Ciekawe czasy

Ciekawe czasy

Autor: Naoise Dolan

Najlepsza love story naszych czasów! Kameralna. czule ironiczna i bardzo zmysłowa.

‚Ciekawe czasy’ to napisana z wielkim polotem i pazurem historia uczuciowego trójkąta pomiędzy Avą. Edith i Julianem. To też ogromnie złożony portret epoki późnego kapitalizmu. gdzie wszelkiej maści podziały mają się więcej niż świetnie. a o naszych życiowych wyborach nadal decydują płeć. pieniądze i status społeczny. Naoise Dolan jest tym literackim głosem. na który tak długo czekaliśmy – starczy wspomnieć. że ‚Ciekawe czasy wzbudziły wielki zachwyt samej Zadie Smith! W powieści Dolan niczym w lustrze odbijają się wszystkie nasze dzisiejsze lęki i neurozy. to fenomenalny i ogromnie przenikliwy obraz współczesności.

Ava – młoda. ambitna idealistka; przyjechała do Hongkongu uczyć angielskiego dzieci bogatych Azjatów.

Julian – świetnie wykształcony zamożny bankier. lubi wydawać pieniądze na Avę. uprawiać z nią seks i omawiać wahania walut.

Edith – piękna. czarująca. w każdym calu nieprzeciętna prawniczka; wkracza na scenę. gdy Julian na jakiś czas wyjeżdża do Londynu.

Ludzie niczym gwiazdy – układają się w przeróżne konstelacje. Mniej albo bardziej szczęśliwe. Odwieczne pytanie: miłość czy pieniądze?

Lepiej mieć (kredyt) czy nie mieć?

Być (sobą). a może nie być?

No a związki – podobnie jak wszystko inne – to przecież zawsze transakcje: zyski. straty. inwestycje. ryzyka i fuzje…

‚Ciekawe czasy’ to szczera. pełna czułej ironii. a przy tym bardzo dowcipna powieść. która oddaje całą złożoność dzisiejszych relacji. typową dla nich swobodę i jeszcze większą niepewność. Naoise Dolan w bezkompromisowy sposób przygląda się specyfice współczesnych związków. wprowadzając do literatury nową. bezkonkurencyjną jakość. Oto nowa gwiazda światowej literatury!

‚Ciekawe czasy’ to porywająca lektura. Śmieszna. marksistowsko-feministyczna komedia z prawdziwym pazurem i mnóstwem zjadliwych obserwacji.

Zadie Smith

Inteligentny i śmiały debiut. Gratulacje.

Hilary Mantel

Ostry. inteligentny i dowcipny romans naszych czasów. Zachwycił mnie.

David Nicholls. autor ‚Jednego dnia’

Najlepsza książka tego lata… Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

‚The Times’

Irlandzka literatura ma nową gwiazdę. Spełnia wszystkie wydawnicze obietnice… Wielu czytelnikom wypełni lukę po Sally Rooney.

‚The Irish Times’

‚Ciekawe czasy’ polecam wszystkim znajomym. Naoise Dolan ma wyostrzone oko i potrafi tworzyć wielowymiarowe postaci. Od czasu Edwarda St Aubyna nie czytałem nic lepszego.

‚The Observer’

Mruczałem z rozkoszy… To dowcipna powieść najwyższych lotów.

Craig Brown. ‚Daily Mail’

Wściekle inteligentna. brutalnie śmieszna i niezwykle wzruszająca powieść. Książka ‚Ciekawe czasy’ wprowadza do literatury nowy. imponujący głos. Inteligentny. wciągający i społecznie wyczulony debiut. Pochłonęłam go błyskawicznie.

Pandora Sykes

Zachwycająca… Świetnie napisana powieść o dorastaniu w technikolorze… Niemal każde zdanie zachwyca… Podkreślając poszczególne zdania. można zamazać całą książkę… Autorka ‚Ciekawych czasów’ ma rzadki talent do prezentowania kakofonii naszych czasów. Prawdziwa gratka dla czytelników w pandemicznej izolacji.

‚Irish Independent’

Poszczęściło nam się. Premiera ‚Ciekawych czasów’ umili nam kwarantannę. Powieść jest śmieszna. ostra. przenikliwa i brutalnie szczera.

‚The Observer’

Śmieszna i mądra historia miłosna. Idealna dla fanów Sally Rooney.

‚The Sunday Times Style’

Na każdej stronie skrzy się od perełek… Bardzo dowcipna. choć w gruncie rzeczy poruszająca historia. Autorka skupia się na małym wycinku czasu i przestrzeni. ale mocno rezonuje w czytelnikach. Dolan pozostaje sobą. a to w zupełności wystarczy.

‚Irish Independent’

Naoise Dolan jest irlandzką pisarką urodzoną w Dublinie. Studiowała literaturę angielską w dublińskim Trinity College i w Oksfordzie. ‚Ciekawe czasy’ są jej powieściowym debiutem. Fragmenty książki ukazały się w czasopiśmie ‚The Stinging Fly’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Czachówa

Autor: Edward Lee

W mrocznych zakątkach kompletnego zadupia. gdzie nie odważają się zapuszczać nawet służby porządkowe. sprawiedliwość wymierzana jest w pewien szczególny sposób. Sposób tak straszliwy. że mało kto wierzy w jego istnienie.

Życie Stewarta Cummingsa. agenta Biura ds. Alkoholu. Tytoniu i Broni Palnej. wkrótce wymknie się spod kontroli. Poszukując pieniędzy na leczenie żony. podjął się nielegalnego przerzutu narkotyków. Sprawy komplikują się. gdy w jego cichym miasteczku zaczynają pojawiać się ciała. Należą one do ofiar chorej. brutalnej zbrodni znanej jako „czachówa”.

Wydawnictwo Dom Horroru z dumą prezentuje kultową. splatterpunkową opowieść Edwarda Lee – opowieść pełną zdeprawowanego seksu. przemocy i zemsty.

Wydawnictwo: Dom Horroru

Cena:


Nie ma Albertyny

Autor: Marcel Proust

Nie ma Albertyny to szósty tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta W poszukiwaniu straconego czasu. uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. (Pierwsza część nosi tytuł W stronę Swanna. druga W cieniu zakwitających dziewcząt. trzecia Strona Guermantes. czwarta Sodoma o Gomora. piąta Uwięziona). Albertyna odchodzi. Zostawia bohatera. potem umiera. a następnie odchodzi z pamięci. Proust opisuje z chirurgiczną dokładnością proces znikania człowieka z życia i pamięci ludzkiej.

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Wojownicy (tom 9). Świt

Autor: Erin Hunter

NADZIEJA NADEJDZIE. GDY ŚWIT PRZEZWYCIĘŻY MROK

Wojownicy. którzy wiele księżyców temu wyruszyli w podróż. by dowiedzieć się jaka jest przyszłość klanów. powracają z przerażającą wiadomością: albo znajdą nowy dom. albo zginą! Jednak nie łatwo jest przekonać koty do opuszczenia lasu. szczególnie. kiedy nikt nie wie dokąd mają iść. W dodatku Liściasta Łapa. córka Ognistej Gwiazdy. nadal nie wróciła do domu.

„Powrót «Wojowników» zwiastuje duże zmiany. Czy pobratymcy zgodzą się opuścić las w poszukiwaniu nowego domu?

Świt zaskakuje i trzyma w napięciu niczym rasowy thriller… aż do ostatnich stron!”.

Weronika Baran. opetaniczytaniem.pl

29.99: https://woblink.com/ebook/trafikant-robert-seethaler-145125u

Cena:mistrzowie rynków finansowych, jan długosz kroniki, pamięć światłości, łukasz pohl prawo karne, gra geralda king, na szczycie magazyn, monika jaruzelska towarzyszka panienka, miłośnicy 4 kółek sklep, mika waltari trylogia rzymska, inne umysły. ośmiornice i prapoczątki świadomości, diagnostyka bakteriologiczna szewczyk pdf, zaginiony samolot malezyjski, blanka lipińska pdf chomikuj, irydion pdf, trening ikigai, powtórka z geografii gimnazjum pdf, bogać się kiedy śpisz, masoneria polska 2018, tomasz awłasewicz…