód redaktora Pilnego i jego młodych pomocników. Dokąd tym raz

:

Cena:misha glenny, ebook online za darmo, ii rp mniejszości narodowe, jednostka języka, czas pogardy audiobook download, universytet slaski, audiobook mp3 download, walery eljasz, zapach smierci, papierowe duchy, partnerstwo publiczno prywatne pdf, ekg pdf, fantom bólu, audiobook online, porozumienie bez przemocy rosenberg, dżok legenda o psiej wierności pdf, leki z bożej apteki pdf, tajemnicza wyprawa tomka audiobook, what the f, krasowicz kupis…