Ewangelia według św. Józka

Ewangelia według św. Józka

Autor: Wojciech Staszewski

Polska. schyłek XX i początek XXI wieku. Czas przełomu – nadzieje związane z wkroczeniem Polski do Unii Europejskiej. pierwsze budy z zapiekankami i kebabami. oszołomienie galeriami handlowymi. moda na jogę i hummus. Właśnie w tym czasie do konserwatywnej góralskiej społeczności przybywa śniada ciężarna nieznajoma z dalekiego Wschodu. Co stanie się. kiedy opowieść sprzed ponad dwóch tysięcy lat wydarzy się ponownie – jednak tym razem w samym sercu polskich gór? Patchworkową świętą rodzinę tworzy imigrantka Maryśka. jej mąż. cieśla Józek z Rabki oraz ich syn. który przyszedł zaprowadzić pokój wśród rodaków. Grający w piłkę nożną niczym Lewandowski. rapujący lepiej niż Liroy. a przy tym mający popularny kanał na YouTube’ie. Polak idealny. Prawie.

Zderzają się tu tr

33.9: https://woblink.com/ebook/czerwony-lod-malgorzata-radtke-171835u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788395261183: Wydawnictwo

Format

18: https://woblink.com/ebook/wtedy-w-loszoncu-peter-balko-174293u

Cena:


Planeta Kaukaz

Autor: Wojciech Górecki

‚Wojtek Górecki napisał świetną książkę. Jest ona wynikiem jego fascynacji światem nie tak znów odległym od Polski. ale jakże zupełnie nieznanym nam i obcym. I oto. dzięki autorowi Planety Kaukazu. opisani przez niego Czeczeńcy i Inguszowie. Osetyńcy i Abchazi stają się nam znajomi. bliscy. sąsiedzcy. To wielka zasługa autora przyczynić się swoim pisaniem do poznania innych. a przez poznanie – do zrozumienia i zbliżenia.

Górecki pokonał ogrom trudności. na jakie w tamtych stronach napotyka reporter i dotarł do miejsc najbardziej niedostępnych. gdzie spotkał ludzi niezwykłych. ujmujących nas swoją prostotą i sercem. Pod jego żywym i precyzyjnym piórem nie tylko cały Kaukaz Północny. ale i poszczególne zamieszkujące go społeczności przekształcają się w osobne. małe planety. tak. że w rezultacie otrzymujemy cały bogaty i różnorodny ‚Kosmos Kaukaz’. Pasja autora. jego wysiłek. wytrwałość i wiedza dały w sumie książkę stanowiącą jedną z najbardziej wartościowych pozycji w dorobku młodego pokolenia polskich reporterów’.

Ryszard Kapuściński (o pierwszym wydaniu książki)

‚Abchazowie są narodem górali i żeglarzy. z kolei mieszkający o tysiąc kilometrów na wschód Kałmucy – narodem żeglarzy i pasterzy. Kałmucja. która geograficznie odnosi się do pasa stepów. stanowi drugą bramę regionu. ale otwartą w kierunku Azji. w stronę koczowniczego Turkiestanu. Pomiędzy oboma biegunami – Kałmucją na wschodzie i Abchazją na zachodzie – rozciąga się planeta Kaukaz’.

Wojciech Górecki

‚Jezu. skąd on nabrał takich eksponatów!? Kałmucki prezydent Kirsan Ilumżynow. który gada z kosmitami. dziwak Lew Wozniak z Machaczkały. tajemniczy znikający Bajramow z miasteczka Kuba. archeolog Łowpacze z Majkopu… A wszyscy na maleńkiej planecie. o powierzchni podobnej do Szwecji’.

Jacek Hugo-Bader

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 14.3


ISBN

9788366500310: Wydawnictwo

Format

15.45: https://woblink.com/ebook/jezyki-zwierzat-alicja-oczko-meijer-eva-205023u

Cena:rachunkowość bankowa pdf, banach iwona, powieść gombrowicza, krwawe więzy pdf, słownik czeski polski, przeczytać, najlepszy powod by zyc pdf, ebooka, 25 lat za niewinność, powiernik światła tom 5, esther hicks, podstawy anatomii człowieka gołąb, steve liebich, synestezja w literaturze, darmowe ebooki kindle…