Podrzutek

Podrzutek

Autor: Anton Czechow

“Podrzutek” to opowiadanie Antoniego Czechowa. jednego z najsłynniejszych rosyjskich pisarzy i dramaturgów. Uznawany jest powszechnie za mistrza małych form literackich.

Jest to wspaniałe. zabawne opowiadanie znane również pod tytułem “Wyprawa po złoto”.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Bal w Operze

Autor: Julian Tuwim

Kontrowersyjny. fantastyczno-katastroficzny poemat Juliana Tuwima zawierający (zawsze aktualną!) satyrę na oddający się niepohamowanej. wręcz szalonej konsumpcji i zabawie świat ludzi bogatych i wpływowych (elit) skontrastowany z losem uboższej większości. Uznawany przez wielu za arcydzieło XX-wiecznej literatury polskiej.

Akcja „Balu w operze” rozgrywa się jednocześnie w gmachu Opery. na ulicach i obrzeżach miasta oraz … w kosmosie. Obok fragmentów realistycznych występują też zupełnie fantastyczne – jak ze snu. Język utworu jest bardzo sugestywny. ostry. nie stroniący od wulgaryzmów. Tuwim wręcz hipnotyzuje czytelnika. Od pierwszego wersu wciąga go w wir coraz szybszej i coraz bardziej odrealnionej akcji – zmierzającej do kapitalnego finału.

Inne. niż rozpasanie elit. istotne i aktualne do dzisiaj w

47.2: https://woblink.com/ebook/jak-przygotowac-sie-do-zmian-2021-podatki-rachunkowosc-prawo-pracy-zus–203367u

Cena:


Podróże Gulliwera

Autor: Jonathan Swift

“Podróże Gulliwera” to najsłynniejsza powieść Jonathana Swifta. irlandzkiego pisarza. autora licznych utworów satyrycznych.

Powieść ta zyskała sobie ogromną popularność i uznawana jest za jedną z najważniejszych książek angielskiego oświecenia. Książka przedstawia się jako powieść podróżnicza. której narratorem jest Lemuel Gulliwer. Z uwagi na drastyczne często fragmenty. doczekała się ona szeregu wariantów dostosowanych do różnych czytelników. Oryginalna książka jest ostrą. brutalną satyrą. Jej opublikowanie świadczy o znacznej wolności słowa w Wielkiej Brytanii pierwszej połowy XVIII wieku.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49egzamin gimnazjalny matematyka zadania powtórzeniowe pdf, sokół peb, utopia dla realistów, poldark ksiazka, upojenie kristen proby, kompendium farmakologii, przy szabasowych świecach pdf, zarządzanie w pielęgniarstwie pdf, podstawy konstrukcji maszyn dietrich, chyłka umorzenie, trup w sanatorium, kreatywny świat my3, dawca przysięgi 2 audiobook chomikuj, marcin rojek, biografia juliana tuwima, nienawidzi, monika piątkowska prus, podstawy pielęgniarstwa, niezgodna książka pdf, agnieszka siepielska rhys pdf, agnieszka stefaniuk…