Czas na obiad.

Czas na obiad.

Autor: Urban Viola

Szukasz ciekawych pomysłów na obiad. który będzie nie tylko smaczny. ale też odżywczy? Próbujesz ograniczyć ilość mięsa w diecie. ale nie wiesz. jak prawidłowo skomponować sycące posiłki? Potrzebujesz elastycznych przepisów. które można dopasować do swoich potrzeb? Jeśli tak. to mam to. czego szukasz. Trzymasz w ręku książkę. która zawiera 100 pomysłów na pełnowartościowy obiad dla Ciebie i Twojej rodziny. Klasyka w zdrowszej wersji oraz mnóstwo smaków przywiezionych z różnych zakątków świata – oto antidotum na obiadową monotonię.

Ugotuj ze mną coś pysznego!

Viola Urban – autorka bloga Okiemdietetyka.pl

„Jeśli chcesz na co dzień gotować smacznie i zdrowo. ta książka jest dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele kulinarnych inspiracji. ale i solidną dawkę wiedzy. która przyda się każdego dnia. To ważna i potrzebna pozycja. która doskonale łączy teorię z praktyką”.

(Grzegorz Łapanowski – założyciel Fundacji Szkoła na Widelcu)

„Kiedyś myślałam. że wyszukane smaki to tylko domena dobrych restauracji. Uważałam tak. dopóki w moje ręce nie wpadły książki Violi. która odczarowuje wizerunek zdrowych posiłków. pokazując. że mogą być one jednocześnie pełne smaku. bogate w wartości odżywcze i naprawdę łatwe do przygotowania. Korzystając z tej książki. można przekształcić zwykłą domową kuchnię w miejsce. w którym powstają dania. jakich nie powstydziłaby się żadna znana restauracja”.

(Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk – psychodietetyczka. dietetyczka. wiem-co-jem.pl)

Wydawnictwo: Publicat

Cena: 39.92


Genezis. Czy ktoś w to jeszcze wierzy?

Autor: Maria Szamot

Po ‚Chcę widzieć Jezusa’ (2018). ‚Apokalipsa czytana dzisiaj’ (2019) i ‚Oto ty. Adamie’ (2020) czas na rozważania o początku. ‚Genezis. Czy ktoś w to jeszcze wierzy?’ to oryginalna interpretacja pierwszych jedenastu – nieodwracalnie strywializowanych przez kulturę masową i wyeksploatowanych – rozdziałów Księgi Rodzaju. Owoc autentycznego zachwytu nad opowieściami odkrytymi na nowo i na poważnie. choć znanymi wszystkim od dzieciństwa. Podstawowe prawdy dotyczące świata i ludzkości odsłaniają się dzięki wierze. że Biblia rzeczywiście jest słowem objawionym. a nie zbiorem archaicznych mitów. Historie Adama i Ewy. Noego czy budowniczych wieży Babel zyskują nowy sens dzięki przenikliwej interpretacji. która przyciągnie zarówno wytrawnego biblistę. jak i Czytelnika. który nie posiada egzegetycznego przygotowania. bo. jak pisze Maria Szamot: Zmieniają się dekoracje. atrybuty. bohaterowie. konkretne realizacje historyczne. ale powód i sposób. w jaki Bóg upomina się o serce człowieka. pozostaje niezmienny.

Lektura dla tych. którzy w świecie pełnym rozmytych. wieloznacznych i niepewnych treści. szukają żywego i stale aktualnego kierunkowskazu. Dla kochających Słowo Boże. Tę książkę napisałam dla tych. którzy szaloną miłością kochają Pismo św. (…) w „czasach wielkiej imitacji” ono jedno w sposób pewny wskazuje na Boga. I prowadzi. darząc szczególną wolnością – bo jest żywe. – czytamy we wstępie. Szamot pokazuje. że pierwsze historie biblijne nie są opowiastkami dla dzieci. nie należy ich też czytać w optyce sporu nauki i wiary. Te historie są żywą i od wieków aktualną opowieścią o Bogu. o Jego Synu. o nas – ludziach i o miłości. która połączyła nas na wieki.

W żadnym innym miejscu Pisma Świętego nie znajdziemy tylu informacji o tym. jaki jest Bóg Ojciec. Czy rzeczywiście Ojciec jest groźny i karzący. a Syn łagodny i miłosierny? Autorka przekonuje. że tylko uważna lektura pierwszych rozdziałów Biblii pozwoli nam zrozumieć słowa Chrystusa Kto Mnie zobaczył. zobaczył także i Ojca (J 14.9). To. co potrafię w tej sprawie zrobić. to próbować zestawiać czyny Boga z Genezis i sytuacje z publicznego życia Pana Jezusa. gdzie postępuje On dokładnie na wzór Ojca.

Przystępny. pełen pasji styl autorki nie tylko wciąga czytelnika w lekturę tej książki. ale także otwiera na nowe odczytanie i rozumienie: Kluczem do Księgi Rodzaju jest słowo „wzorczość” i ta Księga. posługując się metaforyką ludowej powiastki. obwieszcza do dziś absolutnie aktualny i niezmienny wzorzec obecności człowieka w przestrzeni sacrum. Wzorzec. który sam Bóg wszczepił w świat i. w oparciu o który wciąż się z nami porozumiewa. Uchwycić go. przeniknąć – to znaczy zrozumieć. jak „kręci” się ten świat. To także zobaczyć go z perspektywy nadrzędnej. Z perspektywy ducha.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 31.99


Aurora Floyd

Autor: Mary Elizabeth Braddon

Aurora. the spoiled daughter of a banker. receives an offer to get married. But almost before the wedding. the groom finds out about some secret. Aurora cannot open it and the lovers part. But the girl did not suffer for long. after a few months she marries another of her fans. But the secret has not gone away. She hangs over a married couple. spoils the life of Aurora.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9nagroda kapuścińskiego, weblink, ogień sprawiedliwości, gomorra ksiazka, samodzielne myślenie, wiech wiechecki, człowiek który czytał umarłych, millennium stieg larsson, cities skylines drogi, pustostany, chomikuj 7 uczuć, ksiazki za darmo, ksiazki do czytania, bajki robotów stanisław lem, kropla nadziei michalak, anna weber, krolowa poludnia…