The Crown

The Crown

Autor: Robert Lacey

Robert Lacey. historyk czuwający nad fabułą serialu ‚The Crown‚ powtórnie zabiera nas w świat politycznych intryg i wyjaśnia historyczne oraz obyczajowe tajniki drugiego i trzeciego sezonu produkcji platformy Netflix.

The Crown Tom 2: książka o sukcesach i porażkach monarchii

Kolejne dwadzieścia lat panowania królowej Elżbiety II – najważniejsze wydarzenia historyczne. społeczne perturbacje. prywatne spory i pałacowe tajemnice. Wybitny historyk snuje narrację o Windsorach poczynając od kryzysu sueskiego. przełomowej wyprawy na Księżyc. aż przez wstydliwe powiązania Edwarda VIII z administracją Hitlera.

The Crown 2‚- przewodnik to również studium charakteru/osobowości królowej; jej małżeństwa i stosunku do rodziny oraz przyjaciół. Książka jest obowiązkową pozycją dla tych. którzy z wypiekami na twarzy śledzili losy królowej w głośnym serialu.

Szersze spojrzenie na dotychczasowe rządy królowej znajdziesz w opracowaniu ‚Prawdziwa Królowa. Elżbieta II. jakiej nie znamy‚.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 34.9


Milionowy Banknot

Autor: Mark Twain

“Milionowy banknot” to wspaniała humoreska amerykańskiego pisarza Marka Twaina którego William Faulkner nazwał „ojcem amerykańskiej literatury”.

„Może przypomina sobie kto. że angielski bank wydał raz dwa banknoty. każdy z nich na milion funtów. Potrzebne one były do jakiejś tranzakcyi zagranicznej. Otóż tak się jakoś złożyło. iż jeden z nich tylko został użytym i skasowanym. drugi zaś zachowano w skarbcu bankowym. Rozmawiając o tem. braciom przyszło na myśl. coby też zrobił uczciwy i intelegentny człowiek. któryby znalazł się w Londynie z tym banknotem w ręku. ale bez żadnych innych pieniędzy.”

Fragmenty z książki: Mark Twain. „MILIONOWY BANKNOT”

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 6.49


Senior Policy in Hungary. Poland and Russia

Autor: Bogusława Urbaniak.

The monograph considers the notion and scope of senior policy vis-a-vis similar policies. such as social policy on ageing. social policy on old age. and social policy on the elderly. Although retirement policy is unrelated to senior policy. it is also covered in the monograph because of its influence on the financial situation and well-being of the elderly and older adults. A brief review of the demographic situation and main population trends in EU-28 countries is followed by a presentation of senior policies in Hungary. Poland and Russia. and the impact of their retirement policies on the economic situation of older people.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 19.95


Magia szacunku do siebie.

Autor: OSHO

Jeśli ponownie się przyjrzysz i wejdziesz głęboko w swoją egzystencję. odnajdziesz moment. w którym zacząłeś zatracać swoje ja na korzyść budowania ego. Ten moment wszystko rozjaśni. bo kiedy dostrzeżesz. czym jest ego. cała wcześniejsza gra się skończy.

~ OSHO

Dlaczego warto dowiedzieć się. co oznacza „bycie sobą”? Jak nauczyć się szacunku do siebie samego?

Osho wyjaśnia. jak wiele codziennych doświadczeń kształtowanych jest przez społeczne i religijne uwarunkowania. Przez to odciągani jesteśmy od wyjątkowej natury. z jaką przyszliśmy na świat. Nasze unikalne ja zostaje zmienione w fałszywe ja. czyli ego. które zyskuje kontrolę nad naszymi doświadczeniami. kreatywnością i wyobrażaniami.

Dowiedz się. kim jesteś. aby wzmocnić swój szacunek do samego siebie.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


:

:

Cena:


Bitwa o nonsens. Potomne Kapłanek

Autor: Wilk Agata

Charlene przebywa w niewoli na Nuimerah. czekając na dzień. w którym elfy odprawią rytuał i złożą ją w ofierze. Zamknięta w klatce dla ptaków pragnie tylko jednej rzeczy – ocalenia.

To jednak nie jest proste. Wrogowie nieustannie czyhają na jej życie i nie cofną się przed niczym. aby osiągnąć swój cel.

Axel. rzuca się w wir żołnierskich obowiązków. Przyjmuje na swoje barki ochronę Wioski Faunów. jednakże nie wszystko idzie tak. jakby tego chciał. Półdemon nie tylko musi walczyć z najeźdźcami. ale także zmierzyć się ze swoją przeszłością.

Ogień wojny roznieca się na dobre.

Czy Charlene uniknie losu o wiele gorszego niż spalenie na stosie? Czy uda jej się podjąć decyzję. która zaważy nie tylko na jej przyszłości?

Wejdź razem z nami do świat

8.49: https://woblink.com/ebook/grzechy-dziecinstwa-boleslaw-prus-197752u

Cena:mały książe epub, audiobooki sf, sen alicji, sekretne życie pisarzy, interakcjonizm symboliczny, ogród kobiet, franz kafka proces, marek paszkowski, z plecakiem przez świat, marek dietrich – podstawy konstrukcji maszyn, zatrzymaj hashimoto pdf, co to znaczy być chrześcijaninem, dziwny świat billie eilish, l.a. casey kane chomikuj, włam się do mózgu pdf pobierz, zespół sudeca, justyna chrobak, the sweetest oblivion, zimbabwe język…